HC LEDEČ NAD SÁZAVOU
            1  :  4

Sp PELHŘIMOV "B"

Sestava : Mikuš - Krajíček Bohouš , Trpišovský , Kopřiva Jiří , Dvořák , Kopřiva Petr - Brýdl, Převor , Cíp, Kubát, Zour - Bernard Pavel , Bernard Petr(od 40 min. Fotr ) ,Smítka, Hrabaň , Švanda - Kubát, Sochr - Končel.

Šlágr kola se hrál na našem ZS v sobotu 22.11.2008. Naši muži  sehráli další mistrovské utkání letošního ročníku Okresního přeboru tentokrát s loňským přeborníkem z Pelhřimova. Do ledečské branky se vrátila loňská jednička Zbyněk Mikuš a v druhé obraně se vedle hrajícího kouče Jirky Zoura postavil  zkušený Honza Kubát. V sestavě Ledče chyběli zranění útočníci , Krajíček T., Holub a Dudák. Domácí dobře bruslili a chvílemi si vytvářeli obrovský tlak. Hráči z Pelhřimova si často pomáhali nedovolanými zákroky - celkem 14 vyloučených. Domácí střelci ale netrefili ani ty nejvyloženější šance. Lekci z produktivity předveli pelhřimovští. V čase 2:44 se při přesilovce hostí odrazil puk na hůl Miroslava Lhotského, který trefil přesně mezi betony ledečského bránkáře. Útočníci Ledče  ve snaze vyrovnat  ještě zvýšili obrátky a vypracovali si několik dalších vyložených příležitostí, ale jejich střely končily vedle nebo se odrážely od brankáře Pelhřimova.  V čase 17:58 , kdy byl Pelhřimov přikován před vlastní branku najel na vyhozený kotouč Pamětický, protáhl se kolem ledečského obránce a zvýšil na 0:2.  Za toho stavu se šlo poprvé do kabin. Po přestávce se obraz hry příliš neměnil. Ledeč neúspěšně dobívala branku  hostí  a pelhřimovští občas vyráželi k rychlým protiútokům. Jejich účelná taktika, nikam se nehnat a důsledně bránit fungovala. V čase 27:27 využil druhou přesilovku hostí Lhotský a o osudu zápasu se zdálo být rozhodnuto. V čase 30:30 po dalším ze závarů před bránou hostí sice snížil obránce Švanda, ale víc toho už Ledečáci do konce třetiny nezvládli. Do poslední třetiny Ledeč nasadila všechny síly do útoku.  Bohužel nemohoucnost ledečských střelců byla větší než snaha zvrátit výsledek utkání.  Ledeč nevyužila ani dvě přesilovky 5 na 3  a druhá půle závěrečné třetiny už  to byla ze strany domácích doslova křeč.  Diváci i hráči si museli vypít kalich hořkosti až do dna, když v čase 48:48 uzavřel skóre utkání svým druhým gólem Lhotský.  Neúspěch utkání nelze přičítat na vrub ledečského brankáře - Zbyněk pochytal několik těžkých výpadů hostí, obrany fungovaly také dobře, ale finální přihrávka a klid při koncovce rozhodla o osudu jinak vynikajícího zápasu. Šancí si Ledeč vypracovala snad na tři zápasy - Doufejme, že se štěstí zase přikloní na naše hokejky!!!