HC Světlá nad Sázavou vs. HC Ledeč nad Sázavou - detail zápasu

Sezóna: 2023/2024
Hlavní rozhodčí:Marek Honza
Čárový rozhodčí 1:Jiří Souček
Čárový rozhodčí 2:Petr Křivohlavý
Popis zápasu:Posázavské derby přilákalo v neděli v podvečer do Pěšinek 355 diváků a kdo přišel viděl parádní hokej od začátku až do konce. Domácí Světlá byla určitě favoritem a od počátku diktovala tempo utkání. Ledečtí jež trápí marodka v defenzivních řadách (utkání odehráli pouze na čtyři beky a z toho byli ještě dva junioři), se soustředili na pozorné bránění a rychlé protiútoky. V čase 03:40 Jirka Sechovec vyhrál osobní souboj v rohu a našel před brankou úplně volného Dominika Kittlera a bylo to 0:1. Vyrovnání přišlo v čase 09:06, kdy Kafka netrefil v souboji domácího Kořínka, ten za modrou strhl pohyb na střed a přízemní střelou vyrovnal 1:1. V čase 10:45 fauloval domácí Špatenka a dostali jsme možnost přesilovky. První formace sehrála dobrý vzorec a střela Jakuba Krajíčka do protipohybu brankáře jen těsně minula levou tyč. V další fázi se nám ale nedařilo založení a světelští nás do svého obranného pásma nepouštěli. Až na úplný závěr přesilovky zachytil Míra Sedláček rozehrávku soupeře a bekhendovou kličkou překonal Koubského v domácí brance 1:2. První třetinu tak vyhráli hosté. V úvodu druhého dějství měli domácí přesilovku 5 na 3. Naše obrana se statečně bránila, ale když už vyloučený Kuba Krajíček zpátky na led, v pokračující přesilovce 5 na 4 vyrovnal Jakub Doležal. Domácí i nadále hýřili pohybem a naši kluci občas museli zatáhnout za záchrannou brzdu v podobě faulu. I v další početní výhodě nás domácí potrestali a po závaru před naší brankou se trefil Tomáš Kratochvíl. 3:2 Po druhé do kabiny se šlo, ale za vyrovnaného stavu - v čase 39:59 v přesilovce 5:3 trefil od modré Valda Smolko levou šibenici - 3:3. Bitva tak pokračovala v závěrečné třetině. Naši kluci "dřeli" ze všech sil, ty ale v polovině třetí třetiny došly, a domácí během 3 minut utkání definitivně rozhodli. V čase 52:07 - se podruhé trefil Tomáš Kratochvíl, v čase 52:32 po chybě našeho nejmladšího obránce zvýšil Patrik Pokorný už na 5:3 a v čase 53:59 uzavřel hat-trick Tomáš Kratochvíl 6:3. Ledečtí už jen v závěru korigovali na 6:4 - kdy po krásné kombinaci v pravém rohu prostřelil Koubského Jirka Sechovec 6:4. Utkání mělo fantastickou atmosféru, kterou udělali domácí fanoušci, včele s modrobílým kotlem. Nutno uznat, že toto můžeme světelským opravdu závidět.