HC Ledeč nad Sázavou vs. HC Sl. Mor. Třebová - detail zápasu

Sezóna: 2016/2017
Hlavní rozhodčí:Rulíček Petr
Čárový rozhodčí 1:Veverka Michal
Čárový rozhodčí 2:Budínský Roman
Popis zápasu:Rozjetou Ledeč přijeli do ATOS areny zastavit hokejisté z Moravské Třebové. Do utkání vstupovala obě mužstva s rozdílným postavení - zatímco třetí M.Třebová podlehla v minulém kole v Poličce, Ledečáci vydřeli všechny body v Chotěboři, přesto favoritem utkání byli hráči Slovanu. Do utkání jsme tentokráte dobře vstoupili a hned v první minutě musel Štefl vytáhnout parádní zákrok proti Bohošovi Svobodovi. Hosté se dostali do tlaku až v šesté minutě, kdy za nodovolené bránění pykal Křesťan. Přesilovku jsme ale ubránili. Obě mužstva se soustředila spíše na obranu přesto více šancí měli hosté. V polovině první třetiny dvakrát zaúřadovala lapačka Davida Vacka v naší brance, který tak zmařil jasné šance Slovanu. V čase 14:06 byl hodně přísně vyloučen za hákování Bohouš Svoboda. Slovan nás zavřel ve třetině, ale David Vacek v naší bráně byl pozorný a všechny střely pochytal. Ledeč se dostala pořádně znovu do útoku až v závěru 1. třetiny. Kdy několikrát dobře zakombinovala řada Jirky Bambuly. Na křídle se prosadil David Hubert, který našel z poza branky hostí najetého Mariana Havla a jeho rána po ledě jen těsně minula levou tyč. Tlak domácích ještě zesílil a hosté hasily jen za cenu faulu. O 17 sekund po tom co na trestnou putoval Muselík ho za sekání následoval ještě Faltus a dostali jsme výhody 5 na3. Přesilovku ale bohužel rozdělila první přestávka. Do druhé třetiny se tedy vstupovala za stavu 0:0 a domácí ještě 90 sekund v přesilovce 5 na 3. První lajna ji tentokrát, ale vůbec nesehrála, navíc vypíchnutý kotouč do brejku zpracoval hráč hostí, ale jeho sólový únik zlikvidoval opět výborný David Vacek. Přesilovka se nepodařila ani další formaci a z nabídnuté výhody jsme nevytěžili vůbec nic. Až v čase 26:16 na beku hrající Víťa Křesťan podpořil útok třetí útočné formace - Marian Havel vypálil z prvé strany, golman hostí Štěfl jenom vyrazil a k odraženému puku se dostal jako první právě Víťa Křesťan a otevřel skóre 1:0. Hosté přidali na agresivitě a na ledě se začalo jiskřit. V čase 26:38 byli vzájemni vyloučeni Havel a Maška , máš kapitán vyfasoval nepochopitelně o 2min. navíc. V čase 27:44 byl osekáván jak "píšťalička" obránce. To hlavní sudí zase neviděl, zato přesně viděl jeho oplácení a místo toho aby se počet hráčů vyrovnal šli jsme zase do třech. Kluci oslabení parádně ubránili. V čase 36:34 jsme byli znovu vyloučení - odpískan zákrok Zadražila, kterých bylo v utkání desítky, ale ty rozhodčí neviděl. Bohužel další oslabení už Slovan přetavil ve vyrovnání. Kutmon vystřelil od modré a David Vacek jeho střelu neviděl 1:1. V čase 37:38 předvedl jak rychlý je útočník Martin Aulehla. Na našeho obránce Valu ztrácel na vlastní modré snad 2 metry, přesto jej předsprintoval, natlačil se před něj a seštěstím zvýšil na 1:2. Do druhé přestávky šli naši hráči hodně rozezlení , neboť posuzování sudího bylo dosti nepřesné, nutno ale uznat, že na obou stranách. Soupeř nás ve druhé třetině jasně přestřílel 11:22 a ve hře nás udržel jen parádní výkon Davida Vacka v bráně. Do třetí třetiny jsme chtěli něco změnit ˇhlavně směrem dopředu. Do centra druhé formace se posunul Víťa Křesťan a byl toprávě on, který dravým průnikem po pravé straně otevřel obranu hostí a s jeho přihrávkou na mezikruží Honza Štěpán nepohrdnul 2:2. Utkání gradovalo, obě mužstva šlapala nahoru dolu. V čase 44:39 strhl vedení na stranu Slovanu Kobza 2:3 a když v čase 46:53 přidal svůj druhý gól Aulehla 2:4 - začalo být domácím zle. Kluci ještě přidali a vrhli všechny síly do útoku. V čase 56:36 najel na přihávku mezi beky hostí Bohouš Svoboda a byl zastaven nedovoleně golmanem Šteflem. Nařízené TS se štěstím proměnil 3:4. V čase 58:09 při tlaku naší první lajny opět do utkání zasáhl rozhodčí - po faulu na Štěrbu vyloučil tentokrát nejen aktéra, ale i Honzu Štěrbu. Na zvláštní posouzení se jel hlabního rozhodčího v klidu a slušně zeptat kapitán Marian Havel. Místo odpovědi však dostal ještě osobní 10.min trest za protesty. Hra pokračovala ve čtyřech. Domácí se i ve čtyřech tlačili do útoku. V čase 59:16 dostal úder uplně mimo kotouč domácí Hrabaň - rozhodčí to pochopitelně neviděl i když to bylo přímo před ním - zato oplácéní opět nekopúromisně trestal. Michalovi bohužel "bouchly saze" a řekl rozhodčímu cosi od plic. Nemohlo následovat nic jiného než ve hře. V oslabení 3:4 už jsme Slovan přetlačit nedokázali. Nutno sportovně uznat, že Slovan byl lepší a vítězství si určitě zasloužil. Naši kluci podali opět velmi dobrý výkon a za předvedenou bojovnost si zasloužili potlesk stadiónu i přes těsnou porážku.