HC Ledeč nad Sázavou vs. HC Žihadla Moravské Budějovice - detail zápasu

Sezóna: 2023/2024
Hlavní rozhodčí:Jan Mareček
Čárový rozhodčí 1:Jiří Souček
Čárový rozhodčí 2:Vojtěch Kukeně
Popis zápasu:Vstup do utkání se nám tentokráte vůbec nepodařil. V čase 0:46 po hrubce v naší rozehrávce se k volnému kotouči dostal Wasserbauer a otevřel účet utkání 0:1. Hosté hned v úvodu předváděli rychlý kombinační hokej a naše řady se dostaly do těžké defenzívy. Kluci ale hru hodně zjednodušili a soustředili se na dobrou obranu ve středním pásmu a rychlého odehrání puku z naší obranné třetiny. V čase 05:54 udělali chybu v rozehrávce také hosté, na levém kruhu v útočném pásmu se nejrychleji zorientoval Jakub Krajíček a rychlou střelou po zemi vyrovnal 1:1. Obraz hry se, ale nikterak neměnil - hosté z celou řadou zkušených hráčů ostřílených z vyšších soutěží, lépe kombinovali a Ondra v naší brance musel vytasit několik skvělých zákroků. Na konci první třetiny tlak "žihadel" přeci jen trochu polevil, v čase 17:35 zachytil na vlastní modré přihrávku soupeře Míra Sedláček, kolem ostříleného matadora Petera Půchera se prohnal jako blesk a s přehledem překonal Davida Vacka v brance Moravských Budějovic 2:1. Poprvé do kabin jsme šli nakonec veselejší mi. Druhé dějství přineslo podobný obraz hry - hosté dobývali naší třetinu a naši se pozorně soustředili na obranu. To se celkem dařilo a několikrát se podařilo zaútočit z rychlého protiútoku. V čase 27:34 dostali hosté možnost první přesilové hry a touto výhodou nepohrdli. Přesilovku zrežíroval asi nejlepší hráč soupeře Krutiš a Válek vyrovnal 2:2. Od této chvíle už měli budějovičtí utkání jasně v rukou - v čase 32:16 otočil skóre Kotačka 2:3 a hned v čase 35:52 zvýšil na 2:4 Krutiš. Do třetí třetiny tak šli kluci s jasným úkolem trochu hru otevřít a pokusit se ještě utkání zdramatizovat. Bohužel tak jak nám nevyšel vstup do první třetiny nevyšel nám ani do třetiny závěrečné - v čase 40:42 zvýšil už na 2:5 Mikeš. Ve třetí třetině se naši přeci jen začali více tlačit na polovinu soupeře - v čase 48:13 snížil na 3:5 svým druhým gólem Jakub Krajíček. Kluci se snažili, ale v těchto momentech podržel hosty golman Vacek. V čase 53:05 - při naší přesilovce unikl znovu Mikeš a definitivně rozhodnul - 3:6. Domácí už je korigovali v čase 57:20 - kdy se svým důrazem prosadil junior Vojta Krajíček 4:6. Utkání rozhodla druhá třetina, kterou soupeř vyhrál 0:3. Nutno uznat že "Žihadla" mají velmi zkušené mužstvo se zažitým systémem hry, přesto naši kluci předvedli proti jednomu z favoritů velmi slušný bojovný výkon a diváci je odměnili závěrečným potleskem.