Mistrovské utkání

27.2.2010 - Ledeč je letos druhým vícemistrem.

Sestava  HC Ledeč nad Sázavou:

Zour Jan,Končel -  Kopřiva Pe., Hort Fr., Drábek, Krajíček, Kopřiva J., - Zour Jiří,Klubal Josef, Převor,Dudák,Brýdl - Kubát Ml.,Kubát St., Bernard Pe, Hrabaň, Bernard Pavel, - Cíp Petr.

Vyvrcholením letošní sezóny bylo poslední utkání v kterém na dálku bojovala domácí Ledeč nad Sázavou s v Humpolci hrající Žirovnicí o bronzovou medaili letošního ročníku OP. Pelhřimovska.

Hosté z Telče, kteří již byli jasným "stříbrným" vícemistrem sice nepřijeli v nejsilnější sestavě, ale první uderná formace vedená Sokolíkem nechyběla a i jejich ostatní pětky složené zejména z juniorů rozhodně patřily k velmi kvaliotním.

Od úvodního hvizdu se hrál velmi pohledný a rychlý hokej s řadou osobních sobojů. Hosté do Ledče nepřijeli rozhodně jenom bránit a čekat do  závěru na vyhlášení výsledků. V úvodních mintách na nás vletěli a nebýt naší akvizice mezi tyčemi ( Honza Zour ) vypadalo by to s naší myšlenkou na medaili zle. Honza nás ale podržel a kluci se rozhodně chytli. Postupně se hra vyrovnala a za delší konec provazu začali tahat "Ledečáci". První gól domácích vstřelil Jirka Kopřiva, ale ještě do přestávky vyrovnal nejlepší hráč hostí Sokolík. Šance v prvních třetinách bylo na obou stranách mnoho, ale byla to hlavně třetina golmanů, kteří oba předváděli vynikající výkony.

Do druhé dvacetiminutovky nastoupili kluci bojovně naladěni s taktikou hlavně hru neotevřít a trpělivě čekat na příležitost. Ta přišla v polovině druhé třetiny po závaru druhého útoku, který návratem Dominika Převora hodně pookřál - poslal její centr naše barvy znovu do vedení. Hosté ale po tentokrát snad jediné chybě našich obránců znovu vyrovnali - trefil se Prokeš. Do konce druhé dvacetiminutovky už gól nepadl a tak opět vyprodaná ledečská hala musela čekat na rozhodnutí až do samého závěru.

Závěrečná třetina sezóny byla bojem o čest ledečského hokeje. Kluci zmobilizovali poslední zbytky sil a  zabojovali, tak aby nemuseli pouze čekat na vysledek paralelně hraného utkání Čejov vs. Žirovnice. (Čejov sice po dvou třetinách vedl, ale náskok nebyl až takový, že by bylo utkání rozhodnuto.) Trenéři sice výsledky sledovali, ale hráči se je dozvěděli, až po utkání. V poslední dvacetiminutovce to byla opravdu párádní hokejová podíváná. Všechny ledečské řady jely na doraz a hosté obrovskému náporu odolovali hlavně díky fantastickým výkonům jejich bránkáře. Ledečská hala vřela - vynikající ledečský FANKLUB burcoval všechny k heroickému výkonu. 5. minut před koncem utkání dostali trenéři zprávu že Žirovnice proti Čejovu vyrovnala. Nervozita na lavičce domácích začala pomalu gradovat. Ohromnou úlevu pro všechny vystřelil dvě minuty před koncem Jirka Kopřiva. Hosté se v závěru již nikam nehnali a domácí si těsnou výhru pohlídali.

Těsně po skončení utkání se hráči dozvěděli, že Žirovnice nakonec Čejov porazila na samostatné nájezdy, ale ledečské vítězství znamenalo - že malý pohár s číslem tři zůstane v ledečské vytrině.

Závěrečné hodnocení:

Konečně to bylo zase jednou utkání, kde se hráči bili za ledečský dres - všichni bojovali jako jeden mančaft a výsledku podřídili vše. Odměnou tak je bronzová medaile. Po utkání byl tentokráte spokojen i trenér Jirka Zour - který utkání nedohrál pro poranění vazů v kotníku.

Ostatní zápasy 18.kola OP Pelhřimovska
27.2.2010 So HC SB Světlá nad Sázavou B TJ Spartak Pelhřimov "B" 5:6 2:2,2:3,1:1
27.2.2010 So v 17:00 HC Ledeč nad Sázavou SK Telč 3:2 1:1,1:1,1:0
27.2.2010 So v 16:00 So Čejov SJ Žirovnice 6:7SN 3:0,2:4,1:2
27.2.2010 So HC Spartak Počátky TJ Jiskra Humpolec "B" 5:0 Kontumace
27.2.2010 So SK Horní Cerekev HC Pelhřimov 5:8 2:3,2:4,1:1
Utkání HC Počátky vs. Ji Humpolec B - se neodehrálo pro nedostavení se hráčů hostí.