HC LEDEČ NAD SÁZAVOU
            8  :  5

Sj ŽIROVNICE

Sestava : Končel - Cíp , Trpišovský , Kopřiva Jiří , Dvořák , Kopřiva Petr - Dudák , Krajíček , Převor , Sochr, Zour - Bernard Pavel , Bernard Petr ,Smítka (od 45 min. Fotr ), Hrabaň , Švanda

První mistrovské utkání letošního ročníku Okresního přeboru Pelhřimovska přineslo divokou podívanou. Fanoušci se ještě nestačili postavit na svá místa, na tabuli svítí čas 00:07 a Ledeč prohrává 1:0. To se po podceněném úvodním vhazování a špatně rozebraných hráčích soupeře vřítil do naší třetiny útočník Žirovnice Soukup a nedal Končelovi v brance šanci. Naštěstí ledečská mašina hned zabrala a ještě v téže minutě vyrovnal po závaru před bránou hostí Petr Bernard.  Ve třetí minutě už šli domácí do vedení, kdy po krásné přihrávce Jirky Zoura skóroval Tomáš Krajíček. V deváté minutě vstřelil svůj první gól v zápase Míra Trpišovský a zdálo se, že problémy z úvodu zápasu budou zapomenuty. Ještě v téže minutě však za hosty snížil Sviták. Do kabin se šlo po první třetině za stavu 4:2, kdy se ještě ve 13 minutě trefil po krásné přihrávce v přesilovce Vladimír Dudák.

Druhé dějství  šokovalo diváky stejně jako úvod zápasu, pouze o vteřinu dříve, kdy v čase 20:06 nahozený puk ze středního pásma přeskočil hokejku ledečskému golmanovi a stav byl 4:3. Ve druhé třetině Ledečáci skórovali pouze jednou, když ve 25 minutě přidal svůj druhý gól v zápase Vladimír Dudák. Stav po dvou třetinách byl 5:3. Do  závěrečné třetiny nastoupili kluci s pokyny nepřipustit žádné drama a zápas v klidu dohrát. Nestalo se, ve 33 vteřině třetí třetiny snížil na 5:4 Ježek a o dvě minuty později dokonce Prýgl vyrovnal. To ale bylo vše co hosté dokázali. Ledeč rozhadla v následujících 6 minutách, kdy se postupně trefili Pavel Bernard, Jirka Kopřiva a  skóre utkání uzavřel svým druhým gólem Míra Trpišovský.  Za zmíňku stojí ještě rvačka Martina Smítky, kterého vyzval na souboj Michal Ježek - oba po asi minutové boxerské vložce dostaly 5+dokonce zápasu.

53:29  Trpišovský  Kopřiva Petr

2.11.2008 - K ledečskému týmu se připojí další výborný forward -  Bohouš Krajíček

Další posila do nabitého kádru Ledče nad Sázavou je naspadnutí - po Tomášovi Krajíčkovi, který začal již  před sezónou přichází na hostování i jeho starší bratr Bohouš. Ledečák, který výkonostní hokej hrál v  dresu HC SB Světlá nad Sázavou, kde patřil mezi jednu z opor týmu mužů. Po loňském vleklém zranění se vrátil do své původní formy a i letošní sezónu zahájil ve Světlé. Bohouš se už zapojil v Ledči do tréninku a v současné době vedení klubu vyřizuje administrativní náležitosti. Pokud se vše podaří mohl by Bohouš v sobotu nastoupit proti HC Pelhřimov.