HC Ledeč nad Sázavou vs. HC Spartak Choceň - detail zápasu

Sezóna: 2016/2017
Hlavní rozhodčí:Prchal Radim
Čárový rozhodčí 1:Kis Miroslav
Čárový rozhodčí 2:Plch Jakub
Popis zápasu:Další kolo KLM svedlo naše hokejisty se 4. týmem průběžné tabulky, tedy s hráči Chocně. V prvním vzájemném duelu jsme dostali pořádnou nakládačku, ale ta doba už je dávno pryč a zlepšené výkony celého mužstva podpořené příchody několika nových hráčů slibovaly zajímavou podívanou. Do utkání nastoupil si stále s bolavými zády obránce Pavel Beneš. Zato centr druhého útoku Víťa Křesťan zůstal pouze v civilu a s bílou ozdobou chránící jeho posešívaný prst levé ruky pouze sledoval počínání svých spoluhráčů. V brance dostal tentokrát šanci Hanák. Tabulka KLM zejména kolem 6.místa je pořádně bodově našlapaná a hosté s Chocně přijeli do ATOS arény s vidinou urvat všechny body. Do utkání vstoupila dobře naše první řada vedená Honzou Zadražilem - rychlý přístup a důrazné napadaní křídel Svobody a Štěrby vedlo hned k první zkoušce Bernarta v choceňské bráně. Hned při druhém střídání, ale soupeř zabral a usadil se na dlouhé minutý v našem obranném pásmu. Své umění musel vytáhnout i Míra Hanák v naší braně. Hostům patřilo prvních 5.minut utkání, kdy nás rozhodně zatlačil a jenom těžko jsme se bránili. Hanák zliklividoval dobré šance Křečana a následně Velinské. Tlak zesílil ještě v přesilovce, když v čase 07:11 vyfasoval 2.min Bambula za nedovolenou hru vysokou holí. Přesilovku jsme ale dobře ubránili. Domácí v prvních půlce úvodního dějství golmana hostů moc neprověřili, přesto některé dobré šance s klidem zlikvidoval. V desáté minutě si největší šanci první třetiny vypracoval Bohouš Svoboda - jeho střelu pod vyrážečku, ale zastavila tyč. Nedáš dostaneš - toto pravidlo vždy v hokeji platí a z následné šance hostů a řada choceňských fanoušků v hledišti radovala. Po levé straně se prodral až před Hanáka Křečan a otevřel účet utkání 0:1. Domácí, ale branka nesrazila naopak přidali a do konce první třetiny vyprodukovali několik zajímavých šancí - bohužel bez gólového efektu. Do druhé třetiny vstoupili domácí výrazně aktivněji, k čemuž jim pomohla celá přesilovka hned na úvod druhé třetiny. Nesehráli jsme ji ale úplně dobře, sice jsme Choceň zavřeli ve třetině, ale chyběla nám střelba a tlak do branky. Přesto otěže utkání postupně přebrali ledečtí hráči a Bernat v braně Chocně musel čarovat. Tlak sílil a vyrovnání přišlo v čase 37:39 - kdy zaúřadovala dvojice Svoboda, Štěrba a v dorážce je podpořil obránce Michal Hrabaň, který prostřelil vše co měl před sebou. 1:1 Hosté si také vypracovali několik příležitostí, zejména Hanák postupně vychytala Krejzu, Pilaře i Velinského. Druhou třetiny jsme Spartak výrazně přestříleli (17:9) a stav 1:1 byl zásluhou zejména choceňského muže s maskou. Bitva o body pokračovala i ve třetí třetině. Choceň byla nebezpečná zejména v přesilových hrách. Domácí zase dominovali v rychlém protiútoku a důrazném napadání. V čase 44:14 to ale s důrazem při napadání trochu přehnal kapitán Marian Havel. První část přesilovky jsme ubránili parádně David Hubert udržel puk v souboji hned proti dvěma hráčům soupeře přistrčil na Jirku Bambulu a ten trochu se štěstím s odrazem od brusle poslal domácí do vedení 2:1. Přesilovka Chocně ale pokračovala a hned za minutu ji hosté využili - Střelu Kopsy Hanák neudržel a k dorážce se první dostal Pilař 2:2. Hned v dalším střídaní si ale třetí ledečská řada vzala vedení zpět - Marian Havel chytře podržel kotouč za brankou soupeře a jeho přihrávaný "dloubák" do brankoviště dotlačil do sítě znovu Jirka Bambula 3:2. Všichni vycítili že v těchto momentech se láme vývoj utkání a všicnhi přidali - probrali se i ledečtí fanoušci. V čase 46:44 jsme měli jasný kotouč na holi v našem obraném pásmu, ale po chybě v rozehrávce bylo znovu vyrovnáno - gól vstřelil Prachař 3:3. V čase 48:42 Bohouš Svoboda zahrál tělem choceňského Radka Velínského, který stál asi 2.metry od hrazení - ten jeho nájezd nečekal a poroučel se hlavou přímo do mantinelu. Tím pro oba utkání skončilo Bohouš se trestem 5+OK poroučel do Sprch. Hosté tak dostali dlouhou přesilovku, skoro 3.minuty nás hosté svírali, ale moc střeleckých příležitostí si nevypracovali, naopak v čase 50:40 fauloval rozehrávajícího Hrabaňě za naší brankou Pilař a bylo po přesilovce. V těchto momentech nikdo nechtěl udělat chybu a tak to byl s píš boj než hokej. V čase 57:38 fauloval aktivní Křečan a přesilovku v úplném konci třetí třetiny dostali domácí. Ve třetině se nám ale pořádně usadit nepovedlo a utkání tak v normální hrací době skončilo nerozhodně 3:3. Na řadu tak přišlo proudloužení. První střídání trojic na obou stranách přineslo 1.střelu hostů a dvakrát zasahoval Bernat v bráně Chocně. V čese 61:05 ale trochu nesmyslně podrazil domácího golmana a rázem jsme dostali výhodu jednoho muže. Ta vzápětí ještě vylepšila po vyhození Jehličky až nad hrazení v obraném pásmu Chocně. Režii přesilové hry 5:3 si vzal kapitán Marian Havel, když krátkými přihrávkami s obráncem Zmrhalem a Zadražilem utáhli bránící trio Chocně a střelou do "teploměru" rozjásal ledečské tribuny. Druhý bod z velmi těžkého utkání, tak zůstal u Sázavy. Domácí tak potvrdili dobrý výsledek z minulých utkání, když z posledních třech zápasů získali 8 bodů. Černou kaňkou na vydařeném večeru je zranění obránce Pavla Beneše, který si netastně srazil ostrou ránu kotoučem do obličeje a odjel z krvavým šrámem do nemocnice. ( Podezření - zlomený nos a vyražené přední zuby ). Ve středu nás čeká další tradiční derby v Chotěboři, musíme se dobře připravit a zkusit body urvat i na horkém ledě chotěbořských lvů.