11 : 2

SK Horní Cerekev

13.kolo OP
  Mistrovské utkání

25.1.2010 - Soupeř přijel pouze v devíti, bez Vráti Hřebena a pelhřimovských junioŕů
  - odsoudil se tak předem do role statistů

Sestava  HC Ledeč nad Sázavou:

Choutka,Končel, -  Žatečka, Kopřiva P., Trpišovský, Krajíček, Kopřiva J., - Kubát st.,Hort, Převor, Dudák, Bernard Pe.,Kubát ml.,Švanda, Brýdl, Hrabaň, Bernard Pavel

Hosté přijeli pouze v devíti a bez svých největších opor - utkání se tak předem stalo dobrým tréninkem našich mužů. Sestava doznala značných změn. Nejpříjemnějším překvapením bylo nastoupení Pavla Bernarda na křídle Hrabaňova útoku - Pavel se tak vrátil po těžkém zranění v zápase s Čejovem a na jeho hře nebylo tréninkové manko téměř znát. Místo chybějícího Dvořáka dostal v obraně 1.útoku šanci  Kuba Žatečka a odehrál tentokrát celý zápas. Třetí změnou kterou mohly celkem zaplněné tribuny ATOS arény vidět je nastoupení Františka Horta ml. který se do týmu téměř  po dvou letech vrací po operaci kolene a letos se opět zapojil do tréninku a znovu i do zápasu. Kouč Jirka Zour zůstal tedy pouze na střídačce a utkání pouze pozoroval.

Hosté působili od počátku odevzdaným dojmem a čekali kolik jich dostanou nasázeno. Stav 0:0 dlouho nevydržel v čase 01:51 poprvé zaúřadovala "Hrabaňova formace" a po ose Bernard Pa, Brýdl a střílející Švanda skončil první puk v síti hostů. V následujících 5-minutách jsme marně ostřelovali branku hostů. V čase 06:09 se naši forwardi trochu zapolměli směrem dozadu a tři útočníci přečíslili osamoceného obránce Horta ( který udělal ač nerozehraný snad jedinou chybu v utkání ) - 1:1. Do vedení nás ale posunul hned o 65 sekund později Míra Trpišovský. V první třetině uzavřel skóre v čase 15:28 Jirka Kopřiva a do šaten se šlo za stavu 3:1.

Do druhé třetiny udělal trenér pouze jednu změnu - poslal mezi naše tyče letos poprvé Petra Končela.   Uvod druhé třetiny nám opět střelecky vyšel, Honza Kubát st. našel za obranou krásnou kolmou přihrávkou Láďu Dudáka a ten svůj nájezd nekompromisně využil. V čase 30:10 hosté ( Miroslav Kříž ) sice snížil na 4:2, ale domácí žádné komplikace nepřipustili. V čase 31:17 předvedl slalom mezi kužely ( 4 hráči SK H. Cerekev ) Petr Kopřiva 5:2, v čase 32:06 znovu třetí útok - Pavel Bernard 6:2, v čase 36:43  po samostatné akci Míra Trpišovský 7:2 a v čase 38:29 - Jirka Kopřiva 8:2   - utkání bylo rozhodnotu a třetí třetina se pouze dohrávala.

V čase 50:40 sehrála znovu hezkou kombinaci třetí řada - skóroval Pavel Brýdl, nahrával Švanda a Michal Hrabaň. V čase 52:03 se prosadila hezkou kombinací i druhá řada - střílel Dominik Převor a když to kluci s druhého útoku znovo zopakovali hned o 25 sekund později - svítilo již na tabuli skóre 11:2.

V závěru utkání již kluci trochu polevili a více skóre hostí již nezatížili.

Závěrečné hodnocení:

Utkání nelze nikterak hodnotit - hosté v této sestavě byli pro domácí nedůstojným soupeřem a kvalita  hry z jejich strany nepatřila snad ani do této soutěže. Pozitivum na straně ledečských je snad jen zvednutí střeleckého sebevědomí a vyzkoušení mladých a nových hráčů, kteří se vrátili po zranění.

Potěšením které nás ale určitě hřeje  - je fakt že tribuny byli v Ledči opět velmi slušně zaplněné a ledečský kotel znovu předvedl vyborné představení a v ATOS aréně vytvořil výbornou hokejovou kulisu.

Ostatní zápasy 13.kola OP Pelhřimovska
23.1.2010 So SJ Žirovnice HC SB Světlá nad Sázavou B 14:0 1:0,6:0,7:0
23.1.2010 So SK Telč TJ Jiskra Humpolec "B"   odloženo
23.1.2010 So TJ Spartak Pelhřimov "B" HC Pelhřimov 10:6 4:3,2:3,4:0
23.1.2010 So v 17:00 HC Ledeč nad Sázavou SK Horní Cerekev 11:2 3:1,5:1,3:0
23.1.2010 So v 16:00 So Čejov HC Spartak Počátky 12:10 4:2,6:5,2:3

Utkání SK Telč  - Ji Humpolec B - bylo odloženo pro nemoc hráčů hostí. Termín dohrávky prozatím není znám.