Staň se hokejistou

Nábory hokejových nadějí pokračují!

Chceš se stát opravdovým hokejistou a narodil ses mezi rokem 2015-2018?

Pak hledáme právě tebe.
Potřebuješ pouze hokejku a brusle - kompletní hokejovou výstroj ti zdarma zapůjčí naš klub. Přihlásit se můžeš kdykoliv na zápase nebo tréninku naší přípravky u kteréhokoliv z trenérů nebo na pripravka@hcledec.cz

Mistrovký turnaj č.13 - KP Vysočina - Žďár nad Sázavou

V neděli 17.1.2009 - cestovalo naše "Přípravkové B" na další turnaj KP Vysočiny tentokráte do Žďáru nad Sázavou.

Dukla Jihlava "B"

Přípravka "B"- Ledečský tým B nastoupil v nejsilnější možné sestavě tedy v počtu 12 hráčů plus 2 brankáři. Díky tomu jsme celý turnaj odehráli na 3 kompletní čtyřky.

Proti papírově nejsilnějšímu týmu skupiny "B"začal zápas pro ledečský tým tradičně nervozitou v prvních 15 minutách. Po první třetině ledečský tým prohrával 3:1, kdy pouze Kuba Krajíček hned po vhazování projel celé hřiště soupeře a dal jedinou branku první třetiny. V druhé třetině tým začal lépe bruslit a začal se prosazoval na úkor soupeře. Přestože jsme ve druhé třetině prohrávali 3:5, bylo vidět, že na tým z Telče máme. Ve třetí třetině měl náš tým navrch. Hned v úvodu snížil na 4:5 a bylo jen otázkou času kdy srovná. Tým  z Telče začal bránit a to i za úkor faulů na naše hráče. Bohužel jsme neproměnily 2 nájezdy a to se nám stalo osudné.

Proti domácímu týmu jsme nastoupili po prvním prohraném zápasu trochu zaraženi. Přestože jsme věděli, že další týmy bychom měli porazit, nechali jsme se hned na začátku zaskočit. Dvěmi rychlými brankami jsme prohrávali 0:2. V dalších minutách né a né se chytit. Až po faulu na Dominika Vacíka, který následně proměnil nájezd se vše změnilo. Tato branka uklidnila a nakopla nás tým. Ten následně srovnal 2:2 a postupně zvyšoval své tempo, aby zcela otočil stav na 6:2 po druhé třetině. Ve třetí třetině se podařilo týmu Žďáru vstřelit další branku na 6:3. To však bylo vše co se jim podařilo. Tým Ledče postupně navyšoval skóre dalšími brankami, až na konečný stav 10:3. Především je potřeba pochválit výkon Filipa Klofáče a Kuby Krajíčka, kteří v tomto zápase získali celkem 11 bodů.

V posledním zápase nastoupil náš tým v maximální pohodě. Od prvního vhazování bylo vidět, kdo má na ledě převahu. Kluci se hned v úvodu ujali vedení a postupně zvyšovali svůj náskok. Za stavu 6:1 na začátku druhé třetiny se trenéři rozhodli změnit rozmístění hráčů. Do útoku poslali obránce a naopak. Tím se sice náš tlak na branku podstatně snížil, ale za jasného stavu, chtěli trenéři vyzkoušet hráče i v jiných pozicích než obvykle. Konečný stav skončil 9:2 pro Ledeč. A protože ani Telč v ostatních zápasech nezaváhala skončili jsme celkově druzí. Nutno uznat, že turnajový titul byl tentokrát hodně blízko, ale nechli jsme si ho uniknout neproměněnými šancemi v prvním zápase.

Stříbrná medaile na úvod nového roku 2009 je ale také pěkná. Doufejme že příště už cinkne zlato!