30.1.2010 - Naše druhé utkání na ZS v Jindřichově Hradci se vydařilo.
Všechny body jsme přivezli do Ledče.

Sestava  HC Ledeč nad Sázavou:

Choutka, -  Hort Fr., Dvořák J., Trpišovský, Zour Jan, Kopřiva J., - Kubát st.,Klubal Josef, Převor, Dudák, Bernard Pe.,Kubát ml.,Švanda, Brýdl, Hrabaň, Bernard Pavel, - Žatečka

Na ZS do Jindřichva Hradce, kde Ledeč změřila své síly s domácími HC Počátky, jsme přijeli sice v nekompletní sestavě - pro nemoc chyběly opory Petr Kopřiva a Bohouš Krajíček, ale už s dvěma novými akvizicemi, které přišli na hostování - druhou obranu vyztužil zkušený bek Pepa Klubal a na křídle prvního útoku nastoupil mladý Honza Zour. ( Ve středu se připojí ještě mladý křídelník Drábek - všichni přichází na hostování z humpoleckého "A" týmu. ) - Jirka Zour  zůstal opět pouze na střídačce a zápas koučoval.

Do utkání jsme vstoupili velmi dobře - hrálo se v rychlém tempu s pravidelným střídáním a v úvodu utkání zejména první elitní útok hýřil aktivitou. Nutno uznat že Honza Zour hru prvního útoku svou bojovností oživil a k dobrému výkonu strhl i ostatní. Skóre otevřel v čase 5:00 po hezky sehrané kombinaci Jirka Kopřiva. Druhý gól přidali v čase 6:59 kluci ze třetí řady - po rychlém brejku vybídl najetého obránce Švandu krásnou přihrávkou Pavel Brýdl 0:2. V čase 9:50 odešel za faul na trestnou lavici Kuba Dvořák a  jak se má sehrát přesilovka ukázali počátečtí hned za 4 sekundy. Po vyhraném vhazování a dělovce obránce se k odraženému puku dostal domácí Plašil a nekompromisně zakončil do odkryté branky 1:2. V čase 11:09 vybídl Míru Trpišovského znovu ke zvýšení skóre dobře pozičně hrající Franta Hort - 1:3.  V závěru 1.třetiny kdy ledečský nápor nabýval na síle, ale propadl druhý útok i s obráncem a jak se má sehrát 2 na 1 předveli domácí Schrotter s Plašilem 2:3.

Druhá třetina kompletně rozhodla o výsledku utkání - hned v čase 24:50 zamkla druhá řada domácí ve své třetině Láďa Dudák posunul puk na obránce Honzu Kubáta a ten svý letošním prvním gólem zvýšil dělovkou od modré na 2:4. Po tomto gólu jsme na chvíli polevili a domácí znovu snížili v čase 27:17 -  snížil Valeš a v čase 29:39 Tancer dokonce vyrovnal 4:4. K dalšímu náporu, ale zavela v posledních zápasech velmi dobře hrající třetí řada - na 4:5 zvýšil Pavel Brýdl. V čase 32:36 hezky sehranou akci druhého útoku zakončil Láďa Dudák 4:6 a v čase 38:08 dal první gól v ledečském dresu Pepa Klubal 4:7.

V závěrečné třetině jsme domácí již k ničemu nepustili a když v čase 50:02 Pavel Brýdl zvýšil už na  4:8, šel do hry i mladý bek Kuba Žatečka. V závěru utkání jsme dostali ještě možnost přesilovky kdy v čase 58:06 odešel za katr domácí Valeš ( hákování ) - sehrál elitní útok dobře přesilovku a na kruhy najetý  Kuba Dvořák dělovkou do levé šibenice nedal golmanovi Počátek žádnou šanci 4:9.

Závěrečné hodnocení:

Celkem dobře sehrané utkání pokazil jen drobný výpadek ve hře v druhé třetině, který  ale  kluci rychle odčinili. Na utkání bylo vidět několik jasných pozitiv. Konečně začali dávat góly také obránci ( celkem 4 a to ve druhé třetině mohl ještě skórovat Franta Hort ). Zařazením Honzi Zoura na křídlo vedel Míry Trpišovského celý útok zvedlo hodně nahoru. Stabilní dobrý výkon předvedla třetí řada, kde velmi dobře zahráli i oba obránci - zejména Švanda hýřil aktivitou. A nakonec celkem slušně zahrála i řada Dominika převora, kde dobře tahala obě křídla Dudák s Petrem Bernardem.  Stabilní výkon předvedl samozřejmě Dan Choutka v naší brance a zejména v druhé třetině nás několikrát podržel.

Příchodem nových hráčů se určitě zvedla konkurence zejména v útoku a na utkání to hned bylo v pozitivním smyslu vidět - všichni lépe bruslili a hýříli aktivitou.

Ostatní zápasy 14.kola OP Pelhřimovska
30.1.2010 So HC SB Světlá nad Sázavou B So Čejov 4:10 (3:4,1:5, 0:1)
30.1.2010 So HC Spartak Počátky HC Ledeč nad Sázavou 4:9 (2:3, 2:4, 0:2)
30.1.2010 So SK Horní Cerekev TJ Spartak Pelhřimov "B" 4:7 (1:2, 1:4, 2:1)
30.1.2010 So HC Pelhřimov SK Telč 4:13 (2:5, 0:3, 2:5)
30.1.2010 So v 16:00 TJ Jiskra Humpolec "B" SJ Žirovnice 9:1 (6:0, 2:0, 1:1)

Humpolec deklasoval doma Žirovnici a ta pravděpodobně z boje o medaile vypadne. Ledeč příští týden doma hostí "Čejeny" a bude to bitva, která hodně napoví o ambicích obou týmů. Čejov ztrácí v tabulce  na Ledeč jediný bod a tak to bude souboj nejvyšší priority a obrovsky důležitý.

Spoléháme na FAKLUB a doufám že ATOS Arená bude letos podruhé vyprodaná.