Týden hokeje 2024

Czechicehockey TV

Klubový fotoateliér

MUŽI - První příprava vyšla na výbornou.

Nedělní utkání v ATOS aréně, bylo pro všechny první přípravou před obnoveným startem ledečských mužů v mistrovských soutěžích. Na přípravné utkání dorazili hosté ze SKUTČE, kteří budou i našim prvním soupeřem v úvodním zápasu KLM Vysočiny. (ATOS Aréna - neděle 20.9.2020 -17:00)  Test to byl jak pro hráče, tak pro pořadatele, kteří musí vzhledem k současné situaci pandemie COVID-19 řešit řadu organizačních omezení na ZS.

Domácí nastoupili do utkání s 18 hráči v poli a dvěma brankáři. Hosté ze Skutče, kteří měli před utkáním na ledě pouze 2 tréninky přijeli pouze v 11 hráčích a s jedním brankářem. Jasná převaha domácích byla patrná od úvodního vhazování, kde zejména první dvě formace svírali hosty v těžké defenzivě. První gól útkání však dali paradoxně mladíci ze čtvrté formace, kteří v rychlém protiútoku přelétli obránce soupeře a Míra Sedláček vybídnul krásnou přihrávkou, ke skórování šestnáctilétého Maxe Kotrbu. Dominanci naší první řady stvrdil kapitán Víťa Křesťan, když zakončil do prázdné branky kombinaci s Jardou Doležalem a Pavlem Brýdlem. Hosté se dostali do šance až v sedmé minutě, kdy po hrubce na útočné modré snížil Netolický. 2:1  Do konce první třetiny se naše první prosadila ještě dvakrát, nejprve Jarda Doležal vymyslel gól pro Víťu Křesťana a čtvrtou branku vstřelil sám.  Dobrý zápas předvedla i naše druhá formace vedená Kubou Krajíčkem s Havlem a Nguyenem na křídlech. A byla to právě tato lajna, která v průběhu utkání nejvíce zatížila konto Skutče. Dva góly dal Nguye a čtyři góly dal Kuba Krajíček z toho dva při vlastním oslabení.

Domácí utkání jednoznačně ovládli a zvítězili po třetinách 5:2,3:2,3:0 celkovým výsledkem 11:4.

Hodnocení utkání.

" Bylo to první přípravné utkání, na které se kluci po řadě dobrých tréninků už hodně těšili. Výsledek však nepřeceňujem, soupeř byl teprve dvakrát na ledě a určitě nepřijel v sestavě, v které bude v sezóně hrát. My máme hodně širokou lavičku a i do brankoviště čtyři vyrovnané golmany. V pátek hrajeme další přípravu v Bystřici, která měla na rozdíl od Skutče led celé léto. Do Bystřice pojedeme v trochu jiné sestavě, vyzkoušíme další dva golmany a otestujeme další mladé juniory. Tohle utkání pro nás bude mít asi větší vypovídací hodnotu jak na tom doopravdy jsme. Základní osa týmu je asi jasná a některá zbylá místa se obsadí podle aktuální formy. Překvapili nás naši mladí - první utkání jim vyšlo výborně -  uvidíme jak si povedou až na ně zatlačí kvalitní soupeř, ale jsou to všicnhi výborní bruslaři tak myslíme, že si s tím poradí."