Zdravotní prohlídky

POZOR, POZOR, POZOR !!!

Všichni hráči, musí mít před zahájením mistrovské sezóny potvrzenou zdravotní prohlídku dětským lékařem.

Zdravotní prohlídky se odevzdávají vedoucí týmu - Markétě Černé do 1.září 2016.

VELIKONOČNÍ TURNAJ LEDEČ NAD SÁZAVOU 26.3.2016

Tradičně na velikonoční sobotu se dne 26.3.2016 konal na ZS v Ledči nad Sázavou Velikonoční turnaj hokejových nadějí. V něm změřily síly týmy ročníků 2008 z celé republiky. Turnaj byl rozdělen na dvě poloviny, kdy silnější A  týmy hrály ve třech a slabší B týmy ve čtyřech. Fakticky tak vznikly dva samostatné turnaje, které měly své vítěze i poražené. V A turnaji se účastnily týmy: HC Wikov Hronov, HC Slavia Praha, HC Chrudim, HC Slovan Ústí nad Labem a Ledečský A tým.

A tým Ledče patřil na turnaji mezi favority a o vítězství ve své skupině přišel rozdílem jediného gólu, který vstřelil Hronovský tým 5 sekund před koncem utkání. V A skupině tedy zvítězil HC Wikov Hronov, stříbro bral tým Ledče A a bronz HC Slavia Praha.

ZLATÉ 2007 NA TURNAJI V PELHŘIMOVĚ 19.3.2016

Závěrečný turnaj sezony se hráčům hrajícím za ročník 2007 povedl. Z Pelhřimova si přivezli zlato. Porazili silné týmy Komety Brno, Meteoru Třemošná a Pelhřimova.

Turnajem v Pelhřimově pro ročník 2007 sezona začala a také skočila, rozdíl je obrovský. Na začátku sezony skončili poslední a na konci první. Poděkování patří panu trenérovi Zmrhalovi a panu Hortovi za pořádný kus práce, který s těmito kluky (a dalšími, které trénují) odvedli.

Sestava: Brána - Péťa, hráči - Miki, Fanda, Héňa, David, Martin, Táda.

A ještě jedna společná:

Z TURNAJE V HRONOVĚ JSME PŘIVEZLI STŘÍBRO 12.3.2016

Z dobře obsazeného turnaje v Hronově jsme si přivezli stříbro.

Nestačili jsme pouze na místní tým Hronov A, který nás porazil o jediný gól :-(

ZLATÁ PŘÍPRAVKA NA POSLEDNÍM MISTROVSKÉM TURNAJI SEZONY

5.3.2016 proběhl poslední mistrovský turnaj MINI 2008 v sezoně 2015/2016.

A naši kluci vybojovali zlaté medaile. Lepší tečku za soutěží jsme si nemohli přát!!!

Naši letošní debutanti pomohli v Chotěboři vybojovat stříbro

21.02.2016

Na  turnaj 2008 v Chotěboři povolali trenéři čtyři debutanty a opory nechali odpočívat. Našimi soupeři byli Havlíčkův Brod B, Třebíč B a Světlá. Našim cílem bylo jedno vítězství a tím pozice na medailích.

V prvním zápase s Brodem jsme se poměrně rychle ujali vedení. Po celou první třetinu jsme měli mírnou převahu a ukončili jí 4:1. O přestávce se mezi rodiči strhla vášnivá debata o prognóze koncového výsledku, v níž nakonec zvítězil názor, že pokud se hokej hraje na tři třetiny, je nejpravděpodobnější výsledek 12:3. Tato prognóza se díky své statistické prozíravosti naplnila, a tím jsme nastavené cíle pro dnešní den splnili. Mezi prvním a druhým zápasem jsme měli více než hodinovou přestávku, která byla dlouhá především našim nováčkům, kteří se po prvním vítězství nemohli dočkat dalšího zápasu. Nejvíce se těšil Štěpán, který ve svém prvním životním zápase nejen že okusil vítězství, ale dokonce vstřelil dvě branky. A hattrick mu odepřel v poslední třetině soupeřův brankář, který akrobatickým zákrokem vytěsnil jeho střelu po ledě mimo svou svatyni. Mezi nováčky zazářila i Madla, která svůj první zápas okořenila brankou a vstoupila tak do stop své starší setry.

Druhý zápas s Třebíčí jsme opět zahájili vedoucím gólem. Soupeř se ale brzy dotáhl a takto se stav střídal až do konce třetiny, kterou jsme o jednu branku vyhráli. Druhá třetina se té první podobala jako vejce vejci a i tu jsme skončili s jednobrankovým vedením. Rodiče místo debat o prognózách zaťali palce a fandili o sto šest. Bylo to však v průběhu poslední třetiny málo platné a soupeř se dostal do jednobrankového vedení. Několik minut před koncem zápasu sehrál své nejlepší střídání Matyáš, kterému se v něm podařilo vsítit gól ze hry a proměnit nájezd po faulu soupeře. V této situaci se projevil i dnešní výborný výkon brankáře Péti, který přetáhl na svou stranu paní Štěstěnu. Nakonec jsme zvítězili o dvě branky 10:8 a vypadalo to na opravdu velký den.

Poslední zápas se Světlou, která rovněž vyhrála obě předchozí klání, se tak stal soubojem o zlaté medaile. Tentokrát jsme první branku inkasovali. Naši se však rychle probrali a Daník se proměnil v noční můru našich soupeřů. Několikrát po sobě vyhrál souboje ve středu hřiště, odkud nebojácně vyrážel do steče se světelským brankářem. Soupeř jej dokázal zastavit jen za cenu opakovaných faulů. Tak jsme po jedné brance ze hry a dvou proměněných nájezdech ukončili třetinu vedením 3:1. Mezi ledečskými fandy již zavládla vítězná nálada a všichni očekávali průběh podobný předchozím zápasům. To však byl osudový omyl. Na začátku třetí třetiny jsme neproměnili dva nájezdy. Péťu opustila Štěstěna. Na její místo nastoupila paní Smůla. Útočníci přestali bruslit dozadu a bez jejich podpory obrana několikrát po sobě podlehla útočným výpadům Světlé. Netrvalo to dlouho a Světlá obrátila výsledek ve svůj prospěch. Naděje však stále žila, a čekali jsme na odpověď našich útočníků. Ta však nepřišla. Místo toho se naše hra čím dál tím víc rozpadala. Za poslední dvě třetiny jsme již neskórovali a opakovaně inkasovali. Zápas jsme prohráli 3:10.

Stříbrné medaile překonaly původní cíl, ale zlato bylo tak blízko…

ROK 2016 ZAČALY LEDEČSKÉ 2008 ZLATEM

První turnaj v roce 2016 nás 17.1. zavál až do Velkého Meziříčí. Poprvé v sezoně jsme se také svezli autobusem, na což se všechny děti těšily.

Na celodenním turnaji nás čekali 3 soupeři – Chotěboř, Žďár nad Sázavou a Velká Bíteš. Opět se kromě našich silných 2008, které hrají i se staršími, turnaje zúčastnily také 2 hráči ročníku 2009 – Ondra Č. a Matěj.

Na začátky turnajů už bychom měli být zvyklí, naše ledečská zlatíčka totiž první třetinu pravidelně ještě spí. Nejinak tomu bylo v Meziříčí. Zvyknout si ovšem nelze, takže mírným depresím nepropadají jen trenéři, ale i všichni rodiče. K tomu se ještě přidalo oraniště, které zbylo na ledě po předchozích zápasech a modrý skákací kotouč a na infarktové situace všech zúčastněných dospělých bylo zaděláno…Naštěstí, tak jako obvykle, se po počátečních nesnázích naši hráči probudili a začali hrát hokej. No, to už byla jiná podívaná a nakonec i výsledek s Chotěboří byl sice jen o málo, ale v náš prospěch.

Po ne příliš přesvědčivé výhře s Chotěboří nás tradičně silný Žďár trošku děsil. Počáteční individuální hra některých jejich hráčů vedla rychle k několika gólům v naší brance, ale jakmile naši pochopili, že stačí dávat pozor na hráče číslo 8, bylo rozhodnuto. Po několika dobrých obranných zákrocích se Žďár „složil“ a naši už mu nedali šanci. Vzhledem k velmi špatné kvalitě ledu, opět po předchozím zápase, naši využívali spíše individuálních šancí, ale i tak se velmi rychle výsledek výrazně naklonil na naší stranu.

Na poslední zápas s Velkou Bíteší nás opustilo silné trenérské vedení, které spěchalo zpět na zápas Ledečského A týmu, takže nervozita opět stoupala. Kluci ale rychle pochopili, že i od zbytku trenérského týmu dostanou podporu a vrátili nám to krásným hokejem s výraznou výhrou.

A tak jsme cestu zpět autobusem opět strávili se zlatem na prsou. Takže kluci díky a jen tak dál!!!

TURNAJ SKUTEČ 30.12.2015

ZLATÝ KONEC ROKU Z TURNAJE VE SKUTČI

30.12.2015 ještě než odbyl konec roku 2015 se naše 2008 zúčastnily turnaje ve Skutči. Lákadlem pro náš výjezd byli zejména neznámí soupeři, se kterými si jen tak nezahrajeme. Celkem 5 týmů se utkalo o krásné poháry a hodnotné ceny. Našimi soupeři byli: HC Skuteč, HC Chrudim, Slovan Moravská Třebová  a HS Třebíč.

Kromě našich silných 2008, které hrají i se staršími se turnaje zúčastnily také 3 hráči ročníku 2009 – Ondra Č., Vojta F. a Matěj.

Hned první zápas s Moravskou Třebovou dal najevo, že zadarmo vítězství nebude. Kluci ale bojovali statečně a hlavně dobrou obranou ke konci zápasu udrželi vítězství o 2 góly. Později vyšlo najevo, že Moravská Třebová byla nejsilnějším soupeřem dne. S ostatními si Ledečští bojovníci poradili o mnoho snadněji. Nejslabším soupeřem byla místní Skuteč, kde ale hrály děti, které byly opravdu malé a na úrovni hry naší začínající přípravky.

Z turnaje jsme si odvezli krásný pohár za 1.místo, zlaté medaile a hezké ceny a také příslib Skutečských, že si rádi zahrají s naší začínající přípravkou.

Poděkování patří trenérovi P. Zmrhalovi za obrovský pokrok, který děti od začátku roku učinily a tím si mohly splnit sen o zlatých medailích.

Fotografie HC Ledeč na rajčeti

HOKEJKY DESIGN HC LEDEČ N.S.

HOKEJKY S DESIGNEM HC LEDEČ N.S. SI MŮŽETE OBJEDNAT NA

WWW.STOON.CZ

TENTO DESIGN VÁM UDĚLAJÍ NA JAKOUKOLIV HOKEJKU, KTEROU SI NA STRÁNKÁCH VYBERETE, DO POZNÁMKY NAPIŠTE HC LEDEČ N.S.

TURNAJ MINI 2007 PELHŘIMOV neděle 8.11.2015

V neděli 8.11.2015 se naši Elevové utkali na dalším z mistrovských turnajů MINI 2007 s týmy Havlíčkův Brod A a Havlíčkův Brod B.

Zatímco s týmem Havlíčkův Brod B byla jasná odpočátku velká převaha našich hráčů a tomu odpovídal i výsledek utkání s vysokým počtem gólů, které naši kluci umístili do soupeřovy branky, ve druhém utkání to bylo jiné.

Snad trošku namlsaní z předchozí lehké výhry, upustili naši hráči od pozornosti v obraně a odveta na sebe nedala dlouho čekat. Po pár minutách byla situace velmi nemilá a to v náš neprospěch. Rychlých 6 gólů od soupeře ale naše kluky naštěstí probralo. Do konce utkání pak byl souboj lítý a stále vyrovnaný. Konečné skóre - remíza, tak odpovídalo hře na ledě.

Jedna výhra a jedna remíza potvrzují, že naši kluci, kteří jsou povětšinou ročník 2008 se na turnajích MINI 2007 , tedy se staršími hráči, rozhodně nedají.

sestava: Prchal- brankář, Kouba, Frantl, Krecl, Hort, Grabowski, Solník, Egart, Zmrhal

TURNAJ MINI 2007 24.10.2015 SVĚTLÁ N.S.

24.10.2015 sehrají naši Elevové další mistrovský turnaj ve Světlé nad Sázavou.

Sraz a sestava budou upřesněny na pátečním tréninku. Předběžně sraz 8:00, hrát by se mělo od 9:00.

Na začátek sezóny dvě domácí prohry proti Havlíčkovu Brodu

Ledeč 11.10.2015

První zápas s B-mužstvem Havlíčkova Brodu naši elévové začali hrát až v šesté minutě. Bohužel za prvních pět  minut inkasovali pět zbytečných branek. Od šesté minuty první třetiny pak naši srovnali bruslení se soupeřem a dostávali se do prvních střeleckých příležitostí. Přesto, že se nám lepila na hole střelecká smůla, zvýšená aktivita byla cítit v celém mužstvu a tak se zlepšila obrana a i zásahy brankáře. Do konce třetiny jsme obdrželi již jen jeden gól a dva vstřelili.

Za stavu 2:6 jsme nastoupili do druhé patnáctiminutovky, která byla asi nejlepším vystoupením našich elévů v tomto dvojzápase. Soupeře jsme jednoznačně přebruslovali, vyhrávali individuální souboje a dotáhli jsme se na 4:6. Do třetí třetiny jsme vstupovali s nadějí na otočení výsledku, když jsme vstřelili kontaktní gól na 7:8.

Následovalo několik smolných situací před brankou soupeře, kdy se náš tlak nepodařilo přeměnit ve vyrovnávací gól. Naopak soupeř v průběhu dvou minut vstřelil 3 branky. Z tohoto šoku se naši elévové neoklepali, a do konce třetiny jsme ještě několikrát inkasovali. Konečný výsledek 8:17 spíš popisuje prvních pět a posledních deset minut zápasu, vše mezi tím byl pěkný a vyrovnaný hokej, na který byla radost se dívat.

Druhý zápas jsme začali vedoucím gólem a ani rychlé vyrovnání soupeře nám nedělalo problémy a tak jsme opět strhli vedení na naši stranu. Potom následovalo asi osm minut hry, v níž se začala prosazovat první lajna A-teamu elévů Havlíčkova brodu, postavená na dvou vysokých a silných hráčích a jednom malém, ale velice rychlém bruslařovi. Naši obránci, kteří byli o dvě hlavy menší, než jejich protivníci, srdnatě bojovali, ale přesto jsme končili třetinu se čtyřbrankovým mankem.

Druhá třetina proběhla v podobném duchu, jako v předchozím zápase. Přesto, že jsme opakovaně inkasovali, dotáhli jsme se opět na kontaktní branku. Na vyrovnání jsme však již síly neměli, a ve třetí třetině se projevila silová převaha Havlbrodských, kteří nám nastříleli sérii branek na koncových 14:7. Ani tento výsledek však není nutno hodnotit negativně, zvláště když vezmeme v úvahu, že autorem devíti branek do naší svatyně byl jediný hráč soupeře, který uměl prodat svou fyzickou převahu.

VYBÍRÁME ČLENSKÉ PŘÍSPĚVKY

Přišla ta méně radostná část sezony 2015/2016. Do konce října vybíráme členské příspěvky HC Ledeč ve výši 3000,-kč na dítě, druhé dítě 1500,-kč.

Platbu lze provést v hotovosti u vedoucí týmu Markéty Černé, nebo bezhotovostně. Pokud budete platit bezhotovostně, prosím oznamte to též vedoucí týmu.

Bezhotovostní platba na číslo účtu HC Ledeč nad Sázavou - Komerční banka a.s., č.účtu : 35-9514640217/0100 . Do poznámky uveďte jméno a přijmení dítěte, elevové.

S žádostí o potvrzení o platbě, případně jiném způsobu placení příspěvků - faktura atd. vždy kontaktujte paní Hortovou.

DOPROVOD "A" TÝMU LEDEČ NAD SÁZAVOU NE 4.10.2015

V neděli 4.10.2015 v rámci sbližování týmů HC Ledeč doprovodili nejmenší hokejisté z Přípravky a Elevů své starší vzory z "A" týmu na úvodní zápas sezony 2015/2016.

Všem, kteří se zúčastnili děkujeme.

Přátelské zápasy s Kutnou Horou jsme zvládli s přehledem

Kutná Hora 26.09.2015

Před ostrým startem sezóny jsme vyrazili na dvojzápas do Kutné Hory. Na jedné polovině hřiště si zahráli naši elévové proti ročníku 2008 kutnohorských a na druhé zkřížily hole přípravky obou týmů. Oba zápasy, které se hrály na 4x15 minut, jsme s přehledem vyhráli a snad poprvé od té doby, kdy tato generace začala hrát, jsme čelili výtce, že jsme přivezli starší hráče, než naši soupeři.

Musíme připustit, že v našem desetičlenném kádru elévů bylo na soupisce 5 hráčů ročníku 2007 a pět ročníku 2008. Proti soupeři z Kutné Hory, který nastoupil v sestavě přípravky se čtyřmi hráči v poli, se naši elévové postavili v trojicích. Ani tento dobrovolný handicap však úroveň týmů nesrovnal. V přípravce jsme stáhli naší první lajnu, z níž dva hráči již trénují s elévy, také na tři. Přesto se tato lajna postarala bez jediného o všechny góly v síti soupeře.

Po skončení zápasů jsme se zeptali na jeho dojmy předsedy HC Ledeč, Jana Malíka, který průběh zápasů zhodnotil následovně: „Chtěl bych poděkovat trenérům za dobrou práci s nejmenšími hráči našeho klubu. V těchto věkových kategoriích nejsou výsledky důležité, i když radost z obou vítězství nemohu skrýt. K výtkám rodičů soupeře musím přiznat, že v ročnících 2006 a 2007 nemáme dostatek hráčů, abychom v těchto kategoriích mohli postavit kompletní družstva. Hráči musí hrát buď ve vyšších kategoriích, nebo je musíme doplňovat mladšími. Věřím však, že se nám dlouhodobě bude dařit pro hokej nadchnout více dětí a kádry ročníku 2008 amladší budou stejně silné, jako ročníky 2000 – 2005.“

Ve Světlé jsme se nepříznivému losu nevzepřeli a medaile nechali soupeřům

Světlá 12.9.2015

Po předchozím turnaji v Pelhřimově jsme do Světlé přijížděli s notnou dávkou pokory. Ve skupině proti nám nastoupil Žďár, Tábor a Hvězda Praha. Hned v prvním zápase jsme narazili na konečného vítěze turnaje, kterým byl Žďár nad Sázavou. Velice brzy jsme inkasovali první gól a vzpomínky na Pelhřimov se nedaly zahnat. Zápas jsme jasným rozdílem prohráli. Do druhého zápasu s Táborem jsme vstoupili s vědomím toho, že v Pelhřimově jsme prohráli jak s jejich A, tak i B – týmem.

Naší vlajku k boji zvedl Tomáš Krecl, který již ve třetí minutě vstřelil z odraženého puku po zákroku táborského brankáře vedoucí gól. Radost byla o to větší, že se jednalo o první Tomášovu vstřelenou branku na turnaji elévů. Naši hráči začali cítit příležitost. Odrazilo se to především ve hře dozadu, která byla najednou plná osobních zákroků. Zlepšili jsme bruslení, hru do těla a začali vyhrávat osobní souboje. Útok jsme začali prokládat přihrávkami a tlak na soupeřovu bránu sílil. Po pěkné střele Henryka Grabowského jsme navýšili vedení na 2:0. Ke konci třetiny se však hra začala vyrovnávat a ze dvou závarů před brankou jsme inkasovali a do přestávky jsme šli za vyrovnaného stavu. Druhou a tím i poslední třetinu zápasu (turnaj se hrál na 2x 15 min) jsme zcela ovládli a díky dvěma přihrávkám Davida Zmrhala vsítil Tadeáš Egart další dvě branky. Vítězství dokonali lídři dalších dvou trojek, Verča Černá a Martin Kouba, kteří skórovali každý jednou. Díky kvalitnímu výkonu Matyáše Průdka, který ve druhé třetině pokryl všech 13 střel na naši svatyni, jsme si odnesli vítězství 6:2.

Ve třetím zápase ve skupině jsme nastoupili proti Hvězdě Praha s vědomím, že tento zápas rozhodne o tom, zda budeme hrát o medaile, či nikoliv. Do zápasu jsme vstoupili nádhernou kombinací první trojky, kde Tadeáš Egart oplatil nabídky z předchozího zápasu Davidovi Zmrhalovi, který nás poslal po krásné kombinaci těchto dvou hráčů do vedení. Soupeři se však podařilo v samostatném nájezdu po nesmyslném faulu za bránou soupeře stav vyrovnat. Tento gól nás rozhodil a nejprve jsme obdrželi branku po odraženém puku od brankáře, potom z úniku dvou hráčů na naši bránu a nakonec ze střely z dálky. Nadějně rozehranou třetinu jsme prohráli 1:4. Druhou třetinu jsme prohráli 3:4. Velikou nadějí byl v této třetině Martin Kouba, který na sebe vzal odpovědnost a vypracoval si pět jasných šancí. Štěstí mu však nepřálo a proměnil z nich pouze jednu. Když k nim přičteme ještě dvě neproměněné šance Henryka, a po jedné Verči, Tády a Jirky Frantla, měli jsme dost příležitostí, otočit výsledek v náš prospěch. Branky jsme obdrželi ze samostatného nájezdu, dvou úniků a jedné dorážky. Štěstěna nám v tomto zápase nepřála.

Poslední zápas o umístění s Chotěboří jsme zcela ovládli. Výsledek 14:3 byl poznamenán několikaminutovým výpadkem na začátku druhé třetiny, kdy jsme inkasovali v rozsahu asi tří minut tři branky. Jinak jsme Chotěboř jasně přehráli. Obdobným způsobem přehráli v zápasech o umístění i ostatní týmy z naší skupiny týmy z té druhé.

Los nás poslal proti Žďáru a Hvězdě Praha, kteří přivezli asi nejlepší týmy již ve skupině. Při více štěstí při losování jsme si mohli zahrát o medaile. To však nic nemění na skutečnosti, že s Hvězdou Praha jsme vyhrát mohli. Naše gratulace míří do Žďáru. Byli jste nejlepší!

Naši elévové si na začátek sezóny připravili veliký potenciál ke zlepšení!!!

Pelhřimov 5. – 6. září 2015

Ve stejném termínu, jako se konal v Ledči a Světlé turnaj o pohár Josefa Vašíčka, se naši elévové postavili v dvoudenním turnaj dalším jedenácti soupeřům na stadionu Ledních medvědů z Pelhřimova. Slabé obsazení ročníku 2007 nás nutí doplňovat kádr třetích tříd z poloviny o rok mladšími hráči ročníku 2008, kteří tvořily hlavní osu naší přípravky, která na konci minulé sezóny vyhrála poslední dva dobře obsazené turnaje v Kolíně a v Ledči nad Sázavou. S těmito výsledky v zádech jsme vstoupili do turnaje v Pelhřimově.

Po čtyřech prohrách ve skupině jsme prohráli i zápas o umístění a z turnaje odešli jako poslední. Propadali jsme za hru, na brankáře střely jen pršely. Individuální výkony jednotlivých hráčů nebyly dobré. Týmová hra nefungovala ani dopředu ani dozadu. A tak bylo po skončení turnaje v kabině poněkud rušno.

Po tomto výkonu má náš tým elévů značný prostor ke zlepšení. Je nutno dodat, že fyzická připravenost po těžké letní přípravě je dobrá, v třetích třetinách jsme se jinak silnějším soupeřům vyrovnávali. I střelecká produktivita nebyla špatná. Věříme, že na hře dozadu a kombinační hře v průběhu sezóny zapracujeme a na výsledcích to bude znát.

I přes vysoké prohry zanechali elévové v Náměšti nad Oslavou dobrý dojem.

Náměšť nad Oslavou 17.01.2015

Do dalšího turnaje elevů – ročník 2006 jsme jako již letos tradičně nastoupili s velikým počtem hráčů ročníků 2007 a 2008. Tentokrát nejprve proti Třebíči a poté proti domácí Náměšti. Po přečtení soupisek jsme si potvrdili, že jsme věkově hodně daleko za soupeři. Po odehrání první třetiny bylo v obou zápasech jasné, že body necháme v Náměšti, ale o to sympatičtější byly naše výkony v prostředních třetinách obou zápasů. Z našich hráčů spadl ostych, možná se snížil důraz soupeřů, ale určitě jsme začali lépe bruslit a bylo to hned znát. V prvním zápase jsme v druhé třetině obdrželi pouze 4 branky z celkových dvaceti. Ve druhém zápase jsme druhou třetinu remizovali 3:3 a to jsme „vyrovnávací“ gól dostali v poslední vteřině třetiny, kterou jsme také mohli vyhrát. Výsledných 16:4 nás proto nezarmoutilo. V obou zápasech se ukázalo, že určitou část zápasu jsme i s o mnoho staršími soupeři schopni držet krok a to se nám určitě bude do budoucna hodit.

Elévové ve Žďáru nad Sázavou 11.1.2015 ukázali svou sílu i své slabiny

Na programu byly netradičně tři zápasy po dvou patnáctiminutových „třetinách“.  Více než tento herní plán však hru ovlivnil systém fixního střídání přesně po 60 sekundách hrubé hrací doby. Nejen, že se opakovaně stalo, že klakson zazněl v průběhu nadějné gólové šance a hráči dle platných pravidel museli okamžitě ukončit hru a jet na střídačku. O hodně větší vliv na herní pohodu mělo to, že z minuty hrubého času se hrálo třeba jen 20 sekund a již znovu zazněl klakson a naše první lajna musela střídat, aniž splnila své taktické úkoly.

Trenéři napříč týmy se shodli, že některé věci je asi lepší nechat na lidech a dovolit rozhodčím, aby střídání pískali s větším citem pro hru, než to dělá stroj. Neboť tato varianta se běžně na turnajích praktikuje a pravidla minihokeje ji dovolují.

V prvním zápase se Světlou jsme měli navrch a výsledek 7:3 odrážel dění na ledě. Do druhého zápasu jsme nastoupili proti tradičně silnému Pelhřimovu a od začátku zápasu bylo vidět, že to mají naši hráči v hlavách. Hezká kombinační hra z prvního zápasu se rozpadla a individuálně jsme Pelhřimovské nepřehráli. S rozpadlou kombinací jsme následně začali kupit chyby v obraně. Zhoršující se stav utkání jako by navěsil na nohy našich hráčů závaží. Výsledek 0:13 nakonec nebyl tak strašný, jako byla hra, kterou naši elévové v tomto zápase předváděli. Snad dobře, že třetiny byly jenom dvě.

Ve třetím zápase jsme nastoupili proti domácím. Věková a výšková převaha Žďáru byla značná. Do zápasu naši vstoupili jako zmoklé slepice a rychle jsme inkasovali 2 branky z náhodných střel po ledě. Pak se ale své role ujala první lajna, které se podařilo vstřelit branku. Na tuto výzvu reagovala i druhá, které se dařilo hru na ledě vyrovnávat. Třetí lajna zvýšila svou obrannou aktivitu a přesto, že všechny útoky soupeře neubránila, bylo vidět, že tým znovu začíná hrát. I když soupeř své vedení pomalu navyšoval, ještě pět minut před koncem zápasu jsme měli soupeře na dostřel. V posledních minutách turnaje bylo vidět, že nám docházejí síly. Někteří hráči měli v nohách turnaj přípravek z předchozího dne, ostatní už na ledě nechali hodně sil. Výsledek 15:5 pro Žďár vypadá o hodně hůř, než jak vypadala naše hra.

Na cestě zpět se hráči a jejich rodiče dohodli, že půjdou večer společně podpořit naše Áčko. A tak se večer naše tribuna hemžila oranžovo-černými dresy a vypadá to, že se do našeho Fanklubu pomalu hlásí další adepti.

Do turnaje Elévů 23.11.2014 jsme nastoupili oslabeni marodkou.

Tuto neděli vyřadila marodka 3 ze čtyř našich opor - hráčů ročníku 2006, a tak do hry nastoupili hráči ročníků 2007 a 2008. Přes toto oslabení jsme hráli na tři trojky, aby se na naší hry účastnilo co nejvíce hráčů, i když třeba méně zkušených. První zápas proti Béčku Havlíčkova Brodu jsme chtěli určitě vyhrát, ale nepodařilo se to.

Do druhého zápasu proti Áčku téhož soupeře jsme nastupovali s nepovedeným zápasem v hlavách a bylo to zpočátku vidět. Postupně však ostych z našich hráčů spadl a začali se srdnatě bránit fyzicky lépe vybavenému soupeři. Naše obranné úsilí se stupňovalo a touto hrou, kdy se naši i o tři roky mladší obránci vrhali na o hlavu větší soupeře, jsme odvrátili hrozící debakl. Přesto, že jsme výrazně prohráli, za tu bojovnost musíme naše hráče pochválit.

První vychytaná nula a óda na týmovou hru

MINIHOKEJ 2006 – Světlá nad Sázavou dne 25.10.2014

Hráli jsme na tři trojky, brankáře jsme střídali po třetinách. Do prvního utkání proti Humpolci jsme vstoupili aktivně a po několika minutách jsme vedli 2:1. V druhé polovině první třetiny se projevila taktická nevyzrálost týmu, doplněná řadou individuálních chyb. Do druhé třetiny jsme tak nastoupili za nepříznivého stavu 2:6 a aktivní hrou jsme se soupeři opět vyrovnali a dotáhli se na nadějných 4:6. V tomto okamžiku, jako by naši hráči na chvíli přestali hrát a obdrželi 3 laciné branky. V poslední třetině, do které jsme nastoupili za stavu 5:9, náš tým výrazně propadl a nechali jsme si nasázet 10 branek. I když naši útočníci čtyři branky přidali, výsledek 9:16 zdaleka neodpovídal našim možnostem.

V druhém utkání jsme nastoupili v lokálním derby proti Světlé, která v prvním utkání proti Pelhřimovu podlehla 20:0. Soupeře jsme jednoznačně přebruslili. V první třetině byl náš výkon poznamenán individuální snahou dát gól za každou cenu. Soupeř za první třetinu vystřelil na naší bránu dvakrát, nejprve v samostatném nájezdu nařízeném po faulu našeho hráče, poté v samostatném úniku. Oba nájezdy byly bezpečně zlikvidovány.

O přestávce bylo rušno a trenéři hráčům vyčetli řadu nedostatků a naordinovali kolektivní hru s dobrou organizací na ledě založenou na rychlém bruslení, vykrývání prostoru a přihrávkách na uvolnivší se hráče. To, jakým způsobem se našemu týmu podařilo naordinovanou taktiku naplnit, je dobrým příslibem do dalších utkání. Byli jsme od začátku zápasu silnější, přesto je nutné vyzdvihnout, že dobře organizovaná hra druhé a třetí třetiny nedovolila soupeři již ani jednou vystřelit na naší bránu. Na 22 vstřelených brankách není důležitý jejich počet, ale to, že se na nich podílelo všech 9 hráčů v poli minimálně jedním gólem.