Staň se hokejistou

Nábory hokejových nadějí pokračují!

Chceš se stát opravdovým hokejistou a narodil ses mezi rokem 2015-2018?

Pak hledáme právě tebe.
Potřebuješ pouze hokejku a brusle - kompletní hokejovou výstroj ti zdarma zapůjčí naš klub. Přihlásit se můžeš kdykoliv na zápase nebo tréninku naší přípravky u kteréhokoliv z trenérů nebo na pripravka@hcledec.cz

HC Rebel Havlíčkův Brod "A"

Naši třeťáci, kteří v sobotu oslavili historicky první turnajové výtězství měli hned v následujícím týdnu  nabitý program. V pondělí po lehkém regeneračním tréninku odjeli hned v úterý  ( společně s Přípravkou "B" ) na přátelský turnaj tří měst z Havlíčkobrodska. Kromě domácích Rebelů nám byli  soupeřem mladí lvi z Chotěboře. Do turnaje jsme nenastoupili v plné sestavě - v druhé formaci znatelně chyběl kanonýr Kuba Petržílka. První utkání s Chotěboří bylo v úvodu vyrovnané, ale asi od  druhé poloviny první třetiny  potvrdili naši kluci výbornou formu a góly v brance Chotěboře začaly přibývat. Škoda jen, že v obraně jsme se dopustili hrybých chyb, které soupeř čtyřikrát využil.  Mnohem zajímavější utkání  bylo proti domácím Rebelům. Ty nastoupili tentokrát v plné síle i  s ledčeskými  Pepou Kovářem a Filipem Křištou.  Hrál se vyrovnaný zápas na minihokej až s příliš tvrdou hrou  a osobními souboji do těla.  Mužstvo domácích jasně vědělo, že pokud nechají naše křídla jezdit dopadně to podobně jako s Chotěboří  a  jako v minulém zápase v Ledči nad Sázavou (14:3).  Taktika soupeře fungovala - nemohli jsme se dostat do naší kombinační hry po křídlech a utkání mělo vyrovnaný průběh - byl to spíše boj než hra. V první třetině šli domácí do vedení ale zlepšeným pohybem naši kluci ve druhé třetině výsledek otočili až na 3:1 a zdálo se, že osud soupeře bude podobný jako v prvním utkání.  Opak byl pravdou. Naši obránci dvakrát  předvedli zbytečné a nepochopitelné chyby a soupeř vyrovnal. Závěrečná třetina při pohledu na osobní souboje u mantinelu neměla s minihokejem už nic společného. Skóre se ještě třikrát změnilo v  úvodu jsme odskočili na 4:3, pak po záváru a střele z dálky Rebelové opět vyrovnali , ale na konec se štěstí přiklonilo na naší stranu a zápas skončil jednogólovým výtězstvím. Utkání ukázaklo, že každý zápas je jiný, odhalilo několik slabin v naší hře, na které je nutné se zaměřit. Nutno přiznat, ža taktika soupeře byla proti hře našeho týmu zvolena asi správně - Pepa Kovář byl jasně nejlepším hráčem Rebelů.

Přípravka "B"

HC Ledeč nad Sázavou "B"
            1 : 16

HC Chotěboř "B"
  HC Ledeč nad Sázavou "B"             2 : 1

HC Rebel Havlíčkův Brod "B"

Malí kluci z našeho "B" po očekávaném  debaklu  na letošním nejtěžším turnaji, který odehráli v minulou sobotu si na ZS do Hvlíčkova Brodu jeli trochu spravit chuť. V prvním utkání proti Chotěboři  to, ale moc dobře nešlo. Soupeř velmi dobře bruslil a byl zde i patrný věkový rozdíl, když v našem "B" týmu hrají především prvňáci a mladší. Narozdíl od sobotního turnaje se ale i proti Chotěboři podařilo vstřelit  čestný gól. V utkání proti "B" týmu Rebelů, hráli kluci naprosto rovnocenou partii. Utkání bylo podobné, jako minulý vzájemný souboj v Ledči. Tedy vyrovnaná bitva od úvodu až do konce. V první třetině se podařilo vstřelit první gól, ale soupeř ve druhé třetině vyrovnal. Na konec naši nejmenší vyválčili druhé vítězství, kdy jediným gólem ve třetí třetině strhli stav zápasu na svojí stranu.

Svojí první velkou medaili si můžou vybojovat již tuto neděli na dalším turnaji KP v Havlíčkově Brodě, kde se proti nim postaví, kromě týmu Velké Bíteše tentokrát "B" tým Třebíče a opět "B" tým Havlíčkova Brodu, který již v letošní sezóně dvakrát dokázali porazit.