HC LEDEČ NAD SÁZAVOU
            6  :  3

Sp PELHŘIMOV "B"

Sestava :Mikuš ( Egart) - Krajíček Bohouš , Trpišovský , Kopřiva Jiří , Dvořák , Kopřiva Petr - Dudák, Převor, Krajíček Tomáš , Kubát, Zour - Smítka Martin,  Bernard Petr, Bernard Pavel, Hrabaň, Švanda- Brýdl Pavel, Cíp Petr, Sochr Pavel

V sobotu 24.1.2009 se hrál šlágr 13.kola letošního ročníku OP Pelhřimovska. Na náš domácí stadion zavítal loňský mistr a v pořadí druhý v současné tabulce SP Pelhřimov B. Hráči z Pelhřimova jako jediní uštědřili v prvním kole Ledečákům porážku, ale domácí Ledeč se rozhodně s pozicí lídra letošní tabulky nechtěla rozloučit.  Stejný počet získaných bodů a pouze rozdílné skóre, dávalo předpoklad k dobrému hokeji a tak si do ledečské ATOS arény našlo cestu cca 300 diváků - Dům byl podruhé letos vyprodán a kdo přišel na pořádnou hokejovou bitvu, rozhodně se dočkal.

Domácí vlétli na Pelhřimov jako lavina. Hned po prvním buly si elitní útok vytvořil ukrutný tlak a  přibil Pelhřimov těsně před jejich bránkáře. Po dobře odehraných 40 vteřinách naskočil poprvé druhý útok a pokračoval v drtivém náporu. Hosté z Pelhřimova něvěděli chvílemi kam dřív skočit a když v čase 01:15 přetavil svůj důraz v první gól bojovník Tomáš Krajíček ATOS Aréna vybouchla poprvé. Domácí první gól ještě více nabudil a výborným pohybem a důrazem v osobních soubojích pelhřimovské jednoznačně přehrávali. Zejména první útok svíral hosty dlouhé minuty, ale výborné šance neproměnil. Co se nepovedlo první řadě vyřešila řada třetí. Pavel Bernard vybojoval v rohu puk posunal na beka Míru Hrabaně, ten přihrál parťákovi v obraně Švandovi a jeho bombu od modré čáry brankář Pelhřimova vyrazil pouze před sebe a Petr Bernad svou nabídnutou šanci nekompromisně využil - 2:0. Hráči i nadála dobře plnili pokyny trenérů, dobře bruslili a šli důrazně do koncovky s nátlakovou hrou na brankáře Pelhřimova. Svůj výkon potvrdili do konce třetiny ještě dvákrát, nejdříve v čase 13:46 po samastotné akci zvýšil na 3:0 Bohouš Krajíček a v čase 14:06 u toho byl opět Tomáš Krajíček, který svým důrazem a tahem na branku na pomalou pelhřimovskou obranu platil. Ledečský golman Zbyňda Mikuš si sáhl na puk až v druhé půlce první třetiny. O čisté konto jsme přišli minutu před první sirénou, kdy si hráči špatně rozebrali hráče soupeře a osamocený útočník před naší brankou překonal jinak bezchybného Zbyňka Mikuše. Do kabiny se šlo za stavu 4:1. Do tohoto momentu se hrál krásný a rychlý hokej se spoustou osobních soubojů. Přesto si kouč v kabině našel okamžiky, za které hráčům pořádně umyl hlavu. Výborně hrající Tomáš Krajíček se posunul na křídlo elitního útoku  do druhé řady naskočil Pavel Brýdl a  místo Pavla Bernarda hrál Petr Cíp. Změny v sestavě, ale příliš velký efekt nepřinesly. Ne snad, že by hra v novém složení nefungovala, ale hlavně že nečistou hru soupeře rozhočí toleroval a hosté  se k zákeřným faulům přikláněli stále častěji. Pravdou je, že  hráč  Pelhřimova po jednom z faulů dostal nejprve osobní desetiminutový trest za protesty a když se na rozhočího vyřítil z trestné lavice a málem ho inzultoval hokejkou - byl vykázán nekompromisně do sprch. Škoda že rozhodčí neudrželi nastavený metr z první třetiny i dále - protože hokej se změnil spíš v dílčí bitvy u mantinelů a boxorské vložky. Tržnou ránou v obličeji to odnesl Petr Bernard, tvrdě zezadu byl vražen do mantinelu Míra Trpišovský a brutální krosček na hlavu Martina Smítky také nebyl potrestán. Nemohli jsme se dostat do tempa a hra se kouskovala. Až kdo jiný než Tomáš Krajíček zatáhl puk po levém křídle, počkal až před golmana hostí sjede jeho Bratr Bohouš a pak ho nekompromisně švihem pod vyrážečku prostřelil. Druhé třetina skončila 1:1 když jsme si opět nechali dát gól do šatny. Po dvou třetinách byl tedy stav 5:2  a o přestávce znělo z úst trenérů " hlavně nepustit soupeře zpět do zápasu". Málem  se stalo, ve druhé minutě závěrečné třetiny po ojedinělém závaru před naší brankou vypadl puk se shrumáždě na hůl útočníka Pejru, ten objel obráncem zalehnutého brankáře a do odkryté sítě skóroval. Za stavu 5:3, ale ledečská mašina znovu zapla a o několik minutek později po krásné kombinaci druhého útoku posunul skóre opět na rozdíl tří gólů centr Dominik Převor. V závěrečné desetiminutovce už pelhřimovští rezignovali. Utkání si do sytosti užil i "druholigový" golman Pelhřimova, když ho v krátkém sledu za sebou třikrát prověřil projektil z hole Mirka Hrabaně. Po posledním rázítku přímo do hlavy se mu dlouho nechtělo z ledu.  V uších mu pořádně zazvonilo i pět minut před koncem když trefil Kuba Dvořák dělovkou spojnici tyče a břevna. V závěru třetiny už o vítězi nebylo pochyb - tribuny aplaudovaly. Poslední vyloženou šanci utkání měla dvojice Trpišovský, Krajíček B. , ale gól už nedali a tak zápas skončil stavem 6:3.

Ledeč se tímto výsledkem odpoutala od svého pronásledovatele o 4 body a dál suveréně kráčí za vytýčeným cílem. Ještě nás čekají 4 zápasy. Vpříštím kole Ledeč stojí a může tedy vyléčit drobné šrámy z  tohoto utkání.

Závěrečné slovo po zápase samozřejmě patřilo trenérovi.
" NENÍ OSTUDA V LEDČI NAD SÁZAVOU PROHRÁT "