10 : 7

HC Pelhřimov

3.kolo OP
  Mistrovské utkání

3. kolo Op Pelhřimovska odehráli naši hokejisté konečně doma - Hra dopředu fungovalo dobře, ale chyb v obraně bylo pořád moc.

Sestava Ledeč nad Sázavou:

Choutka,Končel , -  Dvořák, Kopřiva P., Zour, Krajíček, Kopřiva J., - Kubát st., Švanda Převor, Dudák, Brýdl,- Bernard Pe., Bernard Pa., Hrabaň M. - Žatečka

Ledečský fanoušek se konečně dočkal. V sobotu v 17:00 nastoupil obhájce loňského titulu - tým HC Ledeč nad Sázavou proti družstvu HC Pelhřimov. Utkání předcházela malá sláva - byla konečně představena oficiální hymna HC Ledeč nad Sázavou, kterou ve spolupráci s ledečským FanClubem ve studiu nahrála ledečská kapela TEAHTER. Její členové byli oficiálně představeni v ledečských dresech a spolupráce s tímto hudebním tělesem se předpokládá i v budoucnu - jejich muzika Vás bude v letošní sezóně provázet při všech domácích utkáních.

Do zápasu jsme vstoupili aktivně, ve 4.minutě odešel za sekání pelhřimovský obránce a druhý útok rozehrál své představení - puk putoval po ose Brýdl - Dudák - Převor a právě centr druhé lajny otevřel v čase 5:22 skóre utkání. V našem elitním útoku stále chybí zraněný centr Míra Trpišovský, ale druhá řada je zatím výborně nahrazuje. V čase 7:22 namazal Pavel Brýdl -Láďovi Dudákovi a bylo to 2:0. Když v čase 11:25 využil druhou nabídnutou přesilovku Petr Bernard a zvýšil už na 3:0, zdálo se být vše v nejlepším pořádku. O minutu později,ale naši obránci váhali s rozehrávkou napadající Pelhřimov se zmocnil puku a zakončující Tomáš Hubata - překonal poprvé Dana Choutku v naší brance. V čase 17:20 udělal školáckou  chybu na útočné modré obránce Kuba Dvořák a z rychlého protiútoku snížil na rozdíl jedné branky Pichl. Do šatny se šlo za stavu 3:2 a vše bylo stále otevřené.
    Do druhé třetiny jsme opět vstoupili nástupem hodným mistra, ale dobívání pelhřimovské klece končilo na jejich brankáři. Až v čase 26:11 vyškrábl puk ve shrumáži Bohouš Krajíček obkroužil branku hostí a deseticentimetrovou mezeru nad pravým ramenem golmana hostí trefil přesně - 4:2. V čase 26:17 ale hosté znovu dotáhli na rozdíl jediné branky, když svůj druhý gól v utkání zaznamenal Hubata. Rozhodnutí přišlo v čase 28:47, kdy nám hosté nabídli další přesilovou hru. Kombinace se dlouho nedařila, ale když v samém závěru přesilovky skočil místo střídajícího centra Michala Hrabaně - Jirka Zour - přišla nejkrásnější akce celého utkání. Křídla třetího útoku zavřela domácí před jejich brankou, z levého rohu vyjel směrem k našemu obránci centr Jirka Zour- naznačil přihrávku na obránce, ale zadovkou křižně přihrál na kruhy najetému Petrovi Bernardovi, ten všechny překvapil a posunul puk  až na Pavla Bernarda na pravém křídle, který chladnokrevně zavěsil do odkryté branky.  O dvě minuty později zvýšil už na 6:3 Domink Převor a když svůj hat-trick dokončil v čase 37:04 - bylo o vítězi prakticky rozhodnuto. Hosté ve druhé třetině ještě kontrovali v čase 38:09 - kdy opět po hrubici naší obrany rovněž po třetí skóroval Hubata. Stav 7:4 po dvou třetinách, sice nechával ještě utkání otevřené, ale nikdo z 220 fanoušků, kteří přišli do hlediště nepochyboval o vítězství domácích. V úvodu třetí třetiny vystřídal Dana Choutku v brance - Petr Končel a musel se blízknout několika výbornými zákroky. Hned v úvodu závěrečné dvacetiminutovky přidal další gól Dudák a o minuto později Petr Bernard. Na ukazateli skóre svítil stav 9:4 - kluci trochu polevili a soupeř toho hned využil. Ve 49. minutě snížil Šablatura a v 54.minutě ho napodobil Matoušek. Pověstnou desítku trefil Jirka Kopřiva po přihrávkách Pavla Brýdla a Ládi Dudáka. ( V zápise uvedeno chybně. ) Konečnou tečku za utkáním udělali, ale přece jen hosté, kdy na konečných 10:7 uzavřel svým druhým gólem Pichl.

Závěrečné hodnocení:

Ledečský stroj se pomalu dostává do loňské pohody. Druhý i třetí útok celkem válí - přesilovky fungovaly. Trochu za očekáváním je stále hra elitního útoku. Rychlým křídlům Krajíčkovi a Kopřivovi, chybí centr - zranění Míry Trpišovského není naštěstí tak vážné, jak se v první moment zdálo a pokud vše bude v pořádku v příštím utkání by mohl nastoupit. Věřme, že si své představení nechává elitní formace na  těžká utkání, která teprve přijdou. Rozpačité výkony podává zatím naše obrana. Velmi dobrý výkon předvedl konečně Petr Kopřiva, bohužel se ale zase nedařilo Kubovi Dvořákovi a ani náš nejzkušenější bek Honza Kubát nesehrál nejlepší utkání. Celá hra mančaftu, ale jde nahoru a kluci si konečně začínají věřit. Ve třetím útoku celkem důstojně zahrál mladý Michal Hrabaň - první dvě třetiny nebyl moc vidět, ale v poslední třetině zahrál to co od něj trenéři očekávají - přidal na důrazu, začal lépe bruslit a šance třetího útoku najednou přicházely jak na běžícím pásu.

Kompletní výsledky 3.kola
14.11.2009 So v 14:00 HC Spartak Počátky HC SB Světlá nad Sázavou B 9:1  4:0,2:1,3:0
14.11.2009 So v 16:00 So Čejov SK Horní Cerekev 8:2  3:1,1:1,4:0
14.11.2009 So v 17:00 HC Ledeč nad Sázavou HC Pelhřimov 10:7  3:2,4:2,3:3
14.11.2009 So TJ Spartak Pelhřimov "B" TJ Jiskra Humpolec "B" 15:4  3:0,7:0,5:4
14.11.2009 So SK Telč SJ Žirovnice 6:4  1:2,5:0,0:2

Černým koněm letošního ročníku je zatím tým "Ďáblů" z Počátek - z loňského týmu, který skončil poslední, nezůstal kamen na kameni - v soupisce zůstali údajně pouze čtyři jména. Počátečtí v úvodu letošní sezóny zatím válí - v prvních dvou kolech zvítězili a tentokrát to debaklem odnesl ambiciózní tým našeho geograficky nejbližšího souseda - SB Světlá nad Sázavou "B", když si ze ZS od Vajgaru přivezli 9-ti gólový příděl. Ostatní faforité zatím  nezaváhali, ale soutěž je ještě dlouhá a kvalita všech týmů šla letos hodně nahoru.

V příštím čtvrtém kole cestují naši hráči do Pelhřimova, kde změří své síly s týmem Horní Cerekve - autobus pojede od kovofinišské lávky odjezd se předpokládá ve 14:30.

FanClub - může cestovat společně s hráči.