HC LEDEČ NAD SÁZAVOU
            9  :  3

Ji HUMPOLEC "B"

Sestava :Mikuš ( Egart) - Krajíček Bohouš , Trpišovský , Kopřiva Jiří , Dvořák , Kopřiva Petr - Cíp, Převor, Krajíček Tomáš , Kubát, Švanda - Brýdl Pavel,  Bernard Petr, Bernard Pavel,  Švanda.

V sobotu v 17.1.2009 bylo na pořadu již 12. kolo letošního ročníku OP Pelhřimovska. Naši muži cestovali na ZS do Humpolce, kde změřili své síly proti domácímu "B". Sestava byla hodně redukovaná, pro zranění  chyběli Dudák s Holubem a dále absentovali  Sochr, Hrabaň a Smítka. V brance nastoupil Zbyňďa  Mikuš, který se dostává opět do výborné formy.

Ledeč se na dálku bije se SP Pelhřimov "B" o čelo tabulky a tak ztráta bodů na humpoleckém ledě by  mohla znamenat konec nadějí na přebornický titul. Soupeř z Humpolce rozhodně patří mezi kvalitní týmu navíc v posledních zápasech ještě posílil o oba Kavkovi.

Domácí na nás od začátku vletěli a nátlakovou hrou a výborným bruslením nás zatlačili do vlastní střetiny. Naši hráči, ale dobře pozičně bránili a když už si nějakou tu šanci domácí vytvořili zlikvidoval jí výborný Zbyňďa v naší brance. Nerozhodný stav vydržel až do času 09:05, kdy do rychlého protiútoku vyrazil první útok, Bohouš Krajíček vyvezl puk z vlastní třetiny, ve středním pásmu kolmo nabil na rozjetého Jirku  Kopřivu a ten se tváří v tvář humpoleckému golmanovi nemýlil. Hostující Ledeč branka nabudila a do konce první třetiny ještě udeřila dvakrát. Druhý gól přidal po kombinaci celého prvního útoku opět Jirka Kopřiva. Třetí zářez přidal po závaru před domácí brankou Petr Cíp, který doklepl střelu Jirky Kopřivy.  Na konci první třetiny šel ještě za katr Dominik Převor a tak domácí dostali možnost v přesilovce. První třetina skončila výsledkem 3:0 pro Ledeč a přesilovku rozdělila přestávka. Druhou třetinu jsme tedy začli v oslabení, ale domácí se svojí výhodou naložili nejhůř jak mohli - 5 vteřin před návratem Převora na led chybovali v rozehrávce a svojí šanci na dvakrát využil napadající Petr Bernard. Domácí svůj první gól dáli až v čase  26:21 kdy se prosadili svojí střelou Pevelec. Ledeč, ale domací zpět do zápasu nepustila, v čase 26:21 vyslal dlouhou přihrávkou Jirka Zour na křídle najetého Bohouše Krajíčka, který mezi nohy prostřelil golmana domácích. Domácí znovu snížili v čase 36:23, když  dělovka nepokrytého  Dvořáka na modré čáře zapadla k levé tyči ledečské branky. Účet druhé třetiny, ale opět dopsala Ledeč, když  jí   čtyřgólové vedení vrátil v čase 37:51 dělovkou Petr Kopřiva. Do závěrečné třetiny nasoupila Ledeč s úmyslem v klidu zápas dohrát a vylepšit si skóre. Třetinu zahájil gólově bojovník  Tomáš Krajíček když v čase 44:11 svým důrazem přez tři hráče domácích procedil puk až do sítě. V polovině poslední třetiny odstoupil po nárazu u hrazení Jirka Kopřiva - na křídlo se posunul  Míra Trpišovský a do centra šel hrát Jirka Zour - Osmý gól do humpolecké sítě přidal právě hrající kouč Jirka Zour, kdy mu mezi kruhy nabil Trpišák a Jirka svou střelou vyhnal pavouky z pravé šibenice branky Humpolce. Domácí ještě jednou také skórovali -  když se v čase 53:39 k dorážce dostal Lukáš Kavka. Závěrečné slovo si ale vzali opět bratři Krajíčkové, když si v rohu dvakrát vyměnili puk, Tomáš vyjel na kruh, Bohouš mu pohotově nabil a Tomáš z voleje uzavřel účet utkání stavem 9:3.