HC Sl. Mor. Třebová vs. HC Ledeč nad Sázavou - detail zápasu

Sezóna: 2016/2017
Hlavní rozhodčí:Veselý
Čárový rozhodčí 1:Matálek
Čárový rozhodčí 2:Vašátko
Popis zápasu:Do Moravské Třebové odjel náš zraněními značně zdecimovaný tým hned bez 6-ti hráčů základní sestavy a v REHAU Areně jsme tak byli před odsouzení do rolí komparzistů. Příležitost tedy zase dastali mladí junioři, na které tohlo bylo ještě opravdu hodně. Měli jsme jenom jednoho klasického Centra a tak se pozice na tomto postu lepila jak se dalo. Domácí od úvodu utkání dominovali, vyrovnanou partii předváděla jenom, řada Šterba-Svoboda-Zadražil - jediná lajna, která v tomto složení spolu hraje. I když jsme věděli co nás moravskotřebovském poli čeká - na kvalitu domácích jsme neměli. Domácí otevřeli skóre už na konci 2. minuty kdy zachybovala obrana a hned první nájezd domácích skončil v naší síti. A skóre velmi rychle narůstalu - zejména dvojice Černý - Čikl otvírala naší obranu jak "plechovku sardinek". Celou první třetinu jsme se usilovně bránili jen občas nám v pohodě hrající domácí povolili výpad do rychlého brejku. První třetina dopadla 8:1 , kdy naši první branku vstřelil z nařízeného TS Bohouš Svoboda. Drihá třetina se nesla ve stejném duchu, jen našich výpadů do obrané třetiny domacích bylo víc a dali jsme tři branky. Skóre druhé třetiny 7:4 - Za Ledeč se trefil Hrabaň, Štěrba a 2x Bohouš Svoboda. Do závěrečné třetiny kdy už o nic nešlo domácí hodně ubrali a hra se trochu vyrovnala. Nejdříve se prosadil Honza Štěrba. Na konci zápasu domácí ještě jednou vystupňovali tlak a dvěma góly v 55. a 57. minutě uzavřeli skóre utkání. V této sestavě jsme asi víc opravdu předvést nemohli. Přesto na utkání je třeba hledat i malá pozitiva. Vypadá to že se dvojice Svobada - Štěrba začíná dostávat do dobré formy. Standardní dobrý výkon předvedl Havel a obranci Hrabaň s Benešem. Vyzkoušeli jsme i hru hráčů v některých jiných postech nej je obvyklé. Někdo pozitivně překvapil a někde to hodně skřípalo. V každém případě z tohoto zápasu nemá smysl dělat závěry - Moravská Třebová je top tým a my potřebujeme bodovat s mužstvy, které jsou nám tabulkově blízko.