26.12.2009 - Na ZS v Telči pod širým nebem jsme ve vynikajícím hokeji podlehli !!!

Sestava  HC Ledeč nad Sázavou:

Choutka,Končel, -  Zour, Kopřiva P., Trpišovský, Krajíček, Kopřiva J., - Kubát st.,Kubát ml., Převor Dudák, Brýdl,- Bernard Pe., Cíp , Hrabaň - ( Žátečka, Rýdl )

V sobota 26.12.2009 cestoval náš A-tým na otevřený ZS do Telče. Počasí bylo pro hokej příznivé a tak si na tribuny našlo cestu celkem hodně diváků. Přicestoval i hlouček ledečských Fans, ale ledečské chorály se tentokrát na stadioně pod telčským zámkem nenesly.

Od úvodního vhazování bylo jasné, že se bude hrát vynikající hokej v rychlém tempu s krásnými šancemi na obou stranách. Domácí elitní útok, který loni válel i v KP jižní Čechy byl obrovskou hrozbou pro naše obranné řady a v našem obranném pásmu často vymýšlel nejrůznější kombinace. Trenéři nabádali hráče od úvodu k obezřetné a zodpovědné hře dozadu a naši centři tentokrát dobře plnili nastavenou strategii. Úvodní nápor domácích jsme přečkali bez gólové ztráty a naopak i ledečtí forvardi si připravili několik vyložených šancí. Brankáři na obou stranách, ale byli lepší střelcům. První třetina tak skončila bez gólu 0:0.

O přestávce kouč Jirka Zour nabádal k rychlejšímu přístupu našich hráčů k soupeři a k zahuštění středního pásma. V úvodu druhé třetiny se to dařilo, ale po dvou přesilových hrách soupeře, nám zcela  přestala fungovat hra křídel směrem dopředu. Hráči směrem do obrany dobře plnili svoje úkoly, ale směrem dopředu jsme byli ve druhé třetině téměř neškodní. V polovině druhé třetiny se soupeř po krásné kombinaci dostal do vedení. V závěru druhé třetiny Ledeč přidala na důrazu a několik dobrých příležitostí přišlo. Tu největší spálil Dominik Převor, když po odraženém puku střílel nad daleko z branky vyjetého golmana domácích - bohužel jeho bomba skončila na břevně opuštěné klece Telče. Podruhé do šatny se šlo za stavu 1:0 pro domácí Telč.

Do závěrečné dvacetiminutovky jsme nastoupili s cílem utkání ještě otočit, ale hra křídel směrem dopředu tentokrát opravdu nešlapala a to ani ve druhé ( v současné době naší nejlepší ) útočné řadě. Přesto se nám podařilo v úvodu třetiny vyrovnat. Hned po vstřelené brance zkušení ledečtí hráči uklidňovali tým, aby horlivě neútočili a hru neotevřeli, neboť rychlonozí telčtí mladící hrozili blezkovými protiútoky. Nestalo se - hned dvě minuty poté domácí opět po závaru před naší brankou strhli vedení na svojí stranu 2:1.  V desáté minutě druhé třetiny už museli ledečtí hru trochu otevřít a tlačit se do předu. Kluci si vypracovali  několik dobrých příležitostí, ale střelby na golmana domácích bylo velmi málo, a když už přece jen nějaký  projektil z ledečských hokejek vylétl většinou zkončil na připraveném gomanovi domácích. Po jednom závaru pře brankou hostí vyhodili, tak jak se má domácí obránci vysokým pukem na brejk. Ve středním pásmu zachyboval a propadl Jirka Zour a nádhernou akci 2 na 1 zakončila elitní formace domácích prudkou střelou pod nohy přesouvajícího se Dana Choutky v naší brance. 3:1.  Přesto Ledeč ještě zbraně nesložila. 3. minuty před koncem utkání náš první útok ještě vykřesal jiskřičku naděje - Míra Trpišovský  vypracoval gól pro Jirku Kopřivu. Závěr utkání se nesl v těžkém ledečském náporu, ale výborná obranná hra domácích nás nepustila do větší šance. Poslední minutu utkání elitní útok domácích dokonce odehrál pozičně v našem obranném pásmu a do závěrečné Power Play nás vůbec nepustili.

Vynikající utkání v tempu, tak rozhodly zkušenosti týmu, který hrál ještě vloni o katagorii výš. Ledeč ale byla po celý zápas rovnocenným soupeřem.

Závěrečné hodnocení:

Naši obránci, kteří jsou v letošní sezóně největším terčem kritiky, tentokrát záhráli výborné utkání. Všichni zaslouží pochvalu. Rovněž centři zahráli přesně dle pokynů a na výbornou - Míra Trpišovský byl tentokrát nejlepším hráčem Ledče a po zápase dostal od kouče veřejnou pochvalu před nastoupenou jednotkou :o))  Dan "CHAOS" Choutka nás držel celé utkání ve hře až do konce. Utkání tentokrát nevyšlo našim rychlonohým křídlům, směrem dopředu tam chyběla pověstná jiskra a ani napadání v útočném pásmu nebylo jako obvykle. Nutno uznat, že soupeř tým SK Telč je v současné době asi nejlepším týmem v soutěži a od data, kdy začali trénovat na domácím ZS ještě neprohráli. Ledeč čeká v příštím kole doma SJ Žirovnice - máme jim vracet porážku z prvního kola. SK Telč hraje se Sp Pelhřimov B a domníváme se že se situace v čele tabulky ještě rozhodně zamotá.

Na závěr je nutné vyzdvihnout výkon všech rozhodčích, kteří vedli toto utkání. Zápas pískali ve třech a  utkání odpískali s velkým přehledem a absolutně bez chyb. Všechny fauly byly oboustraně nekompromisně potrestány a čistá tvrdá hra byla respektována. Hlavní rozhodčí přesně a jasně vedl utkání, všechny nejasnosti přesně pojmenovával a vysvětloval a k žádným nedisciplinovanostem vlstně ani nemohlo dojít, neboť všichni chtěli hrát hokej a věděli podle jakých pravidel. Dle mého názoru i dle názoru nezávislých pozorovatelů ze stran fanoušků, trenérů i hráčů to byli doposud jasně nejlepší rozhodčí v celé soutěži.  ( Zápasy v taktovémto tempu a takto kvalitních soupeřů dva rozhodčí nemohou bezchybně zvládnout - protože to nestíhají. )

Oficiální výsledky 9.kola

27.12.2009 Ne TJ Spartak Pelhřimov "B" HC SB Světlá nad Sázavou B 4:2 3:1,0:1,1:0
26.12.2009 So v 17:00 SK Telč HC Ledeč nad Sázavou 3:2 0:0,1:0,2:2
26.12.2009 So v 17:00 SJ Žirovnice So Čejov 3:4 2:3,0:0,1:1
26.12.2009 So v 15:30 TJ Jiskra Humpolec "B" HC Spartak Počátky 7:3 2:0,4:3,1:0
27.12.2009 Ne HC Pelhřimov SK Horní Cerekev 9:3 4:1,2:1,3:0