Týden hokeje 2024

 

Czechicehockey TV

 
 

Klubový fotoateliér

 

Muži zahájili letní přípravu !

Zatímco v týmu vítěze KLM (Chotěboř) ještě nedozněly závěrečné oslavy, ledečtí muži už začali znovu trénovat. Po vzájemné dohodě hráčů a trénérů odstartovala letošní letní příprava s třítýdenním předstihem. Kluci se sešli na prvním tréninku v tělocvičně na ZS už 17.4.2024, kde je čekal úvodní trénink. Už první minuty ukázaly, že to letos bude jiné než léta zajetý dril. Trenéři vymysleli silový trénink, bez želez a závaží - jenom s vlastní váhou a formou vzájemných soutěží. Do tréninku byly použity moderní audiovizuální pomůcky a celé to byla jedna velká soutěž, kdy nikdo nechtěl prohrát. Původně plánovaný hodinový trénink se tak protáhl na dvojnásobek. "Silově to splnilo účel a byla to hlavně docela sranda" - PB. 

                  

Hned v neděli 21.4. čekaly naše hráče vstupní výkonnostní testy - Kuba Krajíček připravil zajímavou testovací baterii podle posledních trendů, tak jak se budou letos dělat ve všech profesionálních klubech. Ne snad, že bychom se chtěli porovnávat, ale aby každý věděl, jak na tom fyzicky je na začátku přípravy a jak na tom bude, když bude poctivě trénovat. Sada jednoduchých disciplín ukázala, že zas tak jednoduché disciplíny to nejsou, kluci se vzájemně hecovali a padaly i zajímavé rekordy :o). Závěrečný "beep test všechny prověřil" - vítězem se stal Artur Prchal, ale i on toho měl na konci dost. 

Tréninky takto pojedou v cyklu středa+neděle celkem 13 týdnů. Měly by být proloženy sem tam nějakým pátkem zaměřeným hlavně na budování party. Pro kluky je připravená "Letní hráčská liga", kdy mezi sebou soutěží v různých disciplínách a různě měnících se týmech. Vítězové celé soutěže dostanou na sezónu sadu hokejových holí. "Hráči, kteří se zapojí do přípravy později mají trochu smůlu, budou se muset snažit víc, aby to bodově dotáhli". Chtěli bychom vyzvat i nějaké fotbalové týmy z okolí, jestli bychom si s nimi mohli kopnout, ale nejdřív musíme trochu potrénovat s bálonem.

ME