Hlavní rozhodčí:Jan Mareček
Čárový rozhodčí 1:Jakub Jančí
Čárový rozhodčí 2:Vojtěch Kouba
Delegát:
Popis zápasu:Na utkání z jedním z favoritů soutěže do Telče odjeli naši muži v neúplně nejsilnější sestavě, přesto měli tohle utkání zvládnout lépe. Ze základní sestavy chyběli obránci Smolko a Klofáč a v útoku celá druhá lajna Havel, Nguyen, Kittler. Vzhledem k širokému kádru jsme přesto mohli nastoupit na tři lajny. Od úvodu se hrál dobrý rychlý hokej z celou řadou osobních soubojů, ale také dobrých kombinací. První šanci utkání měla naše první řada, která hned ve druhé minutě úvodní třetiny vytvořila zmatek v obraně domácích, ale odkrytou branku Telče jsme netrefili. Po té několikrát velice ostře pálil Michal Hrabaň od modré, ale ani při následných dorážkách jsme síť nerozvlňili. Domácí úvodní desetiminutovku hráli velice jednoduše na rychlý brejk - kde hrozil zejména domácí Berka, ale našeho Martina Holatu neprostřelil. První gól přišel až v polovině první třetiny kdy od modré nahodil na naší branku kotouč Kret, náš brankář měl zcela zakrytý výhled a puk skončil až v síti. V čase v 16:10 úplně zbytečně fauloval v útočném Šimůnek a následnou přesilovku domácí využili. 2:0. Při hře 5 na 5 mělo naše mužstvo rozhodně převahu, ale hra se začala kouskovat a drobit nesmyslnými fauly a vyloučeními na obou stranách. Přesto se nám ještě před první přestávkou podařilo snížit - po závaru v útočném pásmu podrželi dobře puku naši obránci Křišta a Patrikem Hrabaňem, jež otevřeli prázdnou branku pro Vítka Křesťana. 2:1. Do druhé třetiny vstoupilo naše mužstvo dobrým pohybem, domácí nestíhali a přišla vyloučení. Přesilová hra se nám však vůbec nedařila. A když to nešlo kombinací, nabral v čase 26:12 puk na vlastní polovině Patrik Hrabaň a po průniku domácí obranou vyrovnal. 2:2. Následující dějství už moc krásného hokeje nepřinesla. V čase 26:12 píchl domácí Kotačka koncem hole do slabin Skotara a byl poslán do sprchy. Nabídnutou dlouhou přesilovku jsme nevyužili a navíc v čase 27:55 jsme špatně střídali, domácí kapitán Sokolík, vysunul na modrou na osamoceného Berku a ten samostatný únik proměnil. 3:2. Přesilovky se nám v utkání vůbec nedařily. Hra byla rozdrobená nesmyslnými fauly a na led chodily vesměs už oboustranně přetížené speciální formace. V čase 33:54 tentokráte při našem oslabení vypálil od modré Michal Hrabaň a jeho střelu tečoval těsně před golmanem domácích Max Kotrba 3:3. V čase 38:14 se po drobné šarvátce před domácí brankou nechal zbytečně vyloučit do konce utkání Patrik Hrabaň, když se do potyčky zapojil jako další hráč ze střídačky. Do konce druhé třetiny tak byl v permanenci hlavně ledečský golman Holata. A své kvality rozhodně předvedl, když nejprve do lapačky po těžkém přesunu zneškodnil jasnou šanci Sokolíka, jemuž do prázdné nahrával Berka. Berka byl rozhodně nejnebezpečnějším útočníkem domácích, na našeho golmana jel snad ještě třikrát, ale ani jednou už na něj nevyzrál. Poslední třetina byla pokračováním té druhé. Spíše se víc bojovalo než hrál hokej. Přesilovky a oslabení se střídaly na obou stranách a domácí jednu hned v úvodu využili 4:3. Navíc došlo ještě ke zranění v obličeji našeho obránce Čapka a utkání jsme dohrávali v podstatě na tři obránce. Přesto kluci bojovali a vyrovnání přišlo ( opět při vlastním oslabení ) - střílel Křesťan po asistenci Michala Hrabaňe. 4:4. Vyrovnání naše hráče hodně povzbudilo a chtěli strhnout vedení na naší stranu. 4.minuty před koncem zazvonila bomba Michala Hrabaně na domácím břevnu. V tuto dobu to byla ze strany domácích úporná defenzíva a spoléhali se hlavně na rychlý brejk. Ten bohužel pro naše barvy, ale vyšel v čase 57:23 - kdy domácí Berka našel Bínu a ten do protipohybu překonal jinak výborného Martina Holatu v naší brance. 5:4. Následná hra bez brankáře přinesla jen razítko v naší síti 6:4. Frustrace ze zbytečně ztraceného utkání přinesla ještě další dva fauly a vyšší trest pro Dominika Skotara. Gól na 7:4 už byl bez našeho odporu. Hodnocení trenéra: K utkání jsme odjeli bez 4 hráčů základní sestavy, díky šíři kádru jsme mohli nastoupit na 3 útoky a 5 beků, měli jsme spoustu zbytečných vyloučení i vyšších trestu což si myslím, že nás stalo lepší výsledek, na druhou stranu i my jsme hráli spoustu přesilovek, ale proměnili jsme jen dvě... . Utkání jsme ztratili v závěru, kdy jsem si už v hlavě chystal sestavu do prodloužení a dostali jsme gól na 5:4. Zkusil jsme ještě odvolat brankáře, ale bohužel dostali jsem 6 gól do prázdné branky a bylo rozhodnuto. 7 gól, který jsme dostali v oslabení po dalším nesmyslném a zbytečnému vyloučení, už nic neřešil, utkání bylo už v tu chvíli rozhodnuté. Zapas s tímto soupeřem nám nastavil zrcadlo a bohužel musím říct, že jsme si utkání prohráli sami, svoji nedisciplinovaností... ne tím, že bychom byli horší a soupeř nás přehrál. Soupeři gratuluji k výhře, prokázal větší disciplínu a klid v zbytečně vyhroceném utkání, k hokeji emoce patří, je ale třeba s nimi umět pracovat ve prospěch týmu a výsledku v utkání.