Mistrovské utkání

19.12.2009 -V boji o vedení tabulky jsme podlehli !!!

Sestava  HC Ledeč nad Sázavou:

Choutka,Bálek, -  Dvořák, Kopřiva P., Trpišovský, Krajíček, Kopřiva J., - Kubát st.,Kubát ml., Převor Dudák, Brýdl,- Bernard Pe., Zour , Hrabaň

V sobota 19.12.2009 viděla ledečská ATOS šlágr 8.kola OP Pelhřimovska, utkání 2.v tabulce - domácí Ledeč s dosavadním lídrem, který nestratil ještě body - SP Pelhřimov B. Na utkání tentokrát dorazila i mnohem zkušenější dvojice rozhodčích Paryzek, Kukeně a na průběhu utkání to bylo určitě vidět. Domácí nastoupili do utkání pouze bez zraněného Brrnarda ( už je propuštěn do domácího léčení - a včera se dokonce objevil v ledečské kabině - za 5 týdnů by zase mohl obou brusle ). Dále chyběl obránce Pavel Švanda a se zlomeným prstem pravé ruky nastoupil do utkání Kuba Dvořák. Hosté, ale také nepřijeli v plné sestavě a tak se očekávala vyrovnaná podívaná.

Domácí Ledeč se pokusila od záčátku o úvodní nápor a v prvních 5.minutách se to dařilo. Několik výborných šancí ale zlikvidoval Čekal v brance hostí. Přesto v 6. minutě utkání po vzorově sehrané kombinaci třetího útoku otevřel skóre již vystřídající Bohouš Krajíček. Další náš nápor přibrzdilo trochu zbytečné vyloučení Míry Trpišovského ( vražení na hrazení a 2 +10 OT ) Přesilovku 5 na 4 jsme ještě ani nedobránili a za fául na hlavu odešel za katr náš mladý obránce Kubát ml. (2 + 10 OT). Přesilovku 5 na 3 jsme ale ubránili. Hosté hráli pověstného "zanďoura" a v 5-ti muižích bránili střední pásmo a vyráželi do ojedinělých protiútoků. Po jednom takovém dokonce vyrovnali. Vedení na naši stranu strhnula dvojice Trpišovský - Dudák, když prvně jmenovaný vybídl krásnou přihrávkou na zadní tyč Láďu Dudáka a ten se nemýlil. Do kabiny se šlo za stavu 2:1.

Trenéři vybízeli hráče, aby důsledně drželi posty a kryli střední pásmo a obránce aby dávali pozor na za obranu najíždějící bukaře. V úvodu druhé třetiny se to dařilo a z dobrých přechodů do útočného pásma vznikali výborné šance. Jeden takový závar druhé řady dotáhl  do gólu Pavel Brýdl. Festival vyložených příležitostí pokračoval, ale Čekal v brance hostí držel Pelhřimov nad vodou. Snad 6 tutových šancí chytil, dvakrát mu pomohla tyč a jednou břevno. Zmar našich ostrostřelců neměl konce a soupeř nás za to na konci druhé třetiny potrestal - Samostatné sólo přes čtyři naše hráče předvedl V.Knězů  a po faulu v pádů snížil opět na rozdíl jednoho gólu. Po dvoui třetinách jsme vedli 3:2.

Do třetí třetiny jsme nastoupili s pokyny hlavně neudělat chybu a čekat na chybu soupeře. Hosté, přestože prohrávali, hru neotevřeli a do útoku se bezhlavě nehnali. Naopak naše útočné manévry končili na hostujícím golmanovi. Zlom v utkání nastal v polovině závěrečné třetiny, kdy po jedné z individuálních chyb obránců hosté znovu vyrovnali. V 17.minutě třetí třetiny jsme měli dvš výborné šance, ale gól jsme nedali a pravidlo nedáš dostaneš v hokeji odjakživa platilo a platí. Opět po hrubé chybě obránce na modré čáre a špatně rozebraným hráčům soupeře v našem obraném pásmu - vznikl obrovský závar před naší klecí a puk se bohužel odrazil před opuštěnou klec přímo na hokejku soupeře, který strh vedení na svou stranu. V poslední minutě zápasu jsme se ještě pokusili o zázrak a golman v brance Pelhřimova byl tentokrát nad naše střelce.

Závěrečné hodnocení:

Po úvaze nutno uznat, že zápas jsme si ztratili sami, ve druhé třetině jsme nedali snad 7-gólových šancí - druholigový brankář Čekal ( letos má odchytánou porci za Pelhřimovský A -tým v druhé lize ), přímé střeli na branku kryl a nebo mu pomohli obránci, naši střelci místo, aby v situacích dva jednoho či dva na golmana volili ještě střílenou přihrávku, snažili se zakončit sami a to při kvalitách tohoto golmana k úspěchu nevedlo. Nutno ještě říci, že jsme do předbrankového prostoru moc nelezli, tudíž měl to až příliš jednoduché. V obraně to bylo tak na půl - dobře zahrál Petr Kopřiva a Honza Kubát st., Dvořák se zlomeným prstem nebyl rozhodně ve své kůži a chyb které předvedl bylo na hráče jeho kvalit opravdu hodně. Co se týká bojovnosti nedá se klukům nic moc vytknout. Po taktické stránce nám zápas, ale vůbec nevyšel. Jirka Zour pendloval mezi posty obránce a centra, hra se kouskovala a někteří hráči se na led opět moc nedostávali ( Jirka Kopřiva potřebuje určitě větší porci ledu. ) Náš úhlavní soupeř tedy nestratil ještě žádné body a v tabulce nám odskočil již o 6 bodů. Soutěž bude ještě, ale dlouhá a vše se může ještě zamotat - nikdo nemůže mít top formu celou sezónu.

Nás, ale čeká příští týden, ale další pořádný balvan - tým SK Telč na otevřeném zimním stadiónu v Telči. Domácí Telč sice na úvod sezóny nic moc nepředváděla, ale to bylo způsobeno tréninkovým mankem - v současné době je náš soupeř v plném tréninku a sobotní zápas bude určitě šlágrem dalšího kola OP.

Neoficiální výsledky 8.kola
19.12.2009 So v 14:15 HC SB Světlá nad Sázavou B HC Pelhřimov 2:3 2:2,0:1,0:0
20.12.2009 Ne v 19:45 SK Horní Cerekev TJ Jiskra Humpolec "B" 8:5 1:3,1:1,6:1
19.12.2009 So v 16:30 HC Spartak Počátky SJ Žirovnice 4:8 0:4,1:3,3:1
19.12.2009 So v 17:00 So Čejov SK Telč 4:7 0:3,0:1,4:3
19.12.2009 So v 17:00 HC Ledeč nad Sázavou TJ Spartak Pelhřimov "B" 3:4 2:1,1:1,0:2