HC LEDEČ NAD SÁZAVOU
            4  :  2

So ČEJOV

Sestava :Mikuš (Končel) - Krajíček Bohouš , Trpišovský , Kopřiva Jiří, Dvořák , Kopřiva Petr - Dudák, Převor Dominik, Brýdl Pavel , Kubát, Zour -Krajíček Tomáš,  Bernard Petr ( Holub Zbyněk), Bernard Pavel (Cíp Petr), Hrabaň, Švanda

Sobota 21.2.2009 byla dnem, který měl rozhodnout o titulo letošního přebormníka. O první místo si to rozdali v přímém souboji hostující Ledeč nad Sázavou a domácí Sokol Čejov. Zimní stadión v Humpolci se již v 15:00 začal plnit fanoušky obou klubů v očekávání rozhodující bitvy letošní sezóny. Z Ledče nad Sázavou přijel kompletní FANCLUN čítající cca 80 nejvěrnějších členů. Někteří přijeli autobusem společně s týmem, někteří  přijeli po vlastní ose. Již před úvodním vhazováním bylo jasné, že Ledeč do Humpolce prohrát nepřijela a fanoušci rozehráli vynikající představení již od úvodního rozbruslení. Ledečáci nastoupili do utkání v plné síle dokonce i se Zbyňkem Holubem, který se vrátil po dlohodobém zranění ramene - chyběl pouze Martin Smítka, který neustále laboruje s bolavými zády, ale byl na střídačce alespoň jako divák.

Do utkání jsme vstoupili s jasnými pokyny a taktikou, kterou naordinoval kouč Jirka Zour. Nehnad se zbytečně dopředu, zodpovědně bránit a centerem zdvojovat hru jak do zadu tak do předu a hlavně ve vlastní třetině pokrývat druhou vlnu čejenský útoků. Očekávali jsme, že na nás Čejeni od první minuty vlétí ( potřebovali totiž vyhrát o 5 gólů) , ale nestalo se, a když se soupeř před naší branku nehrnul , vystrčili tedy drápy ledečtí. Hned ve druhém střídání spálil obrovskou šanci Vladimír Dudák a  dorážet mohl ještě Pavel Brýdl. Oba týmy dobře bruslily, ale šancí na skórování měli více Ledečáci. V polovině první třetiny vyšlo několik brejků Čejova, ale Zbyněk Mikuš v ledečské brance držel jako skála a  všechny nájezdy vychytal. A když se domácí střelecky neprosadili, založil Jirka Zour za naší brankou akci po pravém křídle - puk se dostal až k na křídle rozjetému Petrovi Bernardovi, který přebruslil obránce domácích natlačil se do střelecké pozice a v čase 13:13 střelou pod víko otevřel skóre utkání.  V závěru první třetiny už  pozičně hrající Ledeč Čejov k ničemu nepustila.  Do kabin se šlo poprvé za stavu  0:1 pro Ledeč.
       I přes dobrý výkon si kouč našel několik momentů, které hráčům v kabině vytkl a nabádal dále k důslednému dodržováníé systému hry a k nastavené taktice. Druhá třetina začala obrovskou šancí Ledče. Domink Převor nabil mezi kruhy na Láďu Dudáka, ten ale puk dobře netrefil. První gól jsme dostali po zbytečné chybě naší elitní formace. Jinak výborně hrající Petr Kopřiva vyvezl puk až do útočného pásma a místo aby puk podržel do jasné situace 3 na 1, vypálil jej od modré čáry směrem na golmona Čejova. Bránu ovšem netrefil a z protiútoku vyrovnal čejovský Tomáš Chudoba. Ledeč se ale nepoložila, důsledně plnila své úkoly a trpělivě čekala na svou šanci. Zlom v utkání přišel asi při přesilovce domácích. Napadající Bohouš Krajíček vybojova ve středním pásmu puk, nabil do ideální pozice Mírovi Trpišovskému, který vrátil Ledečákům vedení 1:2. Ledeč ve druhé třetině udeřila ještě dvákrát na 1:3 zvýšil opět Míra Trpišovský po krásné přihrávce Petra Cípa z poza branky Čejova  a když před koncem druhé dvacetiminutovky trefil víko a zvýšil už na 1:4 po rychlém protiútoku Vladimír Dudák, bylo o letošním vítězi rozhodnuto.

Domácí Čejov v závěrečné třetině už jen snižil, když z poze ledečské branky vyjel čejovský Vašek a se štěstím o brusli vynikajícího Zbyňka Mikuše  vstřelil druhý gól Čejova. Dobře bruslící Ledeč , ale už žádné další manévry Čejenů nepřipustila a utkání dotáhla do vítězného konce 2:4.

Na vrub soupeře je nutné vyseknout poklonu, nebóť se i za nepříznivého stavu nesnížili k hrubé a nečisté hře a utkání se ctí dobojovali v duch fair-play až do konce. Po skončení zápasu čejovští sportovně pogratulovali Ledečákům k letošnímu titulu okresního přeborníka. Pochvalu zaslouží i oba rozhodčí utkání - nepřipustili žádné prohřešky proti pravidlům a dobře odpískali ve vysokém  tempu odehrané utkání  v klidu a s přehledem.

Vynikající výkon předvedli opět ledečtí FANS, kteří byli tím pravým šetstým hráčem na ledě a kteří si vítězství v tomto ročníku opravdu zasloužili. Fanoušci Čejova na zápas také dorazili v celke hojném počtu a chvílemi se chorály obou týmu v hledišti sřídaly. Ale stejně jako vývoj na ledě bylo od druhé přestávky jasné, kdo si přijel pro vítězství, tak byla jasnější a drtivější převaha ledečského FANCLUBU - víření bubnů, řechtaček a trumpet vytvořilo pro atraktivní utkání vynikající kulisu. A kdyby se uděloval  v soutěži i titul pro nejlepší FANCLUB - Ledeč by byla letos dvakrát zlatá!!!!

Zour, Kubát

LEDEČ NAD SÁZAVOU DOBILA TITUL PŘEBORNÍKA !!!

POSLEDNÍ MISTROVSKÉ UTKÁNÍ SEZÓNY ODEHRAJÍ MUŽI V SOBOTU 28.02.2009 OD 17:00
NA DOMÁCÍM ZIMNÍM STADIÓNU V LEDČI NAD SÁZAVOU, KDE ZMĚŘÍ SVÉ SÍLY S TÝMEM HC BUŘENICE -  PO ZÁPASE PROBÉHNE I SLAVNOSTNÍ VYHLÁŠENÍ A SPOLEČNÁ OSLAVA !!!