4. třídy - První zápas na celé hřiště

Sobotní zápas proti Humpolci rozjel nádherným gólem do sítě Humpolce Héňa Grabowski, který přímo z vhazování prolétl obranou soupeře a samostatný únik proměnil už osm vteřin po úvodním bully. Takto rychlou branku jsme ve statistikách ledečského hokeje nenašly. A určitě jen tak snadno znovu neuvidíme.

Nejrychlejší gól v NHL, vstřelený po pěti vteřinách drží společně Doug Smail (Canada) za Winnipeg Jets proti St Louis Blues 20. prosince 1981, Bryan John Trottier (Canada) za New York Islanders proti Boston Bruins v Bostnu 22 března1984, aAlexander Mogilny (Rusko) za Buffalo Sabers proti Toronto Maple Leafs v Torontu 21. prosince 1991.

15.1.2012 vstřelil Peter Sivák gól do sítě Popraduuž mezi třetí a čtvrtou sekundou zápasu. Hráč Žiliny tak překonal čas, na který dosáhli v profesionálních soutěžích před ním jen tři hokejisté v NHL. Tento kousek je možné vidět na https://www.youtube.com/watch?v=8QjbrZ7QdtA.

Jako úplně nejrychlejší gól v dějinách uvádí Guinessova kniha rekordů gól Pera Olsena, který vstřelil za 2 vteřiny po zahájení zápasu za Rungsted proti Odense v dánské první divizi v Horsholmu dne 14 ledna 1990. K tomu jsme ale obrazový záznam nenašli,

Nejrychlejší gól NHL po vhazování vstřelil po dvou vteřinách od vhazování Michael Granlund za Minnesotu do sítě Colombusu, který střílel při powerplay soupeře od červené čáry přes ztuhlou obranu soupeře přímo z vhazování do prázdné brány. Gratulujeme Héňovi za vstup do elitní skupiny střelců a přejeme mu, aby takto zahájil zápas častěji.

Humpolec jsme po celý zápas přebruslovali, často jsme se dostávali za obranu Humpolce a najížděli na bránu v jednom, dvou i někdy třech hráčích. Brankář Humpolce měl těžký den a přes řadu zákroků nebyl schopen našim nájezdům odolávat. Je škoda, že jsme přečíslení jen výjimečně využili ke kombinaci a snažili se zakončovat individuálně. Výborné byly naše přihrávky z vlastní třetiny na rozjeté hráče ve středním pásmu, kteří pak nechávali soupeřovu obranu daleko za sebou.

V obranné fázi jsme působili občas dezorientovaně, ale na soupeře, kterému se dopředu nedařilo, to dnes stačilo. Velice dobře působili oba brankáři, Martin pokryl všechny nájezdy soupeře po našich faulech. Péťa předvedl několik sympatických zákroků lapačkou. Hráči již dobře zvládají přechod přes modrou a trenéři si vyzkoušeli střídání ve hře. Jinak v této fázi ještě rozhodčí po minutě hry přerušují na střídání, ale ve vypjatých situacích nechávají hru běžet. Rozhodčí odvedli výborný výkon a díky patří i divákům, kteří si nechali často se objevující neslušné komentáře tentokrát pro sebe.

Konečný výsledek 15:2 v náš prospěch dokresluje naší herní převahu a uvidíme, jak se bude dařit proti tradičně silným rivalům z Brodu, Jihlavy a Žďáru.