HC LEDEČ NAD SÁZAVOU
            10  :  5

So Čejov

Sestava : Mikuš - Krajíček Bohouš , Trpišovský , Kopřiva Jiří , Dvořák , Kopřiva Petr - Brýdl, Převor , Dudák, Sochr, Zour - Krajíček Tomáš, Smítka(od 40 min Bernard Petr), Bernard Pavel(od 20 min. Cíp ), Hrabaň - Kubát,- Egart.

Na poslední předvánoční sobotu byl  na našem ZS k vidění šlágr osmého kola OP. Naši muži  sehráli další mistrovské utkání tentokráte se soupeřem, s kterým se nám historicky příliš nedaří, a který  doposud vedl letošní tabulku OP - s týmem So Čejov. Na úvod je třeba vyzdvihnout vynikající  diváckou kulisu - "Dům byl vyprodán a hlediště praskalo ve švech." V hledišti  se kromě  ledečského kotle  objevil i kotel fanoušků hostí z Čejova a tak bylo k hokejové bitvě všechno připraveno.  Ledečtí muži nastoupili v plné sestavě kromě dlouhodobě zraněných Holuba a Švandy.Do ledečské branky se postavila jednička Zbyněk Mikuš a v druhé obraně se vedle hrajícího kouče Jirky Zoura postavil  Pavel Sochr.

Od úvodní minuty se hrál vynikající hokej v rychlém tempu a s nasazením plný osobních soubojů. Ledečáci hráli zodpovědně dozadu a přesně podle koučem stanovéné taktiky. Hrát trpělivě a zodpovědně dozadu s drtivým přechodem do protiútoku a nekompromisním zakončením. Hra byla vyrovnaná až do 8 minuty, kdy své aktivity při napadání přehnal útočník hostí Tauber a dostal 2 min za sekání. Jak naložit s přesilovkou předvedl první útok Trpišák namazal na modrou čáru Kubovi Dvořákovi a ten dělovkou prostřelil vše co mu stálo v cestě. Stav 1:0 vydržel pouze 1 minutu - serie dvou vyloučení a přesilovka hostí 5 na 3 přinesla vyrovnání - v čase 8:21 odešel za katr Převor ( sekání ) a 9:21 ho následoval Hrabaň ( podražení ). Hosté využili přesilovku za 7 sekund - po sehraném signálu zůstal před brankou osamocený Sibera a nedal Zbyňkouvi v bráně šanci. Ledeč se znovu ujala vedení v čase 14:32, kdy další přesilovku využil Láďa Dudák. Zdálo se, že o osudu utkání rozhodnout přesilovky a tak trenéři nabádali  hráče hlavně k disciplinované hře bez zbytečných faulů. Čejov vyrovnal v čase 16:56, kdy se po chybě  naší obrany trefil Folejtar. Už to vypadalo že bitva bude přerušena první přestávkou za nerozhodného stavu, ale 10 sekund před první přestávkou se vřítil do obranné třetiny Čejova rychlík Kopřiva nahrál na centra Trpišovského ten posunul do druhé vlny na Honzu Kubáta a jeho dělovka se zastavila až v síti Čejenů. Do druhé třetiny nastoupili kluci s pokynem uklidnit hru a trpělivě čekat na svou příležitost pro rychlý protiútok nebo chybu soupeře a s každou možností mířit na branku. Hned ve třetí minutě druhé třetiny hosté chybovali a dlouhou přihravku Martina Smítky využil svým nájezdem Jirka Kopřiva. Poprvé jsme odskočili čejenským na rozdíl dvou branek. Když v polovině zápasu znovu zaúřadoval první útok a dvojice Kopřiva, Krajíček připravila tutovku pro obránce Petra Kopřivu svítilo na tabuli 5:2. Atos aréna se dostávala do varu - kotel čejovských o proti první třetině utichl a stadiónem hřmělo sborové " Vymazat, vymazat !!!". Do konce utkání bylo však ještě daleko. Čejeni změnili taktiku a na naší obrané modré stál neustále muž s číslem 20 - kanonýr hostů Vašek. Z této herní varianty vzešli dvě tutovky Čejova - první  nájezd kapitána hostů vytáhl Zbyněk v brance na břevno,ale repete v čase 36:06 už skončilo v naší šibenici. Naštěstí hned z protiútoku znovu zvýšil Míra Trpišovský. Konec druhého dějství, ale tentokrát ovládli hosté - 39:22 znovu snížil Pavlas - Do druhé přestávky se šlo za stavu 6:4 pro domácí. O přestávce trenér rozebral množství zbytečných chyb v obraně a do poslední třetiny stáhl hru jen na 5 obránců. Do poslední třetiny šli ledečtí s jasnými pokyny - už neinkasovat a dorazit Čejov z nějakého brejku. O osudu utkání rozhodla 45 minuta, kdy lLedečáci znovu trefili do černého - nejprve v čase 45:40 svým druhým gólem Dudák a v čase 45:40 prohodil na naší obranné modré čáře obránce hostí Pavel Brýdl a samostatný nájezd nekompromisně zakončil nad vyrážečku golmana hostí. Hosté už jen snížili v 46:50 skóroval Chudoba. Když v čase 57:27 zvýšil z dalšího nájezdu Dominik Převor svítil na tabuli stav 9:5. Z ochozů burácelo " Deset, deset". Desátá branka přišla, ale nutno uznat, že nám ji daroval rozhodčí. Střelu Jakuba Dvořák doklepl do sítě Petr Cíp až po odpískání. Vzdálenější rozhodčí totiž pískal už po střele Dvořáka, ale druhý sudí, který stál u branky Čejova asi hvizd přeslechl . Po chvíli dohadů nakonec gól uznali a tak se vynikající publikum vyprodané Atos arény dočkalo vysokého vítězství 10:5. Po závěrečné děkovačce skalním příznivcům a Fan Clubu, poděkoval trenér všem hráčům za dobrý výkon a svoje závěrečné slovo zakončil větou " Není ostuda dostat v Ledči desítku.! "

Po zápase následovala společná večeře všech hráčů, na které tentokrát po zápase s Čejovem pivo chutnalo!!! Před dalším zápasem dostali hráči od trenérů volno,společně se sejdou  až na Buřenice.