Staň se hokejistou

Nábory hokejových nadějí pokračují!

Chceš se stát opravdovým hokejistou a narodil ses mezi rokem 2015-2018?

Pak hledáme právě tebe.
Potřebuješ pouze hokejku a brusle - kompletní hokejovou výstroj ti zdarma zapůjčí naš klub. Přihlásit se můžeš kdykoliv na zápase nebo tréninku naší přípravky u kteréhokoliv z trenérů nebo na pripravka@hcledec.cz

Mistrovký turnaj č.9 - KP Vysočina - Humpolec

V sobotu 13.12.2008 - sehrály oba naše tými přípravky další mistrovský turnaj KP Vysočina - tentokrát na zimním stadiónu v Humpolci.

HS Trebíč "A"

Přípravka "A"Po minulém turnaji v Telči, kdy si kluci hrábli až na dno svých sil, ale kdy předvedli dobrý výkon jsme očekávali co s nimi minulá neděle udělá. Naštěstí na středeční trénink přišli všichni zdraví  a  v pořádku absentoval jen golman Ondra Machotka, ale do sobotního turnaje byl připraven - tedy  Přípravka "A" nastoupila v nejsilnější sestavě. Kluci se na turnaj hodně těšili, vždyť za domácí Humpolec hostuje jejich kamarád- Ledečák Kája Čížek. Do prvního zápasu jsme nastoupili proti treťákům ze Žďáru nad  Sázavou. Vývoj utkání byl oproti minulému vzájemnému souboji ( remíza v Jihlavě 6:6 ) zcela jiný. Všichni naši kluci od začátku dobře bruslili a soupeře k ničemu nepustili, naopak místy ždárským před jejich brankou těžce zatápěli. První třetina, ale skončila pouze 1:0, když Dominik Šimůnek vybojoval v rohu puk a krásnou přihrávkou před zívající bránku soupeře vybídl ke skórování Jakuba Petržílku. Od té doby Ledeč v utkání jasně dominovala a ojedinělé výpady Žďáru v pohodě zneškodnil Ondra v brance. Vyvrcholením  turnaje a rozhodně nejlepší a nejdramatičtější podívanou přineslo očekávané derby s Humpolcem. Domácí nastoupili do utkání se třemi útoky, ale zápas odehráli pouze na dva. Káje Čížek nastoupil, ale pouze v první třetině v obraně druhého útoku a potom už nehrál. Zápas byl skutečně hokejovou bitvou hodnou vzájemným utkáním mužů. Kluci makali na plné obrátky, ale stav byl dlouho nerozhodný 0:0. Ondra v naší brance se tentokrát musel ohánět. První chybu v utkání udělali domácí a opět po krásné kombinaci prvního útoku Martin Syrovátka otevřel skóre. 1:0. Do konce úvodní části se stav přeci ještě jednou změnil. Když na nahozený puk najel Dominik Šimůnek a bekhandovou střelou pod horní tyč nedal urostlému brankářovi Humpolce šanci. Druhá třetina začala pochopitelně náporem domácích, ale Ondra v brance hodně pochytal. V polovině druhé třetiny po nedůsledném pokrytí humpoleckých útočníků našemi křídli nejprve domácí snížili a v závěru třetiny dokonce vyrovnali. Zápas gradoval v poslední třetině. Soupeř nás chvílemi mačkal před naší branku, ale kluci směrem dopředu rozhodně nesložili zbraně. Nacvičené založení útoku na dlouhou přihrávku předvedla dvojice Jirka Sechovec a Jakub Petržílka , kdy 7 min před koncem zápasu druhý jmenovaný strhl vedení znovu na naší stranu. Domácí vrhli všechny síly do útoku, ale obrana fungovala na 100%. V 11.minutě poslední třetiny navíc opět zakombinovala dvojice elitního útoku a rozhodla jinak oboustraně vynikající utkání. Celý turnaj byl výborně rozehrán a vidina dalšího turnajového triumfu byla jasná. Do posledního zápasu proti HS Třebíč jsme měli osud zlaté medaile ve svých rukou. První třetina byla z naší strany sehraná opět výborně. Hned v uvodu utkání jsme třebíčským odskočili na rozdíl dvou gólů. Pak sice soupeř snížil, ale třetinu jsme vyhráli celkem snadno 3:1. Obraz druhé třetiny byl podobný s dvěma rozdíli - neproměnili jsme ani ty nejvyloženější šance a tak přišel trest. Po zbytečném faulu soupeř proměnil trestné střílení. Tento okamžik byl zlomem v utkání - najednou všem ztěžkly nohy - lehkost rychlého bruslení byla ta tam a soupeř nás začal chvílemi přehrávat. Stav po druhé třetině byl nerozhodný 3:3. Do poslední třetiny jsme zkusili kluky ještě znovu vyhecovat, ale když jsme neproměnili znovu asi 8 nejvyloženějších šancí ( výborně zachytal brankář Třebíče ) porestal nás soupeř ještě dvakrát a zápas jsme prohráli 3:5.

Turnaj ukázal, že kvalita našeho "A" týmu jde po nemocích opět nahoru a pokud kluci  jeden druhému pomůžou a zahrajou jako tým porazí letos každého soupeře. Vystrahou je skutečnost, že jsme opět prohráli třetí zápas v turnaji, kdy nám trošku došli síly. Celková stříbrná medaile v turnaji je pěkná, ale podle vývoje a předvedené hry zejména v prvních dvou zápasech to mělo být zlato. První místo nám uteklo pouze o 1 gól když v posledním zápase Humpolec rozstřílel Žďár 12:4

HS Trřebíč "B"

Přípravka "B"- S přípravkovým "B" to ještě na středečním tréninku vypadolo dost zle. K nemocným se přidal Patrik Pokorný a brankář Míša Doležal. Dlouho jsme laborovali jestli dáme sestavu mladšího týmu vůbec dohramady. Ale podařilo se, do zápasu naskočili jak uzdravený David Kluch tak oba bratři Vacíkové, po nemoci se vrátili i Kuba Cihlář a Dan Píška a do branky se postavil Martin Holata, prvňáček, který odchytal minulý turanj za naše "A".  První zápas proti žďárskému "B" nezačal z naší strany vůbec dobře, kluci se nemohli dostat do obvyklého tempa, nikdo nechtěl puk a bruslení značně vázlo. Vyjímkou byl Kuba Egart, který odehrál výborně celý zápas. Po první třeni jsme prohrávali 0:2 a to ještě Martin v brance doslova čaroval. Druhou třetinu jsme začali stejně jako tu první - sice na rozdíl jednoho gólu snížil David Kluch ( první gól v ledečském dresu ), ale soupeř v zápětí kontroval dalšími dvěma góly. Za stavu 1:4 kluci konečně zabrali a začali hrát. Nejprve po nahrávce Patrika Vacíka snížil David Pešek. Na rozdíl jedné branky upravil Patrik Vacík po harávce bratra Dominika. Po dvou třetinách byl stav 3:4. V poslední třenině se útočilo na obě brány, Martin ale už neinkasoval. V polovině závěrečného dějství po nahrávce bojovníka Filipa Klofáče vyrovnal svým druhým gólem David Kluch. O obrat v utkání se ale postaralo opět duo Patrik Vacík, David Pešek který rovněž svým druhým gólem rozhodl dramatické utkání.
Druhý zápas sehráli naši nejmenší proti mužstvu Pelhřimova - je nutné ocenit pelhřimovské, že do skupiny B přivezli tým druháčků a mladších a tedy zápas byl celkem vyrovnaný. Hráči Pelhřimova lepší bruslili a vytvořili si spoustu šancí. Naši kluci s nimi sehráli celkem vyrovnaný boj, ale nakonec jsme prohráli 1:6. Vyvoj jednotlivých zápasů ve skupině "B" se, ale značně zamotal a tak vítězství v posledním zápase dávalo teoretickou možnost celý turnaj vyhrát. Kluci v posledním zápasu proti HS Třebíč "B" bojovali, ale zápas nakonec prohráli 3:1.

Našeho "B" mužstvo odehrálo dobrý turnaj - na mnoha hráčí, kteří se vrátili po nemoci  do sestavy bylo vidět tréninkové manko. Zejména bruslení chvílemi vázlo, ale je nutné ocenit bojovnost a touhu po vítězství kdy otočili zápas se Žďárem a také dobrý výkon proti Trebíči. Výborně zachytal celý turnaj  Martin Holata v naší brance. Ukazuje se, že pokud bude dál na sobě makat může z něj vyrůst  další vynikající golman.

Pozn: Kaja Čížek ( Ledečák na hostování v Humpolci ) odehrál jen jediný zápas za Humpolec - proti Ledečákům hrál jen v první třetině a v dálším zápase nenastoupil vůbec. Kluci se na vzájemný zápas rozhodně těšili. Nevíme jaká je jeho účast v  ostatních turnajích, ale dle soudu našich trenérů by bylo lepší aby tento talentovaný hráč hrál zápasů co nejvíc. V našem "B" by patřil rozhodně k nejlepším a místo v základní sestavě by rozhodně měl.