HC LEDEČ NAD SÁZAVOU
            4  :  4

HC SKUTEČ

( 1:2 , 2:2, 1:0 )

Na přatélské utkání do Skutče odjel náš první tým v nekomletní sestavě. Po operaci slepého střeva je Tomáš Krajíček, se zraněným ramenem laboruje Zbyněk Holub, nastřelené koleno mají oba mladí brankáři - Zbyněk Mikuš i Petr Končel. Kvůli studentským povinnostem chyběl i obránce Pavel Stránský a útočník Dominik Převor. Přípravné utkání proti 2.celku KP2, mělo ukázat kvality našeho týmu směrem dozadu a hru pod tlakem kvalitního soupeře. Přátelský zápas se rozhodně nehrál v přátelském duchu. Od počátku se hrálo oboustraně důrazně do těla a velké množství vyloučených, dávalo možnost nacvičit si různé situace v přesilovce nebo oslabení. První třetina se z taktického hlediska příliš nepovedla. Na širokém skutečském  kluzišti se naše, převážně středem vedené útoky, rozbíjely o připravené obrané řady domácích a naopak skutečtí do našeho obranného pásma snadno pronikali po křídlech. Obránci měli spoustu práce a jejich přihrávky na útočníky najeté až na útočné modré čáře jen málokdy znamenaly ohrožení branky domácích. Není divu, že v kabině bylo o první přestávce hodně rušno.

Do druhé třetiny náš tým nastoupil s pokyny lépe bruslit, zlepšit hru útočníků směrem dozadu a hlavně zklidnit a zpřesnit rozehrávku. Hra se zlepšila a dostavily se i šance. Sada vyloučených nás však do delšího tlaku nepustila. Naštěstí při vlastním oslabení a při náporu Skutče najel na vyhozený puk do brejku Pavel Brýdl a ukázkovým blafákem vyrovnal. Bohužel o chvilku později chyboval ledečský brankář Milan Egart, kdy se z dálky nahozený skákavý puk odrazil od jeho výstroje až do sítě. Soupeř šel tedy laciným gólem znovu do vedení, které ještě zvýšil v následné přesilovce střelou od modré čáry. V poslední minutě druhé třetiny udělali chybu jinak výborně pískající rozhodčí, kdy cca 10 vteřin před koncem prostřední části neodpískali ledečské zakázané uvolnění a z následné šance snížil v poslední vteřině Míra Trpišovský. Domací sice protestovali, ale gól platil.

Do závěrečné třetiny nastoupili kluci s myšlenkami dozadu neudělat chybu a pokusit se vyrovnat. Už tak dost tvrdá hra se v poslední třetině ještě přiostřila. Po jednom z ostrých zákroků domácích v rohu se strhala dokonce šarvátka a trestná lavice se naplnila na obou stranách po dvou hráčích. Dva hráči domácích dostali dokonce trest 5min + do konce utkání. Jednu z mnoho přesilovek se nakonec podařilo využít, kdy vyraženou střelu obránců doklepl Pavel Bernard. Domácí si vytvořili také několik šancí, ale všechny kryl ledečský golman. A protože hosté nevyužili ani závěrečnou dvouminutovou přesilovku 5 na 3 ani následnou tříminutouvou 5 na 4 skončilo utkání remízou 4:4.

Utkání ukázalo, že je třeba ještě značně zapracovat na přesilových hrách, které budou při vyrovnaných duelech klíčovými, a že je nutné dodržovat trenérem určený systém hry. Jak se to podaří uvidíme už v příštím přípravném utkání, konečně odehraném na domácím ledě, kdy v sobotu 18.10.2008 v 17:00 přivítáme mužstvo Sj Žirovnice. Tímto Vás zveme do hlediště - Ledeč do toho!!!