Mistrovské utkání

2.1.2010 - První domácí zápas v roce 2010 jsme zkazili závěrem

Sestava  HC Ledeč nad Sázavou:

Choutka,Končel, -  Dvořák, Kopřiva P., Trpišovský, Krajíček, Kopřiva J., - Kubát st.,Zour, Převor Dudák, Brýdl,Švanda, Kubát ml.- Bernard Pe., Hrabaň, Cíp

V sobota 2.1.2010 viděla ledečská ATOS bitvu dvou týmů usilující o horní patra letošní tabulky OP. Domácí Ledeč měla hostům s Žirovnice co oplácet - v prvním kole podlehly na ZS v Jindřichově Hradci 4:3. První vzájemné utkání bylo vyrovnané a ani tento zápas nebyl vyjímkou.

Domácí Ledeč se pokusila od záčátku o úvodní nápor a v prvních 5.minutách se to dařilo. Nemohoucnost a laksní přístup našich střelců v koncovce, ktera se nás drží již několik zápasů ale pokračovali i tentokrát. Malá četnost střelby a tlak na brankovišti soupeře se nám vůbec nedařil. Občasná střelba končila značně vedle nebo lehce v klíně golmana Žirovnice. Jedinou podařenou  střelou byla dělovka Jirky Kopřivy, která vyletěla od zadního oblouku tak rychle, že to neviděl ( nebo nechtěl vidět ) ani rozhodčí - tak kýženou radost nepřinesla.  Hosté směrem dopředu toho sice moc nevyprodukovali. Kromě jednoho rychlého protiútoku, kdy se podle obránce Zoura prohnalo žirovnické křídlo, vyslali jen dvě střely na naší branku -   ale obě skončily v naší síti. V čase 10:04 skóroval Erben a o 9 sekund později zvýšil na 0:2 Zelený.  Rychle za sebou inkasované góly domácí trochu srazily do kolen, ale další rána v první třetině již nevyšla ani z žirovnických holý.
Kluci byli po první třetině hodně dole a všichni v kabině se snažili všechny uklidnit a znovu vyhecovat k lepšímu výkonu. Do druhé třetiny nasoupila Ledeč jako politá " živou vodou ". Na branku Žirovnice se valil jeden útok za druhým - důraz a rychlost bruslení najednou přinesla spoustu šancí a nátlaková hra na samém hranici brankoviště přinesla ovoce. V čase 24:19 snížil Dominik Převor a o 3.minuty později Míra Trpišovský vyrovnal na 2:2. A když v čase 28:19 využil první útok přesilovku ( Míra Trpišovský ), dohrála se druhá třetina za příznivého skóre 3:2 pro domácí.
Po druhé třetině byla nálada v kabině přeci jen veselejší a kluci chtěli znovu zapnout a nastřílet další góly. Do závěrečné dvacetiminutovky jsme vlétli dalším gólem - 41:43 Vladimír Dudák 4:2. Bohužel, ale do vývoje utkání vstoupila opět chyba jednoho ze sudích - sražené vyhození Kubáta jedním z hráčů Žirovnice ocenil 2.min trestem za zdržování a poslal nás do třech. Kluci se úporně bránili, ale poté vyrobyl hrubice obránce Švanda, kdy nechal při dvojnásobném oslabení za sebou osamoceného útočníka Žirovnice Svitáka a ten z brejku prostřelil Dana v naší brance. Stav 4:3 pořád vypadal nadějně, ale jak se blížil konec zápasu kupily se individuální chyby, ale i těch nejzkušenějších hráčů. Tři minuty před koncem  trenéři stáhli hru jen na dvě pětky, s cílem poslat na led to nejlepší co Ledeč má - byla to asi chyba. V čase 57:56 vyvážel Míra Trpišovský puk ze třetiny. V půlkruhu před boxem trestoměřičů se pokoušel kličkou obejít hned dva napadající soupeře - puk, ale ztratil a žirovnický Krtek překvapil bombou od modré čáry Dana Choutku v naší kleci.  Stav 4:4 vydržel až do konce utkání.

Závěrečné nájezdy již byla loterie - první serie nic nerozhodla - laksní pokus Míry Trpišáka vklidu pokryl žirovnický golman, jedinou branku za Ledeč dal Bohouš Krajíček, ale hosté na ní také jedním vydařeným pokusem odpověděli. V opakovaném roztřelu Bohouš Krajíček již neuspěl a když žirovnický Smolík trefil mezi nohy našeho golmana - přišli jsme i o druhý bod.

Závěrečné hodnocení:

Po úvaze nutno uznat, že zápas jsme si ztratili opět sami - dobrý výkon z druhé třetiny jsme nepotvrdili a nechali soupeře dotáhnout. Proměňování šancí je kámenem úrazu. Druhá řada toho v první i druhé třetině spálila tolik, že nás to pak v závěru muselo mrzet. Z posledních 3-zápasů tedy devíti možných bodů jsme urvali jeden. V tabulce padáme až na 4. místo za Žirovnici a Telč. Sp Pelhřimov už letos nikdo nedožene a může pomalu slavit. My se musíme porvat o další místa na bedně. Za námi v tabulce dotahuje Čejov. Trenéři nemůžou některým hráčům za snahu nic vytknout, ale dohromady to v řadách nějak nefunguje - bude asi čas na změny v sestavě.

Jedno pozitivum na utkání je přeci jen nutné vyzdvihnout - do hlediště si našlo cestu cca 300 diváků a po celou dobu hnali ledečské hráče dopředu. Teměř vyprodané ochozy viděly celkem pohledný hokej, ale viděly také mnoho zbytečných chyb, přístup a výkony některých hráčů - napříč celým týmem. Nemá smysl někoho jmenovat - každý kdo dýchá v ledečském dresu by si měl jasně uvědomit, že doma se bojuje o body až do konce a s plným nasazením. To že se někdy prohraje to k hokeji patří, ale divák a  domácí fanoušek musí vědět - že tam každý nechal co mohl.

POCHVALU TEDY ZASLOUŽÍ POUZE HLEDIŠTĚ V ČELE S FANKLUBEM !

V SOBOTU SE SNAD POLEPŠÍME - URČITĚ PRIJĎTE NA HUMPOLEC.