Staň se hokejistou

Nábory hokejových nadějí pokračují!

Chceš se stát opravdovým hokejistou a narodil ses mezi rokem 2015-2018?

Pak hledáme právě tebe.
Potřebuješ pouze hokejku a brusle - kompletní hokejovou výstroj ti zdarma zapůjčí naš klub. Přihlásit se můžeš kdykoliv na zápase nebo tréninku naší přípravky u kteréhokoliv z trenérů nebo na pripravka@hcledec.cz

Pořadatel :     HC Dukla Jihlava

Tuto neděli začal pravidelný kolotoč turnajů minihokeje 2. tříd (přípravky) v Jihlavě. Náš tým, který se ho zúčastnil vyrazil na turnaj jak s absolutními nováčky, kteří ještě nikdy hokej nehráli, tak už s ostřílenými hráči. Náš tým byl složen z 11 hráčů a 1 brankaře. Především pak z důvodu nemoci a souběžně probíhajícímu zápasu 3 tříd, kde hrají taktéž naši prvňáci a druháci, nám chyběl 1 hráč.
Do první lajny byla nasazena čtveřice hráčů ze Světlé a to Pavel Pavlovič, Pavel Malimánek, Adam Böhm a Lukáš Beránek ( 1 zápas odehrál v obraně i ve 3 lajně). Do druhé lajny byli nasazeni absolutní nováčci Michal Brož, Tomáš Jindra, Pavel Hoskovec a k ní již zkušený Jakub Egart. Do třetí lajny byl nasazen nováček Radek Dudák a k němu již zkušení hráči Filip Klofáč, Patrik Pokorný a opět Jakub Egart ( hrál za 2 a 3 lajnu). Jako brankář nastoupil opět absolutní nováček Tomáš Sysel.

První zápas:
Ledeč nad Sázavou – Humpolec
4 :  2

Do zápasu jsme nenaskočili moc dobře. Hned na začátku první třetiny jsme dostali první gól a prohrávali jsme 0:1. Sice jsme ještě v první třetině srovnali na 1:1 zásluhou Pavla Pavloviče, ale celou první třetinu jsme se hledali a né se prosadit. Především pak se  nemohla rozjet 2 lajna. Ale od druhé třetiny jsme se rozjeli. Přestože tým Humpolce měl velkého brankáře podařilo se 3 lajně zabojovat a postupně zvýšit skóre na 4:1 (Filip Klofáč – 3góly, Patrik Pokorný – 3 asistence). V závěru jsme dostali ještě jeden gól, ale díky skvělé obraně a především pak obránci Jakuba Egarta, jsme skóre udrželi.

Druhý zápas:
Ledeč nad Sázavou – Žďár nad Sázavou
8  :  2

Do zápasu jsme opět nenastoupili vůbec dobře. Dokonce jsme prohrávali 0:2. Pak se však po nahrávce Patrika Pokorného Filipovi Klofáčovi podařilo vstřelit první gól. Byl to důležitý zlom celého utkání. Od té doby jsme soupeři vůbec nic nedovolili a postupně jsme tým ze Žďáru totálně deklasovali. Postupně přidal za 3 lajnu Filip Klofáč a Patrik Pokorný po jednom gólu. Ale pokud se někdo proti týmu prosadil byla to celá 1 lajna. Ta hrála skvělý kombinační a důrazný hokej před brankou, z kterého byl soupeř evidentně nešťastný. Postupně nasázeli 5 gólů!!!( Adam Böhm – 3 góly, Pavel Malimánek – 1gól a  Lukáš Beránek – 1gól).

Třetí zápas:
Ledeč nad Sázavou – Velké Meziříčí
7 :  4

Do zápasu jsme tentokrát naskočili výborně. Věděli jsme, že pokud chceme mít zlatou medaili musíme tým z Velkého Meziříčí porazit, protože stejně jako my, předtím 2krát vyhrál. A snad radost z dvou vyhraných zápasů způsobila, že jsme soupeře tlačili hned od první minuty a postupně jsme se prosazovali. A prosadila se tentokráte především 3 lajna, které je podařilo nastřílet 6 gólů!!! ( Filip Klofáč – 3 góly, Patrik Pokorný – 2 góly, Jakub Egart – 1gól). Ale i další lajny hráli výborně a rozehrála se i 2 lajna nováčků. V závěru zápasu se podařilo ještě 1 lajně skórovat Adamu Böhmovi po nahrávce Pavla Pavloviče.

Díky tomuto vítězství jsme na turnaji 3krát vyhráli a získali jsme 1 místo na turnaji a naši malí hokejisti si odvezli zlatou medaili.

Závěr:

Pokud by měl shrnout výkon hráčů, dalo by se říci, že všichni hráči podali maximální výkon na úrovni svých schopností a možností. Zvítězila především kolektivní hra všech hráčů!!!
Pokud by se měli hodnotit jednotliví hráči pak jednoznačně nejlepšími hráči byl Filip Klofáč, který vstřelil 8 gólů a obránce Jakub Egart, který v obraně zabránil střelení mnoha gólů a sám 1gól vstřelil.
Nutno nezapomenout i na našeho brankáře Tomáše Sysla, který si úspěšně odchytal svůj první zápas.