10 : 4

HC Počátky

5.kolo OP
  Mistrovské utkání

29.11.2009 - Na druhý domácí zápas do ATOS arény přijel černý kůň soutěže tým HC Počátky "Devils" - tým který v minulých kolech porazil světelské "B" a doposud stejně jako domácí prohráli pouze jednou.

Sestava  HC Ledeč nad Sázavou:

Choutka,Balek , -  Dvořák, Kopřiva P., Trpišovský, Krajíček, Kopřiva J., - Kubát st., Zour, Převor, Dudák, Brýdl,- Bernard Pe., Bernard Pa., Hrabaň, (Cíp) - Kubat ml., Švanda - (Žatečka)

Sestava HC Počátky:

Šída, -  Schrotter, Houška, Plašil, Kejst, Soukup, Kolář, Šafrata, Hora, Simandl, Baloun, Vyskočil, Šulista

Do elitní formace se po zranění vrátil centr Míra Trpišovský a Jirka Zour se posunul na své místo do obrany vedle Honzy Kubáta st. Ledečáci vstoupili do utkání s respektem k soupeři, kterému se v úvodu letošního ročníku daří a hlavně nechtěli udělat chybu v obraně. Když si každá řada vyzkoušela jedno střídání zvýšili kluci frekvenci bruslení a počátečtí nevěděli kam dřív skočit. Elitní formace zatlačila hosty před vlastní branku, ale jejich pokusy zneškodnil výborně chytající Šída v brance. Druhá řada je napodobyla a v čase 6:52 Pavel Brýdl otevřel účet utkání. Domácí gól rozpumpoval ještě víc a útoky se valily na branku hostů. Nutno uznat že golman Šída v brance počátek opravdu čaroval. Síla ledečského válečného stroje, ale neustále rostla - hosté si protahovali intervali střídání co nejdéle, ale před koncem prvního dějství hosté znovu kapitulovali - v čase 17:42 otevřel Jirka Zour krásnou přihrávkou branku Počátek a Pavel Brýdl zavěsil do prázdné. Hosté se už, už vyděli v kabině, ale v čase 19:33, vysunul Míra Trpišovský kolmou přihrávkou za obranu své pravé křídlo Bohouše Krajíčka a ten střelou švihem do pravé  šibenice nedal Šídovi v brance šanci. Do šatny šla Ledeč s tříbrankovým náskokem.
       V úvodu druhé třetiny ledečský expres na nikoho nečekal - kluci se do toho obuli a zasypali branku Počátek kanonádou střel. Golman Šída držel tentokrát jen tři minuty - obrovský tlak elitní formace zužitkoval po kombinaci celého útoku Jirka Kopřiva. O tři minuty později v čase 26:58 si první útok akci zopakoval - tentokrát zakončoval Míra Trpišovský. V čase 29:57 putoval za katr domácí obránce Kubát a hosté dostali další možnost v přesilovce. Jak se má sehrát správné oslabení předvedli bratři Bernardové, napadající Pavel Bernard vybojoval v levém rohu puk, vyměnil si jej zadovkou s bratrem Petrem ten mu  pohotově vrátil, Pavel objel golmana a s přehledem zvýšil uř na 6:0. Ještě v téže přesilovce promluvili do zápisu utkání také hosté - po pravé straně ujel Schrotter a překonal Dana Choutku v naší brance. Ledeč to, ale nezastavilo - konec druhé třetiny opět patřil domácím. V čase 35:18 zvýšil po přihrávce Pavla Brýdla - Vladimír Dudák na 7:1. Ledečská mašina opravdu dobře fungovala a brzdila ji pouze některá zbytečná vyloučení. Závěr druhé třetiny poznamenala drobná chyba časomíry. Kdy hodiny dvě minuty před koncem druhé dvacetiminutovky na dobrých 7 sekund stály.  V této době se narodili hned dvě šance po jedné na každé straně, ale brankáři byli lepší střelcům. V čase 39:58 napřáhl od modré Petr Kopřiva a propáli vše co mu stálo v cestě. Tuto branku neunesl  počátecký Soukup a za nesportovní chování vyfasoval 10" OT. Když své emoce ještě eskaloval na trestné lavici, kde začal sekat hokejkou do hrazení - poslal ho rozhodčí Paryzek do sprch 20" OT. Hráč vyjel z lavice trestů jako zuřívý býk a hnal se hlavního rozhodčího. Cestou do kabiny stačil ještě zdemolovat odpadkový koš a dveře kabiny.
          Do závěrečné třetiny se šlo za stavu 8:1 - zápas byl rozhodnutý a už se pouze dohrával. Kluci značně polevili v napadání a v rychlosti bruslení a i přesnost přihrávek se vytratila. Několik námazů našich obránců zlikvidoval Dan v brance a poslední třetinu to byl právě on kdo měl nejvíce práce. Hned  v čase 40:59 potrestal laxní hru domácích Šulista a snížíl na 8:2. Domácí se z toho nepoučili a to co předváděli prvních deset minut poslední třetiny nemělo s hokej z úvodních třetin nic společného. A hrubé chyby hosté z Počátek trestali. V čase 50:16 skóroval Simand a o dvě minuty později znovu Šulista snížil už na 8:4. To už trenérovi Zourovi došla trpělivost a na střídačce hodně zvednul hlas. Účinnek se dostavil okamžitě, kluci přidali a hned v dalším střídání uklidnil celé mužstvo i diváky svým druhým gólem Jirka Kopřiva. Konec zápasu už se zase hrál téměř na jednu branku - hosté už opravdu těžko zvedali nohy a čekalo se jen kdo z ledečských vystřelí prémiovou desítku. Snad pod dojmem prémie, kterou vědí jen hráči v kabině výzvu v podobě vyložené šance odmítl Brýdl a poté i Pavel Bernard namířil pouze do břevna. Nakonec tuto výsadu vzal na sebe Jirka Kopřiva a hat-trickem  uzavřel účet utkání 10:4.

Závěrečné hodnocení:

První útok se konečně dostává do své fazóny - a konečně se nám rozstřílel "snaiper"  Jirka Kopřiva - druhý hat-trick za sebou. Návrat Míry Trpišovského zrychlilo hru celého prvního útoku a obě naše rychlá křídla jsou pro každého soupeře nebezpečná. Druhý útok předvedl svůj obvykle velmi dobrý výkon - ve třetí třetině vystřídal na centru výborně hrajícího Dominika Převora - Petr Cíp a na hře celé lajny to bylo dost vidět, ale to už o nic nešlo a šanci hrát musejí dostat všichni. Kubáta st. střídal Žatečka.

Vyjádření rozhodčího:

Na trochu sporný moment v závěru druhé třetiny jsme se zeptali po utkání hlavního rozhodčího Paryzka. "I když dojde k pochybení časomíry - rozhodčí s tím nemůže nic dělat - čas na hodinách platí. a gól byl dosažen ještě v čase před vypršením 20 minuty na hodinách. Může to uvést pouze jako poznámku do zápisu k pozdějšímu projednání. Byla to chyba časomíry, ale na druhou stranu, každý tým domácí i hosté mají za povinnost mít na trestné lavici svého zástupce. Hosté ho tam dali až ve třetí třetině po upozornění. Časoměřič nemůže stíhat psát zápis, ovládat časomíru a ještě otvírat dveře na trestné lavici hostí." To co se dělo poté nemá smysl komentovat.

Vynikají atmosféru předvedl pověstný ledečaský FanClub - ( v OP nemá rovnocenného soupeře a jsou zralí na vyšší ligu o:))) )  Ledečské chorály se nesly halou a hnaly naše hráče k vítězství.

Neoficiální výsledky 5.kola
29.11.2009 Ne v 16:00 So Čejov HC SB Světlá nad Sázavou B 5:13 ? Nedohráno ?
28.11.2009 So v 17:00 HC Ledeč nad Sázavou HC Spartak Počátky 10:4 3:0,5:1,2:3
29.11.2009 Ne v 17:45 TJ Spartak Pelhřimov "B" SK Horní Cerekev 11:4 1:0,5:2,5:2
29.11.2009 Ne v 17:00 SK Telč HC Pelhřimov 10:1 2:0,4:0,4:1
29.11.2009 Ne v 14:30 SJ Žirovnice TJ Jiskra Humpolec "B" 5:2 2:0,0:0,3:2

Zajímavé věci se děly v Humpolci, kde Čejeni hráli s HC SB Světlá nad Sázavou "B" - za světelskou rezervu nastoupiliopět ostřílení harcovníci z "A" týmu a na osudu utkání to bylo asi hodně vidět.
Žák - 3 góly, Kůrka - 2golyl. Utkání se podle neoficiálních výsledků nedohrálo!!!