HC LEDEČ NAD SÁZAVOU
            8  :  8

Sj ŽIROVNICE

Sestava : Egart od 40min dorostenec Křivan - Cíp , Trpišovský , Kopřiva Jiří , Dvořák , Kopřiva Petr - Dudák , Krajíček , Fotr , Kubát , Zour - Bernard Pavel , Bernard Petr ,Smítka.

Na další přátelské utkání na domácím ledě byl pozván tým SJ Žirovnice. Sestava Ledče nad Sázavou byla  opět nekompletní. Do sestavy se vrátil po operaci Tomáš Krajíček, ale na lavičku marodů se přídali znovu  Dominik Převor,Petr Končel a Mirek Hrabaň - chyběli stále zraněný Zbyněk Holub a  také Pavel Brýdl, který  si dělal licenci "B" rozhodčích. Kromě již zmiňované zpravy, že  pro studijní povinnosti nemůžeme počítat  s  Pavlem Stránským, přišla další ztráta - loňská jednička v brance - Zbyněk Mikuš oznámil, že letošní sezónu z osobních důvodů vynechá. Do A-týmu byl tedy jako třetí brankář zařazen dorostenec Jan Křivan.

Bohužel ani náš soupeř se na zápas nedostavil v kompletní sestavě - přijeli pouze v 7-mi lidech, takže  jsem jim museli zapůjčit celou jednu obranou dvojici ( Švanda - Duben) a do útoku za ně nastoupil  Bohouš Krajíček.  Utkání tak přišlo o svoji atraktivitu a náboj.  Před prořídlými ochozy, ale již s opravenou světelnou tabulí naše mužstvo nepodalo nijak oslnivý výkon. Hra našeho týmu v první třetině byla špatná. Úplně chyběla hra našich křídel, napadání rozehrávky soupeře bylo jen jako,  opět  vázlo založení útoku, obránci několikrát propadli a útočné řady špatně pokrývaly střední pásmo.  Za celý zápas jsme snad jen třikrát vyhráli buli. V polovině první třetiny jsme sice šli do vedení kdy se z křídla trefil Jirka Kopřiva , ale chytře a jednoduše hrající soupeř okamžitě trestal každou naší chybu. V 9. minutě projel středem mezi obránce útočník Žirovnice a ukázkovým blafákem nedal našemu golmanovi šanci. Snad o 2 minuty později po čistě prohraném vhazování  napálil puk od modré čáry hostům zapůjčený obránce Duben a soupeř šel do vedení. Naštěstí v poslední minutě první třetiny vyrovnal opět Jirka Kopřiva. V kabině došlo opět na důrazné výtky trenérů.

Po přestávce náš tým nastoupil s úkoly plnit pokyny trenérů a vyzkoušet si různé natrénované kombinace. Hra se zlepšila a  Ledeč začala hosty přehrávat. Stav se vyšplhal až na skóre 5:2 pro domácí a obraz hry se znovu změnil. Po 12 minutě druhé třetiny tým zase přestal bruslit, přestali jsme vyhrávat souboje jeden na jednoho a dovolili jsme soupeři znovu převzít otěže utkání. Do druhé přestávky se šlo za stavu 6:5 pro domácí.

Do závěrečné třetiny přišel do branky domácích dorostenec Honza Křivan, který nastoupil poprvé v drersu ledečských mužů. V úvodu třetí třetiny mu spoluhráči, ale příliš nepomohli. Stav naší hry se nezměnil, málo jsme bruslili, vázla rozehrávka a soupeř svoje šance využíval. V polovině závěrečné třetiny se soupeř dokonce ujal vedení 8:7. Až potom se náš tým znovu probral, ale podařilo se pouze vyrovnat.

Po utkání nechtěl zápas nikdo hodnotit všichni věděli, že tohle utkání se nikomu nepovedlo a je na něj třeba rychle zapomenout. Vždyť příští utkání je už první mistrovské - bude to opět tým Žirovnice, ale tentokrát už bez ledečských posil  :o)))

Zápas začíná v sobotu v 17:00 a doufame, že to bude už před plným a vynikajícím publikem.