HC Ledeč nad Sázavou vs. HC Litomyšl - detail zápasu

Hlavní rozhodčí:Jan Doležal
Čárový rozhodčí 1:Přichystal
Čárový rozhodčí 2:Křivohlavý
Popis zápasu:Ledečtí muži nezažívají zrovna příjemný podzim. Lavičkka představuje lazaret. Včera jsme se sice v kabině všichni sešli, ale kromě stojanu na hole hokejové, bychom potřebovali ještě stojan na hole "francouzké". Na lavičku zraněných se přidal ještě Marek Havel s vykloubeným ramenem a tak šlo do zapasu vše co mělo nohy a ruce. Bohužel je nutné si přiznat že minimálně 6 hráčů s výkonem, který včera předvedli do téhle soutěže vůbec nepatří. K tomu se ještě přidává mizérie s výkony brankářů, což pak sráží sebevědomí i ostatním hráčům. Nerozhodné skóre vydrželo jen do času 2:06, kdy si relativně jednoduchou střelu z dálky golman Vaněk srazil lapačkou do vlastní sítě. ( Skóroval Mečiar). Hosté se vedením okamžitě dostali do pohody a rychlými přihrávkami jednoduše procházeli do našeho OP. Druhý gól přišel v čase 7:03, kdy od modré vystřelil po ledě Dospěl a golman Vaněk se mohl " červenat" podruhé - tentokrát gól mezi nohy. Do branky šel Hanák. a jeho neprůstřelnost vydržela jen do času 9:44, kldy jej z křídla prostřelil v přesilovce Starý - nutno uznat že tady to parádně trefil nad rameno do šibenice. 0:3. V čase 10:47 kapituloval podruhé znovu střela pod horní tyč - Skoumal 0:4. V čase 15:29 prošel při našem špatném střídání přičíslil hosté naši obranu a na 0:5 zvýšil znovu Ondřej Stary. Třetinu jsme takto dohráli - v kabině se tentokrát myly hlavy a po důrazné domluvě Mirka Hrabaňě bylo v šatně ticho jak v kostele. Výtky šli zejména k hráčům, kteří dostali šanci nahradit zraněné borce. Jejich nasazení a snaha porvat se o výsledek se ale ani nepřibližovalo představám jak by měl hokej v KLM vypadat. Do druhé třetiny jsme chtěli vstoupit jinak a předvést také něco směrem dopředu. Přidalo se na důrazu a začalo se víc bruslit - přesto se s hosty mohla výkonem rovnat jenom řada Bohouše Svobody. Druhá lajna při absenci Marka Havla byla téměř neškodná, navíc v utkání se hrubě nedařilo Hlavničkovi a Bohoušovi Krajíčkovi. Marian Havel si neměl s kým pořádně nahrát. Přesto první gól dala naše slepená třetí lajna - Martin Procházka našel na modré Pavla Zmrhala a jeho dělovka po ledě rozvlnila síť za výborným Kalouskem v bráně Litomyšle. 1:5 V čase 25:49 putoval na trestnou lavici za podražení Marian Havel a hosté svou druhou přesilovku znovu využili - tentokrát měl Hanák sice trochu zakrytý výhkled, ale s nahozeným kotoučem na branku by si jistě při trochu lepší formě poradil - 1:6. V čase 27:51 dali domácí druhý gól, když přesilovku využil od modré obránce Hrabaň- 2:6. Hosté byli při přesilovkách také nekompromisní obě další v čase 30:36 a 43:18 znovu využili a zvýšili tak na 2:8. Do branky šel znovu Petr Vaněk. Třetí třetina byla už jenom utkání dohrát s alespoň trochu rozumným skóre. V čase 43:18 zvýšil na 2:9 Pilavka a desítku na tabuli rozsvítil v čase 52:58 Skoumal. Tečka za utkáním udělal Filip Vomočil 2:11. Po konci utkání proběhla v kabině krátká trenérská rada - vzhledem k tomu, že návrat do utkání zraněných hráčů je nejistý a u některých v nedohlednu, musíme mužstvo doplnit o další hráče. Potřebujeme minimálně 2 obránce a 3 až 4 útočníky. Sehnat zejména obránce v rozjeté sezóně bude velmi obtížný úkol nicméně musíme se o to pokusit. Na úterní trénink by se měl zapojit jeden útočník z Jihlavy. Pokud se kádr podaří doplnit, bude to samozřejmě pro některé stávající hráče znamenat konec nebo se jejich čas na ledě v utkáních výrazně zkrátí. V této sestavě pokračovat v soutěži je nesmysl a musí přijít razantní změna přístupu.

Pavel Beneš 0 0 0
Michal Hrabaň 1 0 0