Hlavní rozhodčí:Jan Doležal
Čárový rozhodčí 1:
Čárový rozhodčí 2:
Delegát:
Popis zápasu:Na horký led českotřebovských kohoutů, jsme odjeli bez našeho nejzkušenějšího obránce Pavla Zmrhala, který odvážel do nemocnice syna Davida po utkání žáků ve Žďáru n.S.. Zato v brance už naskočila naše nová posila - David Vacek, který přišel na hostování z jihlavské Dukly. Do utkání jsme vstoupili celkem slušně, když hned první střídání třetího útoku skončilo gólem - Marian Havel našel Bohouše Krajíčka a bylo to nečekaně 1:0. Kvalita byla, ale jednoznačně na staraně domácích - naše past ve středním pásmu na krátké a rychlé nahrávky a zejména pohyb všech hráčů třebové moc nefungovala. David v naší braně, ale čaroval a domácí několikrát vychytal. Stav 0:1 svítil na tabuli až do 11. minuty kdy těžké obléhání naší branky skončilo vyrovnávacím gólem - prosadil se domácí Jindřich. V čase 16:12 už šli domácí do vedení, kdy naši beci nepohlídali domácího Schejbala - ten objel naši branku a trefil přesně skulinu nad ramenem našeho golmana. Z gólu jsme se oklepali celkem rychle, hned 8 sekund napřáhl z pravého křídlo Bohouš Svoboda a bylo to 2:2. A veseleji bylo v čase 17:20 kdy se prosadil nově složený útok Havel, Velecký, Křesťan 2:3. Domácí nás ale jinak svírali a stav jsme udrželi jenom díky skvělému Davidovi Vackovi v naší brance. ( Zasahy brankářů po první třetině byly 5:27 ). Do druhé třetiny jsme chtěli ještě zlepšit hru směrem dozadu - důsledněji bránit průniky rychlých křídel, ale zkušenost domácích a truchu naše najivita byla voda na mlýn třebovského "Kohouta". V čase 23:55 chybné vyhození Martina Procházky, zachycený kotouč na modré a závar před naší brankou přetavil ve vyrovnání Šimončič. 3:3. A když v čase 26.54 přesně trefil po čistě prohrané buly Pelán ( stejný gól jako jsme dostali v domácím utkání ) kohouti znovu vedli 4:3. Zlomový bod přišel v čase 27:24, kdy znovu prohrané buly v našem obraném pásmu a znovu přesná střela o břevno do naší sítě tentokrát se trefil Vlček - 5:3. V tento moment se nám důsledná hra do obrany úplně rozsypala a domácí na ledě jasně dominovali. Zejména čtveřice Hemský, Vlček, Schejbal a Jindřich pálili na naši branku jednu střelu za druhou. Tlaku v pohodě hrajících domácích jsem už odolávat nestačili a skóre narostlo do druhé přestávky až na 3:9. To už byl v brance Míra Hanák a i on předváděl jeden parádní zákrok za druhým. Do třetí třetiny byli kluci hodně zklamaní a jen těžko se hledala motivace utkání důstojně dohrát. Hned na úvod třetií třetiny domácí přidali další dva góly znovu Vlček a 2 x Zítka 12:3. V polovině poslední třetiny se trefil ještě Fúzik a Hemský 14:3. Za nás snížil nejdříve Marian Havel, který si zkušeně položil domácího golmana a pak ještě svůj dtuhý gól přidal Bohouš Krajíček 14:5. Účet utkání podtrhl v poslední minutě domácí Stehno 15:5. Domácí nás jednoznačně rozebrali a bohužel nebyli jsme schopni s nimi sehrát důstojnější skóre. Přesto je na utkání hledat pozitiva - oba golmani podali výborný výkon a jsou pevným základem pro další utkání. Nové složení druhého útoku vypadá také celkem dobře, kdy příchod nového centra jejich hru určitě oživil. V obraně nám tentokráte chyběly zkušenosti. Z beků zahrál standardně dobře Pavel Beneš. Pokus stáhnout hru na dvě lajny v polovině druhé třetiny neměl žádný smysl - kvalitní soubeř nás za pár minut doslova "uvařil". Na druhou stranu třetí lajna s kapitánem Marianem Havlem byla směrem dopředu značně produktivní ( Marian 1+2, Bohouš Krajíček 2+0 ). Do této lajny se počítá ještě s doplněním jednoho kvalitního křídla a myslíme, že by mohla dobře fungovat. Ve středu nás čeká nesmírně důležité domácí utkání s Poličkou, minimálně ještě jednu posilu mít budem přijde na hostování útočník David Hubert, který v neděli nehrál jen proto, že se nepodařil vyřídit registrační průkaz na svazu v Jihlavě. Doplnit mužstvo chceme i na beku - ale sehnat kvalitního obránce je snad nadlidský úkol. Uvidíme v úterý na tréninku by se snad měl jeden nový objevit. Dofáme, že ve středu přijdou lidi - podporu budeme určitě potřebovat.