Sestava  HC Ledeč nad Sázavou:

Choutka,Balek , -  Dvořák, Kopřiva P., Trpišovský, Krajíček, Kopřiva J., - Kubát st.,Kubát ml., Zour, Dudák, Brýdl,- Bernard Pe., Bernard Pa., Hrabaň, Švanda

Sestava So Čejov:

Přibyl,  -  Chudoba, Moravec, Koten,Kerbr, Pavlas, Eremka, Prášek, Folejtar, Chudoba, Jirák, Zadina, Tauber, Vašek, Hlavnička

Ledečáci přijeli do Humploce v pozici loňského mistra - obě mužstva před odehráním 6. kola byla v tabulce OP. těsně za sebou - 2. Ledeč nad Sázavou, 3.Čejov což slibovalo urputnou bitvu. Od první minuty se hrál ostrý hokej ve vysokém tempu s kvantem ostrých osobních soubojů. V úvodu zápasu měla ledeč navrch a ledečké útoky se valily na Čejovskou branku. Domácí podržel výborně chytající golman, který zlikvidoval několik našich tutových šancí. Po 6-ti minutovém náporu Ledče se dostal ke slovu i Čejov, ale dobře organizovaná obrana s jasně naordinovanou taktikou nepouštěla Čejeny do vyložených šancí. Ale byli to přeci jen právě hráči Čejova, kteří v čase 11:51 otevřeli skóre. Naše barvy, ale gól do kolen neposlal, kluci přidali na rychlosti bruslení a šance na vyrovnání se ihned dostavily. Dudák ani Krajíček, ale  z vyložených pozic netrefili. V čese 15:14 předvedl čejovský Kerbr další ze svých ostrých zákroků. Po brutálním vražení na hrazení se na zem sesunul křídelník Pavel Bernard a na ledě se objevila krvavá kaluž. Oko nezávislého diváka znajícího pravidla nepochopí, jak za takovýto zákrok rozhodčí udělil pouze 2.min trest. ( Za vehementní protestování dostal Kerbr ještě osobní 10 min. trest ) Pavel utkání samozrejmě nedohrál - diagnoza zní otřes mozku, zlomená lícní kost a poranění levého oka. Čeká ho patrně operace a sezóna pro něj na 99% zkončila. Kluci se po tomto incidentu znovu nadechli a ještě do přestávky vyrovnali - svoji rychlou akci dotáhl v čase 15:51 do gólové tečky Míra Trpišovský.
Do druhé třetiny se šlo tedy za vyrovnaného stavu  1:1 a neúprosná bitva pokračovala. A byl i to znuvu domácí, kteří šli v čase 24:18 do vedení - po chybě vjel na přihrávku Pavlase mezi naše obránce domácí Vašek a forhandovým blafákem nedal Danovi v naší brance šanci. V 7. minutě druhé třetiny zavelel k obratu opět elitní útok. Petr Kopřiva našel dlouhou přihrávkou do otevřené obrany Bohouše Krajíčka a ten tentokráte nic nevymýšlel a dělovkou 20 cm na ledem nedal domácímu golmanovi šanci. Vyrovnání nás nabudilo ještě víc. Kluci přeřadili na další rychlostní stupeň a znovu zatlačili domácí do vlastní třetiny.  Tlak neustále sílil, ale bouchlo to až v čase 38:21, kdy se po závaru před brankou Čejenů prosadil Jirka Kopřiva. Další přesný zásah do čejovské sítě přidal po 12-ti vteřinách Míra Trpišovský po asistenci Pavla Brýdla. Ledečský tlak v závěru druhé třetiny gradoval, domácí nestíhali vůbec bruslit - 5-tý gól měl v poslední minutě druhé dvacetiminutovky na holy znovu Jirka Kopřiva, ale trefil pouze tyč a puk poskakující po brankové čáře odehráli domácí obránci do bezpečí. Třetina tedy skončila stavem 2:4 pro Ledeč.
Do poslední třetiny jsme šli s jasnou taktikou, hlídat zadní dveře a čekat na chybu soupeře, případně na nějaký brejk. V Úvodu třetí třetiny ještě pokračovala naše přesilovka a hned v čase 41:09 ji pátým gólem ukončil Petr Bernard. Za stavu 2:5 jsme, ale přeci jen polevili. Domácí dobře napadali v našem obráném pásmu rozehrávku, v levém rohu se zmocnil puku domácí Vašek našel nepokrytého spoluhráče Chudobu a ten snížil na 3:5. Obdržený gól nás, ale nevaroval dostatečně - o minutu později se situace opakovala s tím rozdílem, že tentokrát z pravého rohu vyjel domácí hráč Vašek sám a z mezikruží trefil nad lapačku našeho brankáře. Čas 47:21 a stav utkání 4:5 nasvědčoval, že se bude bojovat až do konce. Vedení jednoho gólu nám přeci jen nahrávalo a nemuseli jsme se bezhlavě tlačit do útoku a mohli jsme čekat na náš rychlý protiútok.  Rozhodnutí přišlo v čase 50:44 při naší přesilovce. Naše pětice svírala dlouhé sekundy domácí čtveřici - když si místa prohodili Míra Trpišovský na modré čáře a na jeho křižný pas sjel druhý obránce  Kuba Dvořák mezi kruhy a přesnou střelou zápěstím vymetl pravou šibenici čejovské klece. V čase 53:14 odešel po druhém 10.min trestu do sprch nejnebezpečnější hráč domácích Vašek. Za   stavu 4:6 už jsme si vítězství hlídali a občas zahrozili rychlým kontrem - Dudák trefil břevno , Bohouš Krajíček a Jirka Kopřiva znovu tyč. Poslední změnu skóre si nechal do poslední minuty Bohouš Krajíček, který změnil dráhu puku střely Míry Trpišovského a ten zapadl přesně k tyčce - 4:7. Závěr utkání nezvládl nervově ještě domácí hráč Folejtar, který se bezdůvodně po odpískání rozjel přez celou šířku kluziště a sroloval do mantinelu ledečského lodivoda Jirku Zoura. ( To už nevydržel ani nejvyšší muž na hřišti  - Honza  Kubát a domácího  výtržníka razantněztrestal svojí pravicí. ) Po krátké šarvátce si nakonec, ale hráči podali ruce a rozešli se do kabin.

Závěrečné hodnocení:

Vydřené body jsou jistě cenné, ale tentokrát bolely opravdu hodně - kromě těžkého zranění Pavla Bernarda, mají četné šrámy Pavel Švanda, Jirka Zour, Pavel Brýdl, Jirka Kopřiva a Bohouš Krajíček. Nutno uznat, že utkání absolutně nezvládli  oboustranně rozhodčí - některé zákroky úzkostlivě posuzovali, některé zákroky, které byly často za hranicí pravidel nechávali bez povšimnutí. Bylo by asi vhodné se zamyslet, zda na takováto vypjatá utkání hraná s maximálním nasazením ve velmi rychlém tempu neobsazovat skutečně tři rozhodčí - zde to dva sudí absolutně nestíhali. Pochvalu zaslouží celé mužstvo, kluci bojovali a i za nepříznivého stavu šlapali naplno. Na konci první třetiny nás několika vynikajícími zákroky podržel Dan v brance.

Ledečský FanClub opět nezklamal. Na utkání si našlo cestu poměrně hodně příznivců našeho klubu a tak jak bývá v Humpulci zvykem ( když zde hraje Ledeč ) bylo schodiště na pravo od boxu časoměřičů obsypáno oranžovo-černými barvami. Pochvalu zaslouží i fanoušci Čejova, kteří byli chvilkami také slyšet - pokud je tedy neumlčel burácející ledečský kotel.

Oficiální výsledky 6.kola
5.12.2009 So v 15:30 HC SB Světlá nad Sázavou B TJ Jiskra Humpolec "B" 3:4SN 2:1,0:0,1:2
5.12.2009 So HC Pelhřimov SJ Žirovnice 7:11 2:4,2:4,3:3
5.12.2009 So SK Horní Cerekev SK Telč 1:13 1:5,0:6,0:2
5.12.2009 So HC Spartak Počátky TJ Spartak Pelhřimov "B" 2:8 0:2,2:4,0:2
5.12.2009 So v 18:15 So Čejov HC Ledeč nad Sázavou 4:7 1:1,1:3,2:3