Hlavní trenér:

16.kolo OP
  Mistrovské utkání

13.2.2010 - Druhé Posázavské derby opět pro Ledeč

Sestava  HC Ledeč nad Sázavou:

Choutka,Končel -  Kopřiva Pe., Dvořák J., Trpišovský, Krajíček, Kopřiva J., - Zour Jiří,Klubal Josef, Drábek Dudák,Brýdl - Kubát ml.,Kubát St., Bernard Pe, Hrabaň, Bernard Pavel, -  Zour Jan, Hort Fr.

Druhé posázavské derby se tentokrát konalo na ZS v Humpolci, kde je letos Světlá nad Sázavou v azilu. A bylo se určitě na co dívat. Do utkání jsme vstoupili raketově. Hned po úvodním vhazování v čase 0:23 napnul poprvé síť domácích Míra Trpišovský ( přihrával  Jirka Kopřiva ). Letos nejrychleji vstřelená branka Ledeč hned nakopla a výborný pohybem si vypracovaly další šance i ostatní útoky. Ledečský nápor vyvrcholil druhým gólem v čase 6:19, kdy se opět prosadil výborně hrající první útok včele s Mírou Trpišovským - tentokrát mu asistoval Petr Bernard.  A když v čase 10:46 zvýšil pohotovou střelou Láďa Dudák už na 3:0 bylo jasné kdo bude tahat za delší konec provazu. V čase 15:39 se střelou od modré čáry prosadil i Jirka Zour a domácí vypadali na debakl. Ledečská obrana poprvé zachyboval až v čase 16:42 kdy za domácí skóroval Holcman. V závěru úvodní dvacky se hra trochu vyrovnala, ale žádný gól už nepadl.

Úvod druhého dějství byl kopií první třetiny, snad jen s tím že roli nahrávače a střelce si tentokrát Jirka Kopřiva s Mírou Trpišovským vyměnili a Jirka se trefil ještě o 14 sekund rychleji , tedy v čase 20:09 zvýšil na 1:5 pro Ledeč. Další rychlá branka Ledeč uklidnila a nikam se nehnali do bezhlavého útočení, ikdyž šance pořád byly. Domácí snížili v čase 26:47, když se prosadil Vacek. V čase 31:44 se poprvé v ledečském dresu prosadil obránce Pepa Klubal, který dělovkou od modré propálil vše co mu stálo v cestě - druhá třetina tak skončila stavem 2:6.

Úvod třetí třetiny hosty z Ledče opravdu zaskočil - nebyla to ale kvalita hry soupeř, ale zákeřný faul který předvedl ještě v loni ledečský dres oblékající Tomáš Krajíček - Hned při úvodním vhazování trefil úderem do hlavy našeho nejlepšího hráče na ledě Míru Trpišovského - s podezřením na otřez mozku ho odvezla záchranka. Ledečtí trenéři museli své svěřence krotit, aby se utkání vůbec dohrálo bez pověstné vendety. ( Ještě že na hřišti nebyl Míra Hrabaň - to by asi Tomáš Krajíček nedohrál :o))) ). Další hra ledečských bez svého prvního centra již nebyla tak efektivní a další góly do světelské sítě již nepřibyly. Domácí ještě korigovali v čase 51:22 kdy třetí gól přidal Vlček. V závěru domácím ještě rozhodčí odpustili  trestné střílení, když se na Zbyňďu řítil Pavel Brydl a dostal sekeru přez ruce.

Závěrečné hodnocení:

Do utkání vstopupila Ledeč výborně a napaditá hra s velmi dobrý pohybem domácím děla obrovské problémy. První útok zahrál výborně a když byl na ledě hrálo se na jednu branku. Do sestavy parádně zapadl Pepa Klubal, který vystužil naže obrané řady a jeho střela je vynikající. Z domácích světelských hokejistů je nutné vyzdvihnout opět výkon Zbyňka Mikuše, který zachránil domácí od debaklu a minimálně dálších 6 gólů chytil.

Palec dolů zaslouží Tomáš Krajíček - který do konce sezóny umyslně vyřadil Míru Trpišovského. Na ledě kromě nešetrných zákroků nepředvedl z hokeje nic a když zlomil hokejku zahodil ji na tribunu do ledečských fanoušků.

"Tomáše Krajíčka jsme si vždycky vážili pro jeho pověst  bojovníka, kterého bychom v týmu potřebovali, ale to co předvedl do hokeje nepatří -  a tohle mu MY FANS na které hodil hokejku určitě nezapomenou".