HC LEDEČ NAD SÁZAVOU
            10  :  1

HC PELHŘIMOV

Sestava :Mikuš ( Končel ) - Krajíček Bohouš , Trpišovský , Kopřiva Jiří , Dvořák , Kopřiva Petr - Cíp, Převor, Krajíček Tomáš , Kubát, Sochr - Brýdl Pavel,  Bernard Petr, Bernard Pavel, Hrabaň - Švanda.

První mistrovský zápas v novém kalendářním roce v ledečské hale viděli diváci v sobotu 10.1.2009.  Vedoucí tým tabulky OP - Ledeč nastoupila proti hráčům HC PELHŘIMOV, kteří jsou v průběžné tabulce třetí od konce. Pro Ledeč utkání znamenalo nutné tři body a proto nastoupila opět v plné síle , tedy v kompletní sestavě s Mikušem v brance.  Domácí uchopili otěže utkání pevně do svých rukou a dopředu neškodného soupeře přehrávali dobrým pohybem a přesnými přihrávkami. První třetina přinesla rychlé vedení domácího týmu, když v čase 00:50 Dominik Převor dal po přihrávce Honzy Kubáta gól. Hra se držela z pohledu domácího mužstva v útočné třetině a to znamenalo, že v čase 4:15 již Ledeč vedla 3:0. Druhý gól zařídila trojce Bohouš Krajíček, Jirka Kopřiva, Míra Trpišovský po parádní kombinaci. Třetí gól dával Tomáš Krajíček po přihrávce opět Honzy Kubáta. V čase 6:45 Ledeč dostala možnost zvýšit svůj náskok díky přesilovce 5 na 3, ale nestalo se tak. První třetina skončila 4:0. když v čase 13:53 po přihrávce Bohouše Krajíčka dával gól Petr Kopřiva. Druhá třetina začala opět rychlým gólem do soupeřovy sítě. V čase 20:55 dával Jirka Kopřiva a nahrával Bohouš Krajíček. V čase 22:55 další gól přidal Petr Bernard po sourozenecké souhře s Pavlem Bernardem. Míra Trpišovský v čase 29:41 zařídil stav utkání 7:0. Ledeč vystřídala brankáře a do branky se postavil Petr Končel. V čase 31:10 došlo k využití jediné přesilovky z osmi, kdy Pavel Bernard překonal pelhřimovského gólmana a stav byl 8:0. Do šaten se šlo za stavu 9:0, kdy před koncem třetiny skóre upravil Jirka Kopřiva po přihrávce od Petra Kopřivy.  V závěrečném dějství Ledeč ubrala nohu z plynu - třetina již byla ve znamení dohrávání zápasu a to na obou stranách. Třetina skončila 1:1, kdy nám čisté konto pokazil v čase 46:31 hráč Václav Knězů. Na straně domácích se 39 sek. před koncem utkání zapsal do listiny střelců hattrickem Jirka Kopřiva po asistenci Tomáše Krajíčka a tím byl stanoven konečný účet utkání. Celkové skore 10:1 odpovídá postavení obou týmů v tabulce. Pro Ledeč to byly povinné 3  body a další jednoznačné vítězství - soupeř nás tentokráte příliš neprověřil.