Hodnocení sezóny mužů

HC Ledeč nad Sázavou provedl důkladné hodnocení uplynulé sezóny mužů. Vzhledem k tomu, že se nepodařilo uhrát play-off, byla sezóna hodnocena jako nepovedená. Ve funkci hlavního trenéra byl přesto potvrzen Pavel Brýdl, ale do další sezóny dostane dva nové asistenty. Do tréninkového procesu se, tak znovu zapojí Milan Egart a Vladimír Krčil. V pozici vedoucího mužstva doufáme v pokračování Aleše Kouby, který funguje perfektně a i všichni hráči by chtěli, aby u týmu zůstal - snad ho přesvědčíme.

Soutěž KLM na Vysočině se značně zkvalitnila a přestože naše A mužstvo neodehrálo zejména doma špatná utkání, na body nám vždycky něco chybělo. Mužstvo je složeno vesměs z vlastních odchovanců, kteří hokejově vyrostli už na našem "novém" stadiónu a další mladé hráče zkoušeli trenéři i letos. Potenciál v mužstvu je veliký, dovednosti hráčů tady jsou. Chyběla nám, ale větší zodpovědnost jeden za druhého a lídr, který by zbláznil všechny ostatní. To, že tady máme skvělé hráče ukázal konec sezóny, kdy o ně byl velký zájem ostatních mužstev mířících do play-off. Klukům jsme to umožnili a zkusili si to, jak to funguje v jiných mužstvech. Závěr sezóny, tak byl pro zbytek týmu nesmírně těžký a měli jsme problémy vůbec sezónu důstojně dohrát. Ale paradoxně nám to všem pomohlo. Otevřelo nám to všem oči. Vedení týmu trochu nakouklo "pod pokličku", jak to funguje v týmech hrajících o titul a jasně se potvrdilo, že letos hrálo naše mužstvo s absolutně nejnižším rozpočtem v celé soutěži. To se týmům, které dostávájí přímé dotace z radnic měst moc konkurovat nedá. Inu budeme se muset zlepšit. Otázka je, zda-li region ledečska je vůbec schopen vygenerovat potenciální sponzory, kteří budou patrioti a pomůžou ledečákům a ne našim soupeřům. Budeme se muset o ně trochu lépe starat a něco jim také nabídnout.

Oči to otevřelo i samotným hráčům - uvědomili si, že pokud si nebudou vážit jeden druhého, držet spolu a společně makat, výsledek se nedostaví a celé se to rozsype. A pak by taky nemuseli hrát nic. Posezónní individuální pohovory toto na 100% potvrdily. Všichni hráči mluvili stejně, jako jeden muž a to i ti, kteří konec sezóny makali v jiných klubech. Hráči se společně domluvili, že chtějí změnit přístup a že začnou co nejdříve. Hlavně chtějí udělat partu a ta vznikne při letní společné dřině. (První čtyři tréninky naznačují, že to myslí skutečně vážně.)

Nové vedení mužstva hned po sezóně začalo pracovat na skladbě týmu pro další sezónu. Pozitivum je, že všichni co tu letos byli, chtějí pokračovat. Všichni skuteční lídři už zahájili letní přípravu. Potřebujeme posílit zejména v obraně, tam už bylo osloveno pár zkušených hráčů, v útoku jsme předběžně dohodnuti se třemi kvalitními útočníky a další dva jsou osloveni. Kde nás trochu tlačí bota je pořád post gólmana. Ondra Machotka měl letos dobrou sezónu a mužstvo ve všech utkáních podržel, Kuba Dundáček je dobrý gólman, ale potřebuje pravidelně trénovat a to s jeho službami u záchranky není vždy jednoduché skloubit. Láďa Menšík je ještě hodně mladý a jeho výkony jsou trochu jako na houpačce - ten bude mít určitě střídavý start do junirské soutěže. Chtěli bychom ještě jednoho kvalitního brankáře sehnat, aby byla i na tomto postu konkurence.

Další úkol, který dostalo vedení mužstva je připravit nový model letní přípravy, tak aby více bavil samotné hráče, ale přitom neslevil z náročnosti kondiční přípravy. První fáze bude trvat 13 týdnů, pak budou mít kluci měsíc volno. Následovat bude 7 týdnů druhá fáze s jedním společným kempem. Před novou sezónou by mělo A mužstvo odehrát 4-5 přípravných utkání. Jedno bychom chtěli sehrát s mužstvem z vyšší soutěže nebo s někým hodně kvalitním. Je tedy na co se těšit.

Největším pozitivem loňské sezóny byli naši fanoušci - na domácí utkání přišlo 1741 dospělých diváků, což je průměrně 174 na zápas. To je určitě dobrý výsledek a fanoušci zaslouží velký dík. Do příští sezóny bychom chtěli i tady ještě přidat - je třeba obnovit fungování fanclubu. Hlavním úkolem je najít lídra a pak se v rozpočtu klubu najdou prostředky i na tuto kapitolu.