OP. Pelhřimov - 17.kolo - SP Pelhřimov B

20.2.2010 - Druhé místo je pryč - zbývá bitva o bronz!
Absence Míry Trpišovského a Dominika Převora byla znát.

Sestava  HC Ledeč nad Sázavou:

Choutka,Končel -  Kopřiva Pe., Dvořák J., Zour Jan, Krajíček, Kopřiva J., - Zour Jiří,Klubal Josef, Drábek Dudák,Brýdl - Hort,Kubát St., Bernard Pe, Hrabaň, Bernard Pavel, - Cíp Petr.

Ledeč v závěru sezóny postihla četná zranění - o to horší že se jedná o klíčové hráče týmu. Míra Trpišovský - otřes mozku ( do konce sezóny již nenastoupí ), Dominik Převor - zranění prstů ruky, Pavel Švanda - natažené ramenní vazy, Kubat Jan ml. - natažená třísla.

Přesto jsme na ZS do Pelhřimova přijeli v bojovné náladě s myšlenkou pobít se ještě o druhou příčku v tabulce. Do utkání jsme se snažili vstoupit aktivně, ale pozorná hra domácích s kvalitním golmanem v brance nám moc šancí skórovat nedovolili. Šance jsme si sice vypracovali, ale naše střelecká potence byla spíše impotence. Rány našich forwardů končili často na prsou golmana a nebo na střeli golman dobře viděl a bez problémů je likvidoval. Zato domácí vyučovali v produktivitě - v prní třetině měli jen dvě šance, ale obě je využili - první gól do naší sítě střelil v čase 8:18 Vodička a na 2:0 zvýšil v čase 10:18 Dvořák.  Kluci tedy zabrali a pokusili se puk do branky dostat silou - podařilo se to v čase 14:30, kdy prosadil dravým průnikem Michal Hrabaň a střelou švihem po ledě překvapil domácího golmana. Do přestávky se šlo za stavu 2:1 pro domácí.

Druhou třetinu to byla taktická bitva ze strany domácích, kteří velmi dobře bránili a zbytek pochytal golman Zoubek. Nedařila se hra zejména prvního útoku, kde citelně chyběl Míra Trpišovský a ani hra ostatních útoků nepřinesla stoprocentní šance. Domácí nás vyučovali profesorským hokejem a čekali pouze na naše chyby. Ty bohužel přišli - po vlastním nedůrazu jsme dvakrát inkasovali. Za stavu 4:1 nezbývalo než hru trochu otevřít a hrnout se dopředu. Vlajku vstyčil do boje kapitán Petr Bernard, který důrazně napadal a po srážce domácího golmana s vlastním obráncem se dostal puk až do sítě domácích. Rozhodčí " Vitamín"  - ikdyž zapískal až po vstřeleném gólu  a ani druhý rozhodčí nic nesignalizoval - přesto gól neuznali. Do následné šarvátky se se na led zapojilo proti našim 5-ti hráčům snad dalších 8 z lavice domácích - přesto rozhodčí nikoho z domácích nevyloučil a za katr poslal Petra Bernarda. Na dotaz zastupců kapitána a trenérské lavice odpověděl - že nemá notes a z hlavy si to nepamatuje a s citací " já si na to příště vezmu brejle " ukončil diskusi.

O druhé přestávce kouč hráče hecoval a nabádal ještě k větší aktivitě - hlavně starší zkušenější hráče, aby vzali zodpovědnost sami na sebe.

Do třetí třetiny již nebylo co ztratit - kluci přidali a hlavně Jirka Kopřiva začal bojovat jako lev - bruslil nahoru dolů a vybojoval spoustu osobních soubojů. Láďa Dudák ve druhé řadě taky přeřadil a táhl útok druhé řady. Bojovnost a aktivita byla odměněna druhým gólem - střílel Láďa Dudák po přihrávce Dvořáka a Pavla Bernarda. Domácím začal trochu docházet dech a šance začaly přibývat. Do utkání tedy musel samozřejmě znovu zasáhnout rozhodčí " Vitamín". ( Mladého kolegu nenachal správně rozhodovat a sám utkání režíroval - už nastřelený puk na brankáře domácích znamenal přerušení hry - tedy jedinou možnost jak skórovat z dorážek nepřipustil.

Závěrečné hodnocení:

Na domácí Sp Pelhřimov "B" jsme v této sestavě v Pelhřimově neměli - titul je tedy ve správných rukou. Na rozhodčího si nemá smysl stěžovat a kor v Pelhřimově. Dvě vysoká vítězství Telče nás odsouvají pouze do hry o bronz. ( A nebude to rozhodně jednoduché - Žirovnice má pouze o bod méně, ale čeká jí v Humpolci pátý Čejov - Ledeč přivítá v posledním mistrovském utkání letošní sezóny doma v ATOS aréně již jistého vícemistra tedy SK Telč - který je ve výborné formě v posledních třech utkáních nastříleli celkem 33 gólů.

Vítězství nám zajistí bronz - při prohře budeme čekat na výsledek utkání So Čejov - SJ Žirovnice

Legenda:
V - vítězství 3 body , N - nájezdy 2 body , R - remíza 1 bod, P - prohra 0 bodů.

Spoléháme na FAKLUB a doufám že ATOS Arená bude letos podruhé vyprodaná.