6.2.2010 - V bojo o 2.místo jsme poněkud klopýtli.
Ani druhé utkání rozhodované na tresstná střílení jsme nezvítězili.

Sestava  HC Ledeč nad Sázavou:

Choutka,Končel -  Kopřiva Pe., Dvořák J., Trpišovský, Krajíček, Kopřiva J., - Kubát st.,Klubal Josef, Převor, Dudák, Bernard Pe.,Kubát ml.,Švanda, Brýdl, Hrabaň, Bernard Pavel, - Drábek, Zour, Hort Fr.

V sobotu v podvečer zaplněná ATOS aréna viděla další utkání týmů z čela tabulky. Hosté z Čejova přijeli pouze v 9-ti, ale hráli takticky profesorský hokej s dobrou strategií. V úvodu utkání jsme se vůbec nemohli dostat do tempa a zejména obrny nefungovaly dobře - nechávali jsme hostům až příliš místa ve středním pásmu, a zejména útok vedený jejich kapitánem Vaškem toho brilantně využíval.  Skóre utkání otevřel v čase 3:29 střelou nad rameno Danovi branky Tomáš Chudoba. První útok přidal a hned za minutu vyrovnal 4:29 - Petr Kopřiva vysouvá Míru Trpišovského - 1:1. Pokus o nápor, ale končí útočným faulem Jirky Kopřivy 7:18 ( hákování ). Jak správně se hraje přesilovka ukázali hosté za pouhých 45 sekund. Ukázková kombinace po ose Moravec - Vašek - Chudoba končí opět v naší síti. Hosté se však z vedení radovali pouze necelou minutu v čase 8:47 odčinil svůj faul dobře bruslící Jirka Kopřiva, který si najel na kolmici Míry Trpišovského 2:2. Divoká přestřelka v první třetině pokračovala. V čase 13:08 dostali od rozhodčích hosté další přesilovku - a situace se opakovala skóroval Hlavnička. Ledeč znovu vyrovnala na 3:3 - tentokrát přesilovku krásně sehráli Láďa Dudák s Dominikem Převorem - který střelou do protipohybu po zemi nedal golmanovi Čejova šanci. Hosté ale šli poprvé do kabin veselejší - další kiks v obraně potrestal Vašek.

Kouč Zour - který opět zůstal pouze na střídačce ( možná to byla chyba ) - nabádal hlavně k rychlejšímu přístupu hráčů a k zatažení středního pásma. Ve druhé třetině se hra obrany zlepšila, a všichni dřeli nadoraz - bohužel se včetně rozhodčího ( Kukeně ) od nás odvrátilo i trochu štěstí. V čase 26:41 se trochu nešťastně odrazil puk za naší brankou a pro Pavlase to už nebylo tak těžké trefit odkrytou branku. 3:5. Zbraňe jsme ale určitě nesložili v čase 27:50 - zaclonil Drábek golmanovi hostí a Petr Kopřiva trefil přesně. 4:5. Hosté nám, ale do třetiny znovu odskočili - a znovu se odrazil podivně puk od hrazení a Pavlas střílel opět do odkryté branky střídajícího Petra Končela - 4:6.

O druhé přestávce jsme všichni hráče spíše hecovali - hra se určitě zlepšila a šanci byly.  Na rozdíl jediného gólu snížil opět dobře hrající Jirka Kopřiva -  5:6. V tu chvíli tlak domácích narůstal a začal hosty  častěji a častěji svírat ve své třetině. A když  znovu Jirka Kopřiva v čase 46:17 vyrovnol - začínalo se odznovu. V tu chvíli všichni kluci na lavičce věřili, že utkání zlomí. V čase 46:37 nás, ale znovu zmrazil  po chybě Chudoba 6:7. Kluci dřeli - a vyrovnání znovu zařídil Míra Tropišovský s Jirkou Kopřivou a Bohoušem Krajíčkem -  7:7.  Utkání jsme chtěli určitě vyhrát, ale štěstí a pan Kukeně který přijel na zápas s jasným rozhodnutím že Ledeč nevyhraje musel být se svým výkonem jistě spokojen. ( Na rozhodčího se vymlouvat nechceme  - chyby tam byly určitě na obě dvě strany, ale to jak si s výsledkem a oběma mužstvy zahrával bylo evidentní a kdo má trochu soudnost tak to musel vidět. )

Závěrečné nájezdy už byla loterie - po třech odjetých nájezdech byl stav 2:2 a zatímco kapitán hostí se štěstím svůj nájezd proměnil - Jirka Kopřiva podruhé nedal.

Závěrečné hodnocení:

Kouč Zour utkání na střídačce si hodně emotivně prožíval a občas hráče hlasitě kritizoval, ale po utkání určitě ocenil u všech bojovnast a nasazení. Hra dopředu byla určitě v pořádku - 7 gólů Čejovu je určitě dost. Do poloviny utkání se nám ale nedařila hra dozadu a podpora útoku obranou nebyla nic moc. Navíc v první třetině jsme přišli o Pavla Švandu - natažené vazy v rameni - je to škoda protože se pomalu dostával do formy a na závěr sezóny mohl být oporou. Změny v našich obraných řadách byly až příliš velké - kromě první obrany nezůstal kámen na kameni - a obrané dvojice nejsou sehrané. Měl jsme prostě trochu pech. Jinák díky fanouškům - byli jste fantastičtí a bez Vás by to bylo ještě mnohem těžší.

Jestli chceme urvat druhé míto - musíme už do konce sezóny vše vyhrát - určitě budeme bojovat až do konce!!!