HC LEDEČ NAD SÁZAVOU
            3  :  4

SK HORNÍ CEREKEV

Sestava :Mikuš ( Končel) - Krajíček Bohouš , Trpišovský , Kopřiva Jiří , Dvořák , Kopřiva Petr - Dudák, Krajíček Tomáš, Brýdl Pavel , Kubát, Sochr - Cíp Petr,  Bernard Petr, Bernard Pavel, Hrabaň, Švanda

V sobotu 7.2.2009 přijel lídr letošní tabulky OP k dalšímu mistrovskému utkání na ZS do Pelhřimova, kde změřil svoje síly s týmem SK Horní Cerekev. Ledečtí přijeli opět s početnou skupinou svých nejvěrnějších FANS, kteří vytvořili pro utkání velmi dobrou kulisu.

Do utkání nastoupili hosté z Ledče nad Sázavou v dosti netradiční sestavě, chyběli totiž dva klíčoví centři - Dominik Převor a Martin Smítka, ale hlavně přijeli bez svého lodivoda - kouče Jirky Zoura, což se pro průběh utkání stalo klíčovým. Nějaké komplikace si nikdo předem nepřipouštěl a každý se zaobíral myšlenkou, kolik gólu dostane soupeř naloženo. Asistent trenáre Míra Krčil sice v kabině mírnil optimismus, ale už rozbruslení naznačilo, že v ledečských hlavách je něco jinak než obvykle.

Domácí Cerekev se na Ledečáky od úvodního  hvizdu vrhla plnou silou a hned v prvních 20-ti vteřin utkání a předvedených zmatcích v obraně první ledečské řady to zavánělo gólem. Paradoxně ale v čase 0:23 dostal kolmici na červenou Jirka Kopřiva, třemi rychlými kroky se protáhl za záda obránce domácích a střelou pod vyrážečku otevřel skóre.  Rychlé vedení každého jenom zatvrdilo, že se asi nic nemůže stát a  obraz hry mužstva z Ledče tomu nasvědčoval.  Hráči hráli až trochu moc na sebe, křídla kroužkovala někde za červenou čárou a pověstná hra centrů nebyla vidět vůbec.  Domácí Cerekev rozhodně zbraně nesložila a každou nedůslednost a nepřesnost okamžitě využívala k rychlým protiútokomům, které horko těžko hasili osamocení obránci.  V čase 01:26 z jednoho z protiútoků po levém křídle vyrovnal domácí Nacházel. Ledeč sice bruslením domácí přehrávala, ale klid v koncovce a větší důraz a nasazení před brankou domácích ke kýženému efektu nevedlo. Podařilo se jen rozchytat domácího golmana, který s trochou štěstí vychytal i absolutní tutovky do prázdné branky. Třetina skončila 1:1.
        V kabině bylo před druhou třetinou až nezvykle ticho. Vývojem utkání byli všichni zaskočeni. Bohužel druhá třetina byla snad ještě horší než ta úvodní. Když opět po hrubé chybě nejzkušenější obrany zůstali před ledečským golmanem hned dva osamocení hráči Cerekve. První střelu sice Zbyněk se štěstím vyrazil, ale na dorážku už nedosáhl. Ledeč inkasovaný gól ještě více nakopnul a hosté zvýšili obrátky - vedlo to ale pouze k vyrovnání, když hned o minutu později srovnal Míra Trpišovský. Stav byl srovnán na 2:2, ale Ledeč opět přestala hrát, hráči místo toho, aby  se starali každý o svůj výkon na ledě, pouštěli se na střídačce do debat, kdo co udělal špatně a každý byl zrovna ten nejchytřejší. Druhou třetinu prohrála Ledeč 1:2.
         V poslední třetině sice znovu Ledeč začala hrát svůj zažitý systém a přitlačili domácí před vlastní branku, ale gól dát už nešlo, smůla se přilepila na hokejky hostí, snad čtyřikrát zazvonila tyč za golmanem Červeným a když už ledečtí střelci mířili mezi tyče golman domácích je zlikvidoval. Nápor vyvrcholil v čase 47:27, když po souhře Krajíčků znovu srovnal starší Bohouš. Ledeč měla v závěru utkání na vrch a chtěla strhnout vítězství na svojí stranu za každou cenu. Bohužel v poslední minutě utkání se hosté z Ledče nechtěli smířit z bodem a tak přišli o všecvhny tři. Po chybě v útočném pásmu a rychlém protiútoku, kdy si Ledeč špatně rozebrala hráče, poslal lídra tabulky zpátky na zem znovu domácí Miroslav Kříž.

Ledeč se tímto výsledkem připravila o předčasnou oslavu titulu přeborníka - Sokol Čejov totiž prohrál s Humpolcem. Tento výsledek situaci v čele tabulky znovu dramatizuje a do hry o mistrovský vavřín vrací zpátky SP Pelhřimov "B".

Ledečtí hráči tentokrák zklamali a od svých vynikajících fanoušků si zaslouženě několikrát v průběhu zápasu vyslechli skandované " BUDÍČEK, BUDÍČEK"