12.12.2009 - První posázavské derby po dlouhých letech přineslo skvělý hokej
výborné utkání pokazili pouze rozhodčí

Sestava  HC Ledeč nad Sázavou:

Choutka,Končel, -  Dvořák, Kopřiva P., Trpišovský, Krajíček, Kopřiva J., - Kubát st.,Kubát ml., Zour, Dudák, Brýdl,- Bernard Pe., Cíp , Hrabaň, Švanda

Sobota 12.12.2009 byla hokejovým svátkem, o kterém se mezi ledečskou veřejností šuškalo již několik týdnů dopředu. Do ATOS arény zavítal naš soused tým HC SB Světlá nad Sázavou  "B" - Tedy po dlouhých letech viděl ledečský led zase "Posázavské derby". Do ochozů si našli cestu  i diváci světelských "sklářů" - škoda jen, že chyběl kotel světelských FANS, tak jak jsou známí z utkání svého prvního mužstva v KP. Ledečtí FANS se na utkání také řádně nachystali a kromě vynikající bitvy na ledě se tak dlouho očekávaný FANS mač nekonal a oranžovo-černí byli akusticky ve značné přesile.

Hráči byli na utkání řádně nažhaveni a i přes četné šrámy z minulého utkání se na tento zápas každý těšil. Ledečáky povzbudila SMS rekonvalescenta Pavla Bernarda, který obvyklým způsobem popřál týmu hodně zdaru. Kromě dlouhodobě zraněného Pa. Bernarda do utkání nenastoupil náš nejlepší centr Dominik Převor, který stále laboruje s bolavými zády. Světelští se potýkali, ale také s marodkou, ze základního kádru jim chyběli Vl. Křišťan, L.Fixa a J.Skála a pro velké vitížení prvního A mužstva ( hráli v pátek a  v neděli ) žádná z jejich hvězd do utkání nenastoupila. Hosté tedy nastoupili do utkání v 10-ti, ale o to s větší chutí se body pořádně poprat. Za našeho soupeře nastoupili samozřejmě i dva hráči, kteří v loňské sezóně nosili ledečský znak na prsou. Jak kapitán Tomáš Krajíček, tak golman Zbyňďa Mikuš byli největšími oporami svého týmu.

Od úvodního buli se utkání hrálo ve vynikajícím rychlém tempu s množstvím osobních soubojů ( nutno uznat, že o proti minulému utkání s Čejeny - to byly tvrdé, ale čisté a férové souboje ) s velmi rychlým přístupem hráčů k hráčům soupeře. I když si ledečtí vytvořili v úvodu utkání mírnou převahu, moc gólových šancí si nevypracovali a když už to přeci jen bylo na střelu, tak buď skončila vedle nebo ji kryl Zbyňek ve světelské brance. V závěru první třetiny, kdy ledečský tlak gradoval, udeřilo paradoxně na druhé straně. Naši obránci trochu podcenili jasný puk v rohu, zde se ho zmocnil světelský forward křižně přihrál před naší branku, zde se puk po několika odrazech dostal až na hůl Tomáše Krajíčka, který poslal hosty do vedení. Ledeč ale zbraně rozhodně nesložila, kluci se hecli ještě víc a třetí řada s kapitánem Petrem Bernardem minutu pře úvodní sirénou vyrovnala - po závaru doklepával svým prvním gólem v mistrovské soutěži mužů - mladý Michal Hrabaň.

Druhá třetina neměla s hokejem nic společného a podobala se spíše basketbalu. Hlavními hrdiny nebyli tentokrát hráči obou mužstev, ale muži v pruhovaném. Stejně jako v minulém zápase proti Čejovu ( na toto utkání byli delegováni ti samí rozhodčí) nestíhali tempu utkání a aby se jim zápas nevymknul, úzkostlivě vylučovali na obou stranách za zákroky, které se faulům snad jen trochu podobali, chybná střídání, která nebyla a často svá chybná rozhodnutí poté kompenzovala na vrub druhé strany. Utkání tak rozkouzkovali celkem 33-ti vyloučeními - Ledeč odehrála druhou třetinu celkem 18 minut v oslabení z toho 8 minut ve třech. Někteří hráči byli tudíž přetížení a někteří se do hry nedostali vůbec. Dlouhé minuty v oslabení přinesly těžké chvíli pro našeho golmana Dana Choutku, který nás držel fantastickými zákroky zejména v přesilovkách 5 na 3. Nutno uznat, že náš soupeř hrál tyto přesilovky velmi dobře a v našem obraném pásmu bylo velmi horko. Naštěstí jsme, ale neinkasovali - naopak 6.minutu před kocem druhé třetiny, při hře 4 na 4 našel  Petr Kopřiva krásnou kolmicí za obranou najetého Jirku Kopřivu, ten udělal tři kroky a střelou zápěstím do víka nad lapačku přejkonal podruhé světelského golmana. K dalšímu náporu jsme se, ale ve druhé třetině nedostali, zastavilo nás další nesmyslné vyloučení. Při jedné z dalekonosných střel útočníků hostí nám, ale zatrnulo, Dan v naší brance bombu od modré vytěsnil lapačkou na břevno svojí branky. Těsné vedení jsme udrželi i do druhé přestávky - 2:1.

Do závěrečné třetiny jsme chtěli hlavně uklidnit emoce. Při hře 5 na 5 jsme měli určitě navrch a hra na tři řady ve vysokém termpu se v druhé polovině zápasu začala projevovat. Hosté ale ani za nepříznivého stavu hru neotevřeli a nedovolili nám tak utrhnou do dvoubrankového náskoku. Podařilo se to až v 54.minutě, kdy Mira Trpišovský nezjištnou zadovkou našel u levé tyče volného Jirku Kopřivu a Atos aréna vybuchla po třetí. Hosté si vzali odechový čas s myšlenkou ještě s utkáním něco udělat, ale času již bylo málo a Ledeč dobře držala kotouč - navíc v čase 58:12 se prosadil znovu třetí útok a do odkryté klece skóroval Petr Cíp.

Závěrečné hodnocení:

Až na druhou třetinu, kterou oběma stranám znehodnotili rozhodčí, to byl konečně hokej jak má být, v rychlém tempu s důraznými, ale nezáludnými zákroky. Výborně chytali oba golmani. Nutno uznat, na to že kluci ze Světlé přijeli v deseti, zahráli v ATOS aréně rozhodně velmi dobré představení.

Serie těžkých a pro diváky atraktivních utkání pokračuje na ledečském ledě i příští týden. O 1.místo v průběžném pořadí si to rozdáme s řezníky Sp Pelhřimov B. Bylo by určitě vhodné, kdyby na tento zápas přijeli tři rozhodčí - co si budeme říkat - dva rozhodčí tyto utkání o čelo tabulky nemohou absolutně stíhat.

Neoficiální výsledky 7.kola
12.12.2009 So v 17:00 HC Ledeč nad Sázavou HC SB Světlá nad Sázavou B 4:1 1:1,1:0,2:0
12.12.2009 So v 20:00 TJ Spartak Pelhřimov "B" So Čejov 7:3 2:0,2:3,3:0
12.12.2009 So v 17:00 SK Telč HC Spartak Počátky 7:1 3:0,4:1,nedoh.
12.12.2009 So v 17:30 SJ Žirovnice SK Horní Cerekev 7:4 1:0,2:1,4:3
13.12.2009 Ne v 16:00 TJ Jiskra Humpolec "B" HC Pelhřimov 4:3 2:3,1:0,1:0

***Utkání SK Telč HC Počátky nedohráno pro malý počet hráčů Počátek po 2 vyloučených do konce utkání