Marcel Novotný
Manager:
Petr Bernard

18.10.2008 - Přípravné utkání Sp Pelhřimov B

V sobotu  18.10.2008 utkání s loňským přeborníkem na domácím ZS v Ledči nad Sázavou.

HC LEDEČ NAD SÁZAVOU
            5  :  3

Sp PELHŘIMOV B

( 1:3 , 3:0, 1:0 )

Sestava : Egart od 30min Končel - Cíp , Trpišovský , Kopřiva Jiří , Dvořák , Kopřiva Petr - Dudák , Převor, Brýdl , Kubát , Sochr - Bernard Pavel , Bernard Petr ,Smítka , Hrabaň od 40min Duben , Švanda - ve třetím útoku se ještě vystřídali Pavlíček a Fotr.

Na první přátelské utkání na domácím ledě byl pozván loňský vítěz celé soutěže OP - mužstvo Sp Pelhřimova B. Do sestavy se vrátili Dominik Převor a Petr Končel - chyběli jen marodi Krajíček, Holub a  Zbyňďa Mikuš. Špatnou zprávou je, že  pro studijní povinnosti chybí v sestavě stále Pavel Stránský a jeho start v první polovině  soutěže je nejistý. Utkání bylo poznamenáno absencí časomíry, takže pořadatele spolu s rozhodčími museli dosti improvizovat.

Naše mužstvo stejně jako v minulém zápase záspalo úvod utkání. Soupeř na nás vletěl a zatlačil nás až před vlastní branku. Několik úvodních šancí soupeře zachránil ledečský golman. Z ojedinělého protiútoku udeřilo na druhé straně, kdy po křídle pronikl Míra Trpišovský a nekompromisně zavěsil. - 1:0. Hra našeho týmu v první třetině byla špatná. Chyběl větší pohyb hráčů bez puku, vázlo založení útoku, obránci několikrát propadli a útočné řady špatně pokrývaly střední pásmo. Chytře hrající soupeř toho okamžitě dokázal využít. V 7. minutě po jednom ze závarů před vlastní brankou obránce Dvořák nešťastně bruslí tečoval puk a po vlastním gólu bylo vyrovnáno. Ještě v téže minutě po zbytečné strátě kotouče ve středním pásmu, kdy propadl celý útok včetně obránců, ukázali pelhřimovští jak naložit s šancí dva na jednoho, kdy po přihrávce na modrou čáru trefil najetý útočník levou šibenicí domácí klece - 1:2. A aby toho nebylo dost, po prohraném vhazování ve vlastním obraném pásmu si naši hráči špatně rozebrali soupeře a před ledečskou bránou zůstal úplně osamocen útočník hostí - 1:3. Tímto výsledkem skončila první třetina. V kabině došlo na mytí hlav a důrazné výtky trenérů.

Po přestávce náš tým nastoupil s pokyny lépe bruslit, zlepšit hru útočníků směrem dozadu a hlavně zklidnit a zpřesnit rozehrávku. Hra se zlepšila a  Ledeč začala hosty přehrávat. Hned v úvodu druhé třetiny nám sada vyloučených na  straně Pelhřimova umožnila sehrát několik přesilových her. V  21 minutě snížil dělovkou od modré čáry Honza Kubát a o tři minuty později vyrovnal Jirka Kopřiva. V polovině utkání Ledeč vystřídala golmany- Milana Egarta v brance nahradil nováček Petr Končel a vedl si výtečně. Druhá třetina skončila stavem 4:3, kdy v 39 minutě strhl vedení na stranu domácích opět Míra Trpišovský.

Do závěrečné třetiny nenastoupil pro zdravotní potíže kapitán Mirek Hrabaň a ve třetím útoku se prostřídali junioři. Z důvodu četných vyloučení na straně domácích se však do hry příliš nedostali.  Soupeř hrozil zejména v přesilových hrách, kdy si dokázál vytvořit spoustu šancí. Výborně chytající  Petr Končel  už ale gól nedostal a na konečných 5:3 uzavřel skóre v 54 minutě Martin Smítka.

Závěrečné hodnocení trénérů po utkání bylo jasné - bruslení a nasazaní ucházející, ale souhra v kombinacích, založení útoku a dodržování systému hry nefungovalo a musí se zlepšit!!! Je třeba si uvědomit, že soupeř byl teprve potřetí naledě a toto bylo jejich první ostřejší utkání. Dnešní výkon by na ně v soutěži asi rozhodně nestačil.

Doufáme, že zlepšený výkon uvidíme už v příštím přípravném utkání, odehraném opět na domácím ledě, kdy v sobotu 25.10.2008 v 17:00 přivítáme mužstvo Sj Žirovnice. Tímto Vás zveme opět do hlediště - Ledeč do toho!!!