HC LEDEČ NAD SÁZAVOU
            8  :  1

SJ ŽIROVNICE

Sestava :Mikuš - Krajíček Bohouš , Trpišovský , Kopřiva Jiří ( Krajíček Tomáš), Dvořák , Kopřiva Petr - Cíp, Převor , Dudák, Kubát, Sochr - Smítka Martin,  Bernard Petr, Bernard Pavel( Brýdl ), Hrabaň - Švanda,- Egart.

Na první ostrý zápas v novém kalendářním roce cestovali naši muži v sobotu 3.1.2009 na ZS do Jindřichova Hradce, kde od  19:30 změřili své síly s týmem SJ Žirovnice. Ledeč nastoupila v plné síle , tedy v kompletní sestavě s Mikušem v brance. Kouč Zour zůstal tentokrát na střídačce, a tak se vedle nejproduktivnějšího beka Honzi Kubáta postavil Sochr.  Čtvrtý tým současné tabulky OP - SJ Žirovnice  dokázala na svém ledě porazit Čejov a proto trenéři nabádali k zodpovědnému výkonu a nepodcení soupeře. Utkání hrané v rychlém tempu s dobrým nasazením v osobních soubojích jsme tentokrát dobře začali. V čase 01:20 prověřil z dálky golmana Žirovnice Honza Kubát, který po jeho dělovce musel vylovit puk ze své sítě. Oproti minulému zápasu hra ledečských tentokrát fungovala. V první třetině se domácí Žirovnice k ničemu nedostala. A když v čase 08:21 namazal Jirka Kopřiva na střelu Dominikovi Převorovi  šlo se do kabin za stavu 2:0. Druhá třetina se nesla ve stejném duchu Ledečáci dobře bruslili a Žirovnice zkoušela hru na brejky, které většinou pochytali naši obránci a když se jedenkrát zapomenutý hráč Žirovnice dostal až k zakončení vychytal ho Zbyňda v brance.  K další změně stavu došlo v čase 23:32, kdy od modré natáhl Kuba Dvořák a Bohouš Krajíček těsně před golmanem klepl do puku, ten zazvonil o tyč a skončil v síti. V čase 27:29 zaúřadoval druhý útok, po střele centra Dominika Převora dorazil puk do branky domácích Vladimír Dudák. V polovině druhé třetiny sice domácí snížili v čase 29:10 se po pravé straně prosadil Písař. Ledeč však žádnou komplikaci nepřipustila, v čase 32:40 se po Dudákově přihrávce prosadil Míra Trpišovský a o dvě minuty později si svůj gólový zásah zopakoval Bohouš Krajíček. Rozdíl byl jen v tom, že od modré pálil tentokrát Hrabaň a Bohoušova teč se neotřela o tyč, ale tentokrát skončila přímo ve víku žirovnické branky. Za stavu 1:6 byl zápas rozhodnutý a už se pouze dohrával.  Závěrečná třetina byla pevně v rukou Ledečáků. Domácí přestávali stíhat bruslit a tento nedostatek kompenzovali spíše tvrdostí a nečistými zákroky, které pozorný rozhodčí nekompromisně trestal.  V čase 49:23 šli za katr hned dva hráči Žirovnice najednou a nabídnutou přesilovku 5 na 3 využil   po 40 vteřinách Jirka Kopřiva. Poslední gól zápasu padl opět při přesilovce. V 57. minutě šel sedět  žirovnický Vorel. Elitní formace postavila přesilovkový vzorec, a když si dvakrát mezi sebou vyměnili puk Kopřiva s Trpišovským, sjel si do palebné pozice na pravý kruh obránce Kuba Dvořák, Míra Trpišovský mu přesně namazal a jeho dělovka uzavřela ze starny Ledče povedené utkání.