HC LEDEČ NAD SÁZAVOU
            6  :  3

HC BUŘENICE

Sestava : Egart - Krajíček Bohouš , Trpišovský , Kopřiva Jiří , Dvořák , Kopřiva Petr - Brýdl, Převor , Dudák, Kubát, Zour - Krajíček Tomáš,  Bernard Petr, Bernard Pavel( Cíp, Fotr ), Hrabaň - Švanda,- Končel.

Minulý pátek 26.12.2008 vyrazili ledečtí hokojisté na první zápas ven na led našich soupeřů. Podvečerního výjezdu na ZS do Pelhřimova se zůčastnil kompletní ledečský kotel fanoušků, kteří se rozhodli podpořit své bojovníky. Soupeřem bylo 5.mužstvo průběžné tabulky OP - HC Buřenice.  Sestava  ledečský o proti minulému utkání moc změn nezaznamenala - jen mezi tyče se postavil Egart a nachlazeného Martina Smítku v centru třetí lajny nahradil Petr Bernard.  Na všech hráčích bylo znát , že  týden nebruslili, všichni měli těžší nohy a na kde koho doléhala tíha svátečního oběda.  Do utkání  sice vlétl elitní útok jako uragán a v úvodu první třetiny přikoval domácí před svého brankáře, z čehož se narodila první branka zápasu. Vedení Ledeč neudržela, ale dlouho po zaváhání v rozehrávce ve vlastní třetině se puk odrazil na hokejku křídelníka domácích, který střelou z úhlu trefil přesně o zadní tyč ledečské branky.  Kromě dvou dalších šancí, ale hráči Buřenic také nevyprodukovali nic, naopak Ledeč ještě do první přestávky dvakrát trefila do černého. O přestávce trenéři nabádali hlavně bruslit, bruslit, bruslit.  Druhá třetina byla z ledečského pohledu snad ještě horší, chyběl pohyb hráčů bez puku, a když už přeci jen přišla přesná finální přihrávka puky přeskakovaly hráčům hokejky. Navíc množství až neuvěřitelných chyb v rozehrávce dávalo možnosti buřenickým. Několik vyložených šancí zmařil ledečský golman, ale nakonec kapituloval po dělovce vystřelené téměř z půlky hřiště, když kotouč vyrazil maskou vysoko nad sebe a padající puk proklouzl za jeho záda. Za stavu 2:4 pro Ledeč to vypadalo, že domácí vycítí svou šanci a začnou kousat. Snahy domácích vyvrcholily jejich  přesilovou hrou, kdy veškeré jejich naděje na obrat utkání rázně utnul sólovým průnik po křídle Míra Trpišovský. Třetí třetina už se ze strany Ledečáků jen dohrávala , s důsledným bráněním a vyrážením do rychlých protiútoků. Když na  2:6 zvýžil od modré čáry Honza Kubát bylo utkání definitivně rozhodnutu. Domácí ještě korigovali na 3:6 a  tímto výsledkem zápas zkončil.

Hodnocení utkání trenérů bylo jasné: "Žádná velká sláva to nebyla, ale 3 body se počítaj".

Lepší výkon než hráči na ledě předveli opět ledečtí FANS, kteří oděni do klubových barev vytvořili pro své hráče domácí publikum. Kromě zmiňovaných fanoušků, kteří přijeli společně s týmem si jich do hlediště našlo minimálně další 25, kteří se dostravili po vlastní ose. Ledečské chorály doprovázené duněním bubnů kotle FANS dirigoval z protější tribuny jejich maskot oděný pouze do půl těla.