Mistrovské utkání

9.1.2010 - Proti týmu z druhé poloviny tabulky jsme bodovali naplno.

Sestava  HC Ledeč nad Sázavou:

Choutka,Balek, -  Dvořák, Kopřiva P., Trpišovský, Krajíček, Kopřiva J., - Kubát st.,Zour, Převor, Dudák, Bernard Pe.,Švanda, Brýdl, Hrabaň, Cíp

Po bodové ztrátě z minulých utkání už museli domácí Ledečáci konečně zabrat. V sobotu 9.1.2010 viděla ledečská ATOS aréna další zápas tentokrát proti týmu Ji Humpolec B. Postavení v tabulce jasně ukazovala, kdo by měl být v utkání favoritem, ale výkony domácích v posledních utkání nabádaly k obezřetnosti. Po minulém kole došlo již na změny v sestavě. Tu kterou znalý fanoušek jistě nepřehlédl, bylo posunutí Petra Bernarda na křídlo druhého útoku a zařazení Pavla Brýdla do třetí lajny vedené mladým centrem  Michalem Hrabaněm. Další změna byla připravena v obraně - k našemu současně nejlepšímu bekovi Petrovi Kopřivovi se měl přesunout mladý Jan Kubát a ve třetí obraně měl zkušený Kuba Dvořák pozvednout výkony prozatím nevýrazného Pavla Švandy. Bohužel absence Jana Kubáta ml. tuto změnu nedovolila a utkání jsme museli odehrát na 5 beků. ( Absence zkušených obránců rovnož nedovojue přemístění Jirky Zoura jako dirigenta na střídačku - mladý Jakub Žatečka má nohu v sádře a ostatní beci nemají prozatím patřičnou výkonnost. )

Do utkání jsme vstoupili celek dobře prvních 7 minut se hrálo v ostrém tempu, ale bez výraznějších šancí na obou stranách. První gólovku měli ale hosté z Humpolce, naš  druhý útok trochu laksně střídal a zapoměl na za obranu najetého Lukáše Kavku - Dan Choutka v naší brance ho ale vychytal. Zatímco se druhý útok trochu hledal, změna s Brýdlem v třetí řadě sedla dokonale. V čase 7:19 - rozehrál Dan Chutka zastavený puk na Petra Kopřivu a ten krásnou kolmicí vysunul Pavla Brýdla který bekendovou střelou do víka nedal golmanovi hostí šanci. Vůbec třetí útok vedený mladým Hrabaněm zahrál velmi dobře a téměř při každém střídaní si vytvořil dobrou střeleckou příležitost. V čase 09:07 namazal  Láďa Dudák jasný puk krosem po vlastní modré a tuto školáckou chybu hosté samozřejmě potrestali. Stav 1:1 Ledečáky, ale nabudil ještě víc - tempo se znovu zvedlo a znovu zaúřadovala třetí řada, kde tentokrát dobře bruslící Pavel Brýdl znovu zvýšil na 2:1. Před brankou hostí se v tuto dobu rozpoutali opravdové střelecké manévry, pálili hlavně obránci Kuba Dvořák, Petr Kopřiva a Jan Kubát ale neujalo se nic i když při krásné teči Bohouše Krajíčka jsme byli dalšímu gólu opravdu blízko. Třetí zářez ještě do konce třetiny znovu přidal třetí útok. Již střídající Převor dobře vybojoval puk posunul na Pavla Brýdla, jeho nájezd humpolecký golman ještě vybruslil, ale dostal se daleko z branky a Petr Cíp z ostrého úhlu tentokrát dělovkou trefil šibenici branky hostí. Do přestávky jsme šli za stavu 3:1.

Druhá třetina začala ještě naší přesilovkou, ale první útok ji nesehrál dobře - místo aby kluci sehráli to co se jim vysvětluje na tréninkách, byly tam zase přihrávky naslepo, které vždy zavánějí rychlým protiútokem. Kluci dostali na lavici náležitě vyčiněno, ale druhá řada předvedla ve stejné situaci totéž, naštěstí z brejku po špatné přihrávce Dominika Převora hosté neskórovali. Povedlo se jim to až v čase 22:46, kdy osamocený Zour prohrál osobní souboj u mantinelu a před naší brankou byl samotinký hráč Humpolce - druhá řada se nějak zapoměla vracet. Tento gól odstartoval asi 6-ti minutový totální výpadek ve hře našich křídel a to ve všech řadách. Soupeř nás přitlačil do třetiny, ostře napadal a obráncům nezbylo nic jiného než hrát puk jednoduše po mantinelech ze třetiny. Bohužel, ale naše křídla až příliš často stála za, modrou čáru držícími, obránci soupeře ( asi na brejk nebo co ), kteří pálili na naší branku puky zpět. Z hlediště se dokonce ozvalo "Proberte se !!!". Přežili jsme -  a hra se znovu uklidnila. Znovu dvoubrankové vedení zařídil ledečákům třetí útok - Michal Hrabaň vyslal, krasnou kolmicí za obranu Pavla Brýdla, který áč faulován, tak se štěstím dostal puk za čáru humpolecké klece - 4:2.

Do třetí třetiny nebádal kopuč k obezřetnosti, aby se neopakoval výkon z konce minulého utkání (body jsme za stejného stavu zbytečně ztratili).  A začali jsme dobře - hned v úvodu 42:42 - sehráli akci Bohouš Krajíček s Mírou Trpišovským a Míra najetý mezi kruhy rezolutně propálil golmana hostí 5:2. Hra v této době celkem fungovala, pravidelně se střídalo a hosty jsme k ničemu nepouštěli. Ti nuceni hru trochu otevřít často zapomínali na zadní vrátka - z jednoho takového nájezdu zvýšil v čase 53:47 - Vladimír Dudák už na 6:2 a když v čase 55:49 zvýšil Bohouš Krajíček na 7:2 zdálo se být o utkání rozhodnuto.  V závěru utkání jsme, ale hodně polevili. Alibistická rozehrávka nás zbytečně přiváděla do komplikací a hosté hrubky ještě trestali. V čase 57:56 na 7:3 a o minutu později na konečných 7:4.  Závěr utkání jsme skutečně nezvládli - křídla si opět nerozebírala svoje hráče a nechali jsme naplno vyniknout Dana v naší brance, který ještě minimálně dva jasné góly chytil.

Závěrečné hodnocení:

Hru týmu lze hodnotit celkem pozitivně, posunutí Pavla Brýdla k mladému Hrabaňovi určitě  všem třem pomohlo, Michal dostal k sobě rychlé a tvořivé křídlo a Petr Cíp zahrál také jedno ze svých nejlepších utkání v sezóně. Druhá lajna si na sebe musí nově zvyknout - na Láďovi Dudákovi je vidět jeho handicap s nataženým tříslem - ikdyž se snažil určitě to nebylo naplno. Petr Bernard si na pravém křídle odehrál své povinnosti celkem slušně - a směrem dopředu je ještě nutné se trochu sehrát. Velký vykřičník stále vysí nad elitním útokem, kde opravdu vázne komunikace. Krajíček s Trpišovským si ještě celkem vyhoví, ale na křídle hrající Jirka Kopřiva s nimi nefunguje. Hráči by měli mezi sebou víc hovořit, neutíkat a neházet chyby na druhé. Je celkem přirozené, že když se někomu nedaří nedostává na ledě tolik prostoru jako ostatní , nikdo nemůže mít formu celou sezónu, ale všichni hráči, kterým bylo vyčiněno a kteří si vzali slova trenéra za své - začali sami u sebe a jsou z nich zase ty opory, které známe ( Petr Kopřiva, Kuba Dvořák, Pavel Brýdl, Bohouš Krajíček, Honza Kubát, Míra Trpišovský a i další. ) Trenér Jirka Zour po zápase prohlásil, že v tomto složení dostanou v příštím zápase poslední šanci a je jen na nich jak ji využijí.

Utkání sledovalo cca 200 diváků - určitě nás mrzí že návštěvnost trochu poklesla, ikdyž je v Ledči jistě nejlepší v soutěži. Rozhodně si nechceme naše Fans nějak naštvat, ikdyž hra v poslední době postrádá lehkost. Kritika některých hráčů diváky z hlediště k hokeji patří, ale nikdo z hráčů včele s kapitánem týmu by neměl v průběhu utkání na tyto výtky reagovat a měl by se věnovat hlavně hře. I toto bylo vedením týmu hráčům vytýkáno a za případnou reakci na některé možná i nevhodné pokřiky z řad diváků se omlouváme.