Hlavní trenér:

HC LEDEČ NAD SÁZAVOU
            9  :  2

HC BUŘENICE

Sestava :Egart (Končel, Mikuš) - Krajíček Bohouš , Trpišovský , Kopřiva Jiří, Dvořák , Kopřiva Petr - Dudák, Cíp Petr, Brýdl Pavel , Kubát, Zour -Krajíček Tomáš,  Bernard Petr ( Holub Zbyněk), Bernard Pavel (Smítka Martin), Hrabaň, Švanda

V sobota 28.2.2009 bylo na pořadu poslední kolo letošního ročníku OP Pelhřimovska. Na led již jasného přeborníka přijel poslední tým tabulky HC Buřenice. Ledečský zimnní stadión byl zaplněn - diváci přišli na poslední zápas a na plánované oslavy spojené s korunovací nového mistra. Ledečský vynikající FANCLUB dostál opět svojí pověsti a nad domácí střídačku pověsil velkoplošný transparent - HC LEDEČ -"MISTRI". Zápasu předcházela malá slavnost - za rozvoj ledního hokeje a dlouholetou činnost byli v rámci 100 let  českého ledního hokeje ocenini svazem ČSLH bývalí ledečtí hráči a dněšní funkcionáři klubu pan Vladimír Krčil a pan František Hort - z rukou předsedy pana Smílka obdrželi čestné plakety a drobnou upomínku.

Do utkání jsme vstoupili uvolněně s jasnou taktikou - užít si poslední zápas a předvedenou hrou poděkovat věrným fanouškům za celou sezónu. Do hry se dostali všichni hráči, kteří byli k dispozici - chyběl pouze centr Dominik Převor jinak byli připraveni všichni. V první třetině se do branky postavil veterán Milan Egart, druhou odchytal Petr Končel a zápas dochytala ledečská jednička Zbyněk Mikuš.

Domácí nenachali nic náhodě a hned první útok skončilólem v síti Buřenic - po obléhání branky se v čase  0:57 prosadil Pavel Brýdl. Domácí dobře bruslili, ale chyběla větší přesnost v přechodu do útoku a hra centrů. Hosté se do zakončení dostávali pouze z dálky bez většího ohrožení ledečské branky. Přesto soupeř na konci první třetiny vyrovnal - v čase 18:46 odešel za hákování na trestnou lavici Pavel Bernard  a přesilovou hru v čase 19:03 využil střelou od modré čáry Pichl. Střela od modré byla dvakrát tečovaná a v ledečské síti skončila po odrazu od helmy jednoho z domácích obránců. Do druhé třetiny se šlo s pokyny zlepšit hru centrů a produktivitu a důraz v zakončení. Efekt se dostavil brzy. V čase 23:46 zafungovala spolupráce Holub, Cíp, Dudák a prvně jmenovaný poslal Ledeč znovu do vedení. A když ho v čase 25:41 napodobil Jirka Kopřiva a před koncem třetiny znovu Vladimír Dudák bylo o osudu utkání rozhodnuto a vypukly oslavy na plno. V poslední třetině už se hráči i diváci opravdu bavili hokejem. Kluci vymýšleli krásné kombinace a skóre postupně narůstalo. Poslední gól sezóny dal v čase 59:30 Tomáš Krajíček. A když na tabuli svítil stav 9:2 vyjeli na poslední buli hráči v různobatrevných parukách a za mohutného skandování FANS dotáhli mistrovskou sezónu do zlaté tečky.

Po zápase proběhlo k vyhlášení vítězů a předání zlatých medailí hráčům - a když v 19:19:19 ledečského času zvedl kapitám Míra Hrabaň nad hlavu mistrovský pohár - vybuchla ATOS aréna úplně. Šampaňské teklo proudem, na led přistáli perníčky a po ledě se proběhla housenka z hráčů signalizující, kdo že letos vyhrál titul. Kouč dostal na ledě hobla a radost na hřišti si společně vychytnuli i nejvěrnější vynikající členové fanclubu - akce se pod vedením lodivoda Jirky Zoura přesunula do bufetu k Samovi, kde došlo na doutníky vítězů a nespoutanou živelnou oslavu do pozdních ranních hodin.

Čas  Branka  Asistence
 Brýdl Pavel
Krajíček B., Cíp
23:46  Holub Zbyněk
Trpišovský, Krajíček
25:42  Kopřiva jiří
Cíp Petr
37:10  Dudák Vladimír
Cíp
 Smítka Martin
Brýdl, Dudák
 Trpišovský Míra
Holub, Krajíček
 Kopřiva Petr
 Dudák Vladimír
Cíp, Zour
 Krajíček Tomáš
Bernard Pavel
                  Ostatní zápasy 18.kola

LEDEČ NAD SÁZAVOU DOBILA TITUL PŘEBORNÍKA !!!

LEDEČTÍ MUŽI JEŠTE TŘIKRÁT POTRÉNUJÍ  - A POSLEDNÍ TEČKOU ZA LETOŠNÍ SEZÓNOU BUDE
PŘÁTELSKÉ UTKÁNÍ PROTI  HVĚZDÁM DUKLY JIHLAVA

Utkání hrané v rámci oslav 75. let hokeje v Ledči nad Sázavou - 21.3.2009