Hlavní rozhodčí:Michal Suchý
Čárový rozhodčí 1:Jiří Souček
Čárový rozhodčí 2:Vojtěch Kukeně
Delegát:
Popis zápasu:První domácí utkání KLM Vysočiny přineslo hned pořádnou bitvu. Na ledě se jiskřilo hned od úvodního hvizdu. Poněkud volnější metr rozhodčích nakonec vyústil k oboustranným faulům. Domácím trochu utekl úvod utkání, když hned v prvním střídání sehráli ukázkově situaci 2 na 1 Berka a Smejkal a už v čase 0:31 jsme prohrávali. Pak se, ale rozjely i naše útočné snahy - v čase 4:22 přesnou střelou z mezikruží vyhnal pavouky z telčské brány Sedláček 1:1, o pět minut později si to zopakoval, když ho ve hře 4 na 4 vyslal do protiútoku Petr Souček 2:1. První třetina přesto skončila smírem, když 11sekund před koncem prvního dějství přesilovku hostů využil nejlepší hráče Telče Berka 2:2. Vyrovnaný obraz hry následoval i ve druhé třetině, kde se skórovalo při nerovnovážných situací, bohužel faulů bylo více na domácí straně a v čase 26:04 využil přesilovku znovu Berka. V polovině utkání se naši opět bránili přesilovce soupeře, ale tentokrát rozehrávku Telče zachytil Sedláček, posunul na Kubu Krajíčka a ten s přehledem ve vlastním oslabení vyrovnal. Přesilovka hostí ale pokračovala a nakonec byla úspěšná v čase 30:58 poslal hosty znovu do vedení Smejkal 3:4. Vedení hostů ale netrvalo dlouho hned v čase 31:26 se už ve hře 5 na 5 prosadil Jirka Sechovec, když mu asistovali Kuba Krajíček a Míra Sedláček 4:4. Utkání se tak mělo rozhodnout až ve třetí třetině. Hra se značně přitvrdila a přibývala řada drobných šarvátek. V čase 47:35 strhli vedení na svou stranu hosté , když chybu v obraně využil Tušer. V čase 48:02 propálil brankáře hostů Valda Smolko a bylo znovu srovnáno. Opravdová hokejová bitva přerostla i bitvu pěstní když v čase 55:52 po "férovce" odešli do kabin domácí Míra Sedláček a hostující Bína. V závěru utkání hosté ještě tlačili, ale po třech třetinách se nerozhodlo 5:5. Takticky odehrané prodloužení nepřineslo žádné velké šance a tak rozhodly až samostatné nájezdy. Rozhodující nájezd proměnil hráč Telče Max Kotrba, kteří si tak odvážejí bod navíc. Naše mladé mužstvo předvedlo proti zkušeným hráčům Telče sympatický výkon, jež je příslibem do dalších bojů. Na zimák si našlo cestu 116 diváků a vytvořili parádní kulisu zápasu. Děkujeme.