Rozhovor s bránkářem - #1 Milanem Egartem

Zeptali jsme se po zápase HC Ledeč vs HC POČÁTKY – brankáře #1 - Milana Egarta

Po minulé porážce se SP Pelhřimovem B jste si v sobotu spravili chuť . Jaká nálada panuje v kabině  ???

Je pravda, že nás porážka s Pelhřimovem trochu mrzela, zvláště po tom jak se utkání vyvíjelo. Ale takový už je někdy hokej - někdy Vám tam spadne na co šáhnete a jindy můžete mít 100 šancí a nedáte nic. Na druhou stranu je dobře, že jsme zase na zemi - vždyť jsme od začátku sazóny neprohráli jediný zapas ani v přípravě. V kabině to funguje dobře - trenér to má pevně v ruce a žádné pochybnosti nepřipouští :o)))

Zápas proti poslednímu týmu v tabulce to bylo o něčem jiném než minulá dvě utkání, co pro tým zápas s Počátkama znamenal.

Znamenal další tři body do tabulky:o)))  Je pravdou, že zápas měl jinou úroveň než ty dva předchozí, ale podcenění i toho nejslabšího soupeře může být ošidné. Jinak jsme si pěkně zastříleli a hlavni si všichni zahráli.

V zápisu utkání jste měl nastoupit jako první brankář, ale zůstal jste na střídačce co se stalo ???

Nestalo se nic. Byli jsme domluvení že utkání začnu a v okamžiku, kdy to bude rozhodnutý půjde Petr Končel. Po rozbruslení trenér rozhodl, že Péťan půjde od začátku a myslím, že to bylo dobře. Je to mladý šikovný golman, který by měl být perspektivou do dalších sezón. To že dostal opět rychlý gól na začátku utkání je daň za skušenost.  Takovýmito momenty si musí projít každý brankář a jinak než v ostrých zápasech to nejde. Jinak chytal výborně - je těžké chytat utkání, když útok i obrana hraje hlavně dopředu :o)))

V minulém zápase nastoupil do ledečské branky Zbyněk Mikuš, proč nebyl do utkání nominován, nebylo by lepší aby se rozchytal před těžkým zápasem s Čejovem?

Na tuhle otázku se mi ani nechce odpovídát. Zbyněk nám vloni vychytal třetí místo a rozhodně je to výborný golman. To, že do utkání nenastoupil je spíš otázka na něj a na trenéra.

Na trénikách se Vás v bráně střídá několik - chystá se snad nějaké další překvapení v ledečské brance?

To je pravda na trénky nás chodí chytat víc - kdybych to sečetl, tak je celkem 5 golmanů - to už je opravdu trochu hodně. Ale když se podíváte na soupisku Ledče má celkem 24 hráčů v poli - a když každý za jedno cvičení 3x vystřelí tak je to pořádná porce. Mě nevadí, když jsou na tréninku 4 brankáři - v pohodě se vystřídáme - já navíc chodím v pátek ještě chytat za HKV Veterány Ledeč, takže občas chodím z ledu dřív. Zpět k Vaší otázce - do zápasů se myslím nic nezmění - sezónu bychom měli dochytat ve třech Zbyněk Mikuš, Peťan Končel a já.

Koho považujete za největšího soupeře letos v soutěži a proč???

Největšími soupeři jsou bezpochyby Čejov, Sp Pelhřimov B a myslím, že Humpolec B ještě také neřekl poslední slovo a může boj o bednu značně zamotat.

Letos jste odchytal zatím dvě vítězná utkání - jaké si dáváte osobní cíle?

:o))) Já se rozhodně nikam nehrnu. Snažím se jen poctivě trénovat a když je potřeba, tak klukům maximálně pomoct - buď na ledě nebo i na střídačce. Prostě se bavím hokejem:o))))

Jste členem vedení klubu - jaké jsou cíle pro letošní sezónu ?

Myslíte pro A-tým nebo pro cíle celého klubu o:) ?

Pro A-tým i pro ostatní.

A-tým by měl letos pomýšlet rozhodně na příčky nejvyšší. Přivedením nového zkušeného trénéra by mělo přivést Ledeč zpět do krajského přeboru - jestli se to povede to uvidíme. Mančaft je hodně mladý a při těžkých zápasech chybí trochu profesorského hokoje - což nám předvedl SP Pelhřimov B. Ale to příjde časem. Ostatní kategorie fungujou dobře v sobotu jsem viděl krásné utkání ml.žáků s Lanškrounem - sice jsme o gól prohráli, ale byla to krásná hokejová bitva. Přípravkám se taky celkem vede snad jen kdyby do další sezóny přišlo dalších deset nových nadějí.

Co si myslíte o svých FANS  - na utkání z POČÁTKAMA byla opět plná tribuna???

Naši fanoušci jsou fakt skvělí. Ledečský kotel, když zapne tak se na střídačce ani neslyšíme o:))) Minule z Pelhřimovem si mockrát GÓÓÓL nezařvali , tentokrát to bylo lepší. Každopadně jsou super a díky.