Asistent:
Karel Kouba
Michaela Tichá 776 611 174

MINIHOHOKEJ 3. TŘID - O pohár města Humpolce

Hned na úvod nadcházející sezóny se ledečtí třeťáci  zúčastnili velice silně obsazeného turnaje v minihokeji o " POHÁR MĚSTA HUMPOLCE ". Turnaj byl pořádán pro hráče třetích tříd a mladších - tedy ročníky 2000 a 2001.

Sobota 29.8.2009

1  :  12

HC Příbram

V sobotu jsme hned z plného tréninku nastoupili do prvního zápasu turnaje proti HC Příbram. Kluci měli ještě v nohách páteční odpolední trénink a tak se rozjížděli trochu pomalu. Soupeř hrají pouze na dvě řady výborně brusli a převišoval nás rychlostí i v osobních soubojích. Ledeč nastoupila do utkání na čtyři pravidelně střídané trojice, kdy ve čtvrté řadě nastupovali druháčci Kuba Egart, Fífa Klofáč a Patrik Pokorný. Nutno uznat, že na nastavené tempo diktované soupeřem stačili pouze naše první dvě lajny. První útok soupeře přehrával, ale proměněňování šancí byl "kámenem úrazu" - kluci spálili na co šáhli a soupeř své šance nekompromisně trestal

2  :  13

Moeller Pardubice

Druhé utkání ve skupině vypadalo podobně jako to první, výborně bruslící Pardubice podporované fantastickým kotlem podtvrdili roli favorita. Prvních deset minut jsme odehráli pouze na dvě řady - výborně zahrály naše nové světelské akvizice kluici Kratochvílovi a Danda Piskač nedáli soupeři zadarmo ani kousek ledu. V utkání jsme dokonce vedli, ale pak soupeř přidal a třemi góly otočil do půlky první třetiny skóre. Na led se tedy dostali i ostatní útoky. Soupeř nás jednoznačně přehrával a Martin Holata v brance byl v samém ohni střel. V utkání jsme dostali 13 gólů, ale hra byla rozhodně lepší a důraznější než v utkání proti středočechům.

4  :  8

HC Český Krumlov

Poslední utkání ve skupině bylo z naší strany nepovedené a nejhorší, které jsme tam za celý víkend předvedli. Soupeř z jihu Čech rozhodně nedosahoval takových kvalit jako mužstva v předchozích utkáních, přesto jsem tento souboj nezvládli. Chyběl důraz v osobních soubojích, kazili jsme přihrávky a hrubými chybami v rozehrávce jsme soupeři servírovali jednu tutovku za druhou. První třetina byla ještě elkem vyrovnaná a skončila 3:4 pro Český Krumlov. Od úvodu druhé třetiny jsme, ale zápas úplně vyupustili a to i ti nejskušenější hráči. Jediným kdo se byl jako lev o každý puk byl Tomáš Kratochvíl. Soupeř nás za hrubice potrestal a závěrčnou třetinu si už krumlovští pohlídali.

Ve skupině jsme tedy skončili na posledním 4. místě odsouzeni hrát pouze o pořadí na 13. až 16. místě. Boje v ostatních skupinách nám do závěrčné fáze turnaje přiřkl zajímavé soupeře. HC Kometa Brno, HOBA Bratislava a nám velmi dobře známe mužstvo Dukly Jihlava.

Neděle 30.8.2009

5  :  3

HC Kometa Úvoz Brno

Do nedělních bojů o konečné pořadí jsme nastoupili ve stejné sestavě. A byli jmsme to my, kdo tentokrát držel taktovku utkání v rukou. Souhra jednotlivých útoků se zlepšila a góly přece jen nakonec přišli. Prosadili se zejména osvěčení kanonýři z loňské sezóny - Martin Syrovátka s Kubou Krajíčkem ( Pro sezónu od nich očekáváme rozhodně víc :o ) První vítězství v turnaji jsme urvali, ale nutno podotknout, že čtvrtá ( druháčkovská ) řada se na led moc nedostávala. Skvěle nám zachytal Martin Holata v naší brance.

3  :  4

HOBA Bratislava

Druhé utkání mělo mezinárodní nádech - slovenští trenéři, také jako my přivezli jeden útok menších hráčů a tak jsme se společně dohodli, že je budeme nasazovat do střídání proti sobě, aby si turnaj také pořádně užili. A naší nejmenší se činili - Parik Pokorný s Fífou Klofáčem měli dohromady šancí na 4 zápasy, ale bohužel koncovka se opět nedařila. Výborně zahrála opět světelská řada Kratochvíl, Kratochvíl, Piskač. V utkání jsme ještě 2 minuty před koncem vedli 3:2, ale minutu před koncem soupeř vyrovnal. Kluci chtěli utkání za každou cenu vyhrát ale v obléhání branky HOBY propadli a soupeř z brejku strhl vítězství na svojí stranu. Na korekci výsledku už další čas nebyl.

6  :  4

Dukla Jihlava

Poslední utkání nás svedlo proti soupeři, s kterým se nám v loňsklém ročníku žákovské ligy dařilo nejméně. Ale kluci utkání vybojovali. Od úvodního buly jsme byli lepším týmem, ikdyž koncovka se stále nedařila. V utkání si opět zahráli všechny řady a prosadila se i řady s bratry Smolkovými - krásné góly dal jak David, tak po samostatné akci Valent.  Turnaj jsme dobojovali tedy s vítěznou tečkou a celkově jsme obsadili 13. místo.

Závěrečné hodnocení trenérů:

Turnaj byl skvělou konfrontací kvalitních týmu z různých koutů republiky. Na naší hře byla vidět ještě značná nesehranost jednotlivých útoků ( vždyť jsme na ledě teprve druhý týden ). Rozhodně musíme zapracovat na pohybu a bruslení hráčů a herní činnosti jednotlivce. A rozhodně musíme zlepšit koncovku. První útok dokazoval, že pokud všichni na 100% odvedou to co mají, tak přehrají jakéhokoliv sopupeře. Krasným kombinacím, ale chyběla již zmiňovaná koncovka. Pozitivním překvapením je hra nových akvizic, z týmu SB Světlá nad Sázavou - kluci dokázali, že na nadcházející sezónu jsou výborně fyzicky připraveni a pro naše družstva budou rozhodně posilou.

Poklonu je nutné vyseknout pořadatelům  - za perfektní organizaci rozhodně prozatím nejlepšího turnaje kde náše týmy stratovaly - Děkujem.