SK Horní Cerekev
3 : 15

4.kolo OP
  Mistrovské utkání

21.11.2009 - se ledečským týmům na ZS v Pelhřimově dařilo. Přípravka vyhrála další turnaj a i ledečtí muži sahráli podařené utkání.

Sestava Ledeč nad Sázavou:

Choutka,Končel , -  Dvořák, Kopřiva P., Zour, Krajíček, Kopřiva J., - Kubát st., Švanda Převor, Dudák, Brýdl,- Bernard Pe., Bernard Pa., Smítka, Kubat ml. - Žatečka

Ledečská mašina tentokrát vjela na ZS v Pelhřimově, už páteční trénink naznačoval dobrou pohodu v týmu a kluci se skutečně přijeli bavit hokejem. Domácí nastoupili ve dvanácti lidech a to na nabruslenou Ledeč nemohlo rozhodně stačit. Ledeč vtrhla na led jako lavina a druhá lajna mohla hned v prvním střídání otevřít skóre bohužel Láďa Dudák odmítl zívající prázdnou branku soupeře. Golman Cerekve odolával pouze do času 3:31, kdy na led podruhé naskočila první lajna, Jirka Kopřiva předložil mezi kruhy Jirkovi Zourovi a ten přesnou střelou po ledě otevřel skóre. Vedení Ledeč ještě více nabudilo a na branku hostí létala jedna střela za druhou.  Výborně se, ale rozchytal golman Cerekve, který v první třetině chytil domácím minimálně 5 jasných gólů. V čase 8,31 domácí trochu náhodně vyrovnali - nahozený puk se ve shrumáži před naším brankářem asi třikrát odrazil a propadl až za záda Dana v brance. Konec třetiny ale patřil našim barvám. 19:02 - Pavel Brydl uvolnil přesnou přihrávkou Převora a ten nedal golmanovi domácích šanci. Domácí se už už viděli v kabině, ale hned po rozehraném buli zaúřadoval znovu náš elitní útok a sekundu před první sirénou doklepl na 1:3 Jirka Kopřiva.
       Tak jak první třetina skončila, tak druhá začala - v čase 20:18 nahráva Jirka Kopřiva na Krajíčka a stav se mění již na 1:4. O minutu později si kluci svojí akci zopakovali a Bohouš Krajíček zvyšuje na 1:5. V čase 24:05 snižuje domácí Kříž na 2:5, ale je to " labutí píseň " domácích proti rozjetému ledečskému expresu. Do konce druhé dvacetiminutovky přidávájí další góly Jirka Kopřiva, Jirka Zour a Pavel Brýdl.
        Do závěrečné třetiny se jde za stavu 2:8, do hry jde mladý dorostenec Kuba Žatečka a čeká se, kdo vystřelí pověstnou "desítku". První změnu skóre ve třetí dvacetiminutovce mají ale domácí - svůj hat-trick dokompletovává Kříž, ale byl to poslední zápis domácích v kolonce skóre. Naopak ledečtí ještě zvyšují tempo a domácí, kteří již nestíhají bruslit dostávají další 7-mi gólový příděl. Prosazují se Petr Kopřiva, Petr Bernard, znovu Bohouš Krajíček, Převor, hat-trick vystřelil i Jirka Zour,Brýdla a znovu Bohouš Krajíček.

Závěrečná třetina byla opravdu kanonádou na domácí branku a to čtyřikrát ještě zvonila tyč.  Kanonýry,  kteří ostřelovali domácí btranku byli zejména obránci Kopřiva se Švandou. Jediným hráčem, komu se z ledečský forvardů nedařilo byl kanonýr Dudák, který stejně jako v úvodu, tak i na závěr odmítnul trefit úplně prázdnou domácí klec.

Závěrečné hodnocení:

Tak, jako se v minulém zápase nedařilo první lajně, tak tentokrát to byla právě ona, která diktovala obraz utkání - právě oni dali celkem 10 gólů  a při svém pobytu na ledě svírali domácí zoufale před jejich branku. Kouč Jirka Zour přesto našel ve hře ledečského týmu, drobné chybičky - ale i jeho hodnocení bylo po utkání celkem kladné - tým se dostává do své herní pohody a obraz hry se začíná podobat loňské "zlaté" kvalitě. Je vidět že si všichni začínají věřit a v rozhodujícíh momentech nechybují. Míra Trpišovský sice v pátek s týmem trénoval, ale do zápasu to jěště nebylo - uvidíme v příštím kole.

Vynikají atmosféru předvedl pověstný ledečaský FanClub - ( v OP nemá rovnocenného soupeře a jsou zralí na vyšší ligu o:))) )  Ledečské chorály se nesly halou a hnaly naše hráče k vítězství.

Neoficiální výsledky 4.kola

21.11.2009 So v 11:30 HC SB Světlá nad Sázavou B SJ Žirovnice 4:5   1:1,1:2,2:2
21.11.2009 So v 19:45 TJ Jiskra Humpolec "B" SK Telč 5:6SN   2:1,1:0,2:4,SN
21.11.2009 So v 19:15 HC Pelhřimov TJ Spartak Pelhřimov "B" 1:12   1:3,0:5,0:4
21.11.2009 So v 16:45 SK Horní Cerekev HC Ledeč nad Sázavou 3:15   1:3,1:5,1:7
21.11.2009 So v 14:30 HC Spartak Počátky So Čejov 4:14   0:5,3:3,0:6

Černým kůň letošního ročníku tým "Ďáblů" z Počátek  dle neoficiálních výsledků pořádně klopítl a nestačil na Čejeny - ale právě oni budou našim příštím soupeřem na našem domácím zimním stadiónu.

Zápas se hraje v sobotu 28.11.2009 od 17:00 v ATOS aréně.