Mistrovské utkání

16.1.2010 - Utkání se nám příliš nepovedlo, ale body se počítají

Sestava  HC Ledeč nad Sázavou:

Choutka,Balek, -  Dvořák, Kopřiva P., Trpišovský, Krajíček, Kopřiva J., - Kubát st.,Zour, Převor, Dudák, Bernard Pe.,Švanda, Kubát ml., Brýdl, Hrabaň, Cíp

To že se nám hra proti slabším týmům příliš nedaří viděla tentokrát jen skromná hrstká ledečských FANS na ZS v Pelhřimově. Utkání s předposledním HC Pelhřimov nebylo vyjímkou. Zápas začal pro nás v trochu netradičním čase již v 15:15 nastoupila obě mužstva ke svému druhému vzájemnému utkání.

Od úvodu utkání bylo na ledě jasno, kdo je favoritem, ale úvodní nápor domácí přežili. Největší příležitosti si opět připravila třetí formace s mladým Hrabaňem na centru a Brýdlem a Cípem na křídlech. Jejich šikovné přihrávky dostávaly domácí obranu do varu a podpořeno střelbou obránců od modré čáry opravdu vytvořila zejména tato lajno obrovský tlak v obranném pásmu soupeře. První gól ale dala lajna druhá. V čase 4:49 Převorem vybojovaný puk v rohu namazal Láďa Dudák na modrou čáru - tam napřáhl Jirka Zour a puk zaplachtil až do sítě.  Tlak ledečáků sice neustával, ale domácí golman do přestávky už neinkasoval.

Do druhé třetiny jsme se snažili vstoupit stejně - domácí úvodní nápor opět přežili a začali hrozit z rychlých brejků. U nás " za bukem" stál každou chvíli sjetý forward domácích a Dan v brance se musel ohánět. Úvodní dva nájezdy ještě zneškodnil, ale v čase 31:30 již udeřilo i do naší sítě - skóroval domácí Šípek. Stav 1:1 ale vydržel na ukazately skóre pouze 66 sekund. Na 2:1 pro Ledeč zvýšil Jirka Kopřiva. Na dvoubrankový rozdíl zvýšil krásným blafákem v čase 36:40 Pavel Brýdl.

Třetí třetina začala za stavu 1:3 pro Ledeč. Hned ve druhé minutě závěrečného dějství zaúřadovala znovu třetí řada, Pavel Brýdl nabil Petrovi Cípovi  který zvýšil již na 1:4. V čase 42:17 domácí snížili na 2:4  trefil se Lulkašík a když v čase 44:32 odešel za zbytečné podražení v rohu na trestnou lavici Jirka Zour - domácí využili přesilovku a snížili na 3:4 začaly se v hlavách ledečáků honit černé myšlenky z minulých utkání.  Naštěstí v čase 55:23 sehráli pohlednou akci Jirka Kopřiva s Mírou Trpišovským, který z mezikruží propálil vše co mu stálo v cestě. Poslední minuta utkání byla tak trochu divočina, když v rozmezí  23. sekund padly hned tři góly, nejprve v čase 59:36 znovu skóroval Míra Trpišovský v čase 59:43 ho napodobyl znovu Jirka Kopřiva a v poslední sekundě utkání uzavřel konečné skóre domácí Hubata na konečných 4:7.

Závěrečné hodnocení:

V utkání jsme uhráli povinné 3 body, ale ......    .

FANOUŠKY ZVEME NA SOBOTNÍ UTKÁNÍ DO ATOS ARENY

od 17:00 nás čeká HC Horní Cerekev.

Ostatní zápasy 12.kola OP Pelhřimovska

16.1.2010 So HC SB Světlá nad Sázavou B HC Spartak Počátky 8:1 2:1,4:0,2:0
16.1.2010 So SK Horní Cerekev So Čejov 3:7 1:3,2:2,0:2
16.1.2010 So HC Pelhřimov HC Ledeč nad Sázavou 4:7 0:1,1:2,3:4
16.1.2010 So v 16:00 TJ Jiskra Humpolec "B" TJ Spartak Pelhřimov "B" 2:6 0:2,1:3,1:1
16.1.2010 So SJ Žirovnice SK Telč 5:7 4:2,1:1,0:4